REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimui siūloma patobulinti šiuo metu galiojančio Baudžiamojo proceso kodekso (BPK) normas, reguliuojančias bylų procesą kasacinės instancijos teisme.

REKLAMA
REKLAMA

Tai numatančias kodekso pataisas Seimo posėdžių sekretoriate įregistravo Seimo narys Konstantas Ramelis.

REKLAMA

Šiuo metu BPK nustatyta, kad kasacine tvarka neskundžiami ir nenagrinėjami nagrinėjant bylą privataus kaltinimo tvarka priimti nuosprendžiai ir nutartys.

Pasak K. Ramelio, siūlomu projektu siekiama, jog būtų skundžiami ir nagrinėjami nuosprendžiai ir nutartys, priimti nagrinėjant bylą privataus kaltinimo tvarka, nes praktikoje yra buvę atvejų, kuomet nagrinėjant apeliacine tvarka atskiruosius skundus buvo priimtos aiškiai neįvykdomos nutartys.

REKLAMA
REKLAMA

Ir pagal dabar galiojančią BPK redakciją tokiu atveju kasacija negalima. Todėl siekiant, kad tinkamai būtų apgintos žmogaus ir piliečio teisės, siūloma, jog kasacija būtų galima išnagrinėtoms byloms privataus kaltinimo tvarka.

Taip pat įstatymo projektu siūloma išplėsti asmenų, galinčių paduoti pareiškimą dėl baudžiamosios bylos atnaujinimo dėl aiškiai netinkamo baudžiamojo įstatymo pritaikymo, sąrašą, nes šiuo metu pagal BPK 451 straipsnyje nustatytus pagrindus baudžiamosios bylos atnaujinimas dėl aiškiai netinkamo baudžiamojo įstatymo pritaikymo galimas tuomet, kai pareiškimą Lietuvos Aukščiausiajam Teismui paduoda nuteistasis, jo atstovas pagal įstatymą, gynėjas, generalinis prokuroras.

„O nukentėjusysis, kita proceso šalis, to padaryti negali. Iš to seka, kad galiojančioje BPK redakcijoje yra pažeistas procesinis šalių lygiateisiškumas. Todėl šiuo įstatymo projektu siekiama užtikrinti procesinį šalių lygiateisiškumą baudžiamajame procese ir įtraukti nukentėjusįjį į asmenų, galinčių paduoti pareiškimą pagal BPK 451 str., sąrašą“, – sako projekto rengėjas Seimo narys K. Ramelis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų