Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Viena iš pagrindinių Europos šalių skalbimo miltelių gamintojų problemų – kova su vandens kietumą didinančiomis druskomis, būtent jų nusėdimas ant audinio ir skatina taip vadinamą inkrustaciją, kurios pasekoje audinys tampa kietas, blunka spalva, skatina audinio greitesnį susidevėjimą, o taip pat automatinių skalbimo mašinų kaitinimo elemntų pasidengimą kalkėmis.
Bet kuriame vandenyje yra skirtingų druskų, pagrinde kalcio ir magnio druskos. Kai kurios paviršiaus aktyviosios medžiagos ir karbonatai sudaro su jomis netirpius junginius, kurie skalbimo metu nusėda ant audinio, ko pasekoje medžiaga tampa šiukšti ir pats skalavimo procesas tampa nepilnavertis.
Esant aukštai inkrustacijai audinys ne tik tampa pilkos spavos, bet ir kietėja, o taip pat greit susinešioja. Šią problemą puikiai išsprendžia natrio tripolifosfatas. Jis sudaro kompleksines druskas su kalcio jonais, tuo apsaugodamas druskų nusėdimą ant drįabužių bei skalbimo mašinų kaitinimo elementų. Tai pati efektyviausia cheminė medžiaga, kruis sugeba koovoti su inkrustacija. Bet to, dėka fosfatams skalbimo milteliai vykdo savo pagrindines funkcijas, apsaugo mašiną nuo kalkių nusėdimo ant kaitinimo elementų ir būgno, stabdo elektros energijos sunaudojimą, ilgina mašinų galiojimo laiką.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų