REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
89
Šiurpūs kadrai iš genties gyvenimo: baisu, kam ryžtasi moterys

Laukinis Afrikos genčių gyvenimas vis dar svetimams mums, europiečiams. Tiesą sakant, vargu, ar kada nors mums pavyks apie jį sužinoti bent kiek daugiau.

89

Laukinis Afrikos genčių gyvenimas vis dar svetimams mums, europiečiams. Tiesą sakant, vargu, ar kada nors mums pavyks apie jį sužinoti bent kiek daugiau.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vis tik didžiuosiuose žiniasklaidos leidiniuose dirbantiems fotografams kartais pasiseka užfiksuoti slaptus Afrikos genčių ritualus, be kurių net neįsivaizuojama ši paslaptinga civilizacija.

REKLAMA

Afrikoje gyvenančios moterys turi ypatingą svarbą. Namibijos šiaurėje, visai prie pat Angolos, gyvena unikali gentis himba, kuri tik neseniai pradėjo šiek tiek bendrauti su "svetimais" žmonėmis.

Panašių į šią genčių net Afrikoje mūsų dienomis nesurasi. Pirmykštis gyvenimo būdas jiems yra visiškai natūralus. Tai ne masajai, kurie vos tik pamatę artėjantį turistų autobusą, puola rengtis savo apdarais. Himba gyvena taip, nes jiems nereikia nieko, be ko jie išgyveno iki šiol.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindinis jų užsiėmimas - gyvulininkystė. Augina jie liesas kaip šiuolaikiniai modeliai karves ypatingos veislės, kurios lyg kupranugariai gali išgyventi kelias savaites be vandens. Kartais jie nueina į miestą ir išmaino svečių atvežtus suvenyrus į miltus, cukrų ir kokius skanėstus vaikams.

Tačiau šios genties moterys labai vertina du dalykus: šukas, kuriomis jos prižiūri savo įmantrias šukuosenas ir polietileninius maišelius, kurie kartais būna pritaikomi netikėčiausiose vietose.

Ten, kur gyvena ši gentis, beveik nėra vandens. Vanduo čia yra toks vertingas, kad apie prausimąsi juo negali būti nė kalbos. Visą šį laiką gentis išgyveno dėl stebuklingo tepalo, kuriuo himba moterys tepasi kelis kartus per dieną. Jo sudėtyje yra sviesto, įvairių žolelių ir ugnikalnio pemzos. Jis ir suteikia odai ypatingą raudoną atspalvį. Tepalas apsaugo nuo bakterijų ir blogo kvapo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiurpą keliančios tradicijos 

 

Labai sunku pasakyti, kas pirmieji ėmė ištempti ausis ir kaklus, ir kodėl tai buvo daroma.

Šiais laikais daugelyje kultūrų ausys ištempiamos dėl įvairiausių priežasčių: religijos, siekiant atbaidyti blogį, akcentuoti vyriškumą, padidinti seksualumą ir kt. Ausų ištempimas praktikuojamas visame pasaulyje, tačiau radikaliausių atvejų reikėtų ieškoti Masai gentyse Kenijoje, Huaorani gentyje Amazonės baseine, tarp Hmong jaunimo Tailande.

O ir patys auskarai ar daiktai, naudojami tempimui, yra visai kitokie, nei matome Vakarų civilizacijos auskarų vėrimo salonuose.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų