REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sostinės valdžia, liepą paskelbusi, kad šios paslaugos kaina vilniečiams mažės, regis, sumelavo. Sumaištį kelia ir faktas, kad už tą pačią paslaugą butų ūkių administratoriai taiko skirtingas kainas. Daug už atliekų išvežimą mokantys gyventojai piktinasi, kad „moka už orą”.



Vieną kėlė, kitą mažino

Sostinės valdžia, liepą paskelbusi, kad šios paslaugos kaina vilniečiams mažės, regis, sumelavo. Sumaištį kelia ir faktas, kad už tą pačią paslaugą butų ūkių administratoriai taiko skirtingas kainas. Daug už atliekų išvežimą mokantys gyventojai piktinasi, kad „moka už orą”.



Vieną kėlė, kitą mažino

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nepaisant Vilniaus valdžios pažadų, komunalinių atliekų išvežimo kaina pakeista ne gyventojų naudai. Iki tol buvęs 0,23 lito tarifas už vieną kvadratinį metrą pakilo iki 0,25 lito.

REKLAMA

Tačiau daugiabučių gyventojai, kurių namuose įrengtos šiukšlių šachtos, anksčiau mokėdavo kur kas daugiau. „Prabanga“ kainavo: atliekų išvežimo tarifą šiukšlininkai galėdavo pasididinti iki 50 proc., t.y. iki 0,345 lito už kvadratinį metrą. Ir, jei reikia, 0,03 lito įkainis už stambių gabaritų atliekas.

Nuo rugpjūčio 1 dienos viskas pasikeitė: šiukšlių išvežimo tarifas padidintas 2 centais, „šachtos“ mokestis sumažintas iki 30 proc. (buvo 50 proc.), atsisakyta papildomo mokesčio už senų lovų, viryklių, šaldytuvų ir pan. surinkimą.



Klastą išduoda kvitai

REKLAMA
REKLAMA

„Balsas.lt savaitę“ pasiekė pasipiktinusios sostinės gyventojos laiškas.

Vieno Karoliniškių daugiabučio gyventoja stebisi, kodėl skirtinguose sostinės rajonuose atsikratyti šiukšlių yra brangiau, kituose – pigiau. Moteris rodo draugių ir kaimynių mokėjimo kvitelius.

„Valdžia klaidina vilniečius sakydama, kad ši paslauga pigs, – skundėsi ji. – Kur jūs matėte namą, kad šalia konteinerių kas mėnesį stovėtų vonios, šaldytuvai, unitazai ar dar kas nors? Kasdien to nėra. Tad kodėl už tai kas mėnesį aš turiu mokėti?“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Maža to, moters surinkti mokėjimo kvitai rodo, kad daugiau – lyg tyčia – už šiukšles iki pakeitimų mokėjo „Rubicon group“ įmonių aptarnaujamos daugiabučių namų bendrijos. Šiukšlių išvežimo paslaugas „Rubicon group“ valdomų namų administratoriai dažniausiai perka tiesiog iš jam priklausančios įmonės „Ecoservice”.

„Rubikono” klientams viskas labai paprasta. Namas su šachta ar be jo – tenka pakloti maksimalų mokestį. Visur tokia taisyklė. Jei tarifą leidžiama padidinti 50 proc. – taip ir daroma“, – stebėjosi vilnietė.

REKLAMA

Jos žodžius patvirtina ir mokėjimo pranešimuose įrašyti skaičiai. Regis, sumažintą „šachtos mokestį“ pajus tik „Rubicon group“ aptarnaujami daugiabučiai – jiems paslauga turėtų atpigti 5 proc. Tačiau tik jiems.

Mokesčiai „už orą“

Vilniaus šiukšlių verslo užkulisius gerai pažįstantiems žmonėms ne paslaptis, kad mažesnės atliekų tvarkymo bendrovės, siekdamos konkuruoti su „Rubicon group“ įmonėmis, taikydavo kur kas mažesnius šiukšlių išvežimo įkainius nei Savivaldybės nustatyta maksimali riba.

REKLAMA

Paprastai už atliekų vežimą gerokai mažiau moka ir savarankiškai besitvarkančios daugiabučių namų bendrijos. Tai varo į neviltį „Rubicon group” valdomų namų gyventojus.

„Rubicon group“ įmonės, užuot taikiusios mažesnę kainą, regis, visuomet siūlo didesnę.

„Ne viena mano bendradarbė gyvena daugiabutyje, kuris administruojamas savarankiškai, ne “Rubikono”. Jos visos už šiukšles moka mažiau! Manau, kad visi gyventojai, kuriuos administruoja „Rubicon group” priklausančios įmonės, turėtų spausti sumažinti kainą arba kurti savo bendrijas ir patys pasirinkti atliekų vežėją”, – kalbėjo skaitytoja.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Rubicon group“ priklausančios bendrovės „City service“ atstovo spaudai Viliaus Mackonio, įmonė visąlaik išrenka tą atliekų vežėją, kuris siūlo „geriausius tarifus“, ir tiesiog paskirsto gyventojams. Kitaip tariant, nuo sutarties su šiukšlių vežėju sąlygų ir priklauso, kokia bus atliekų išvežimo kaina.

Tuo metu „Balsas.lt savaitės“ kalbinama skaitytoja teigė priešingai: daugiabučių namų bendrijos, nors būdamos mažos, visuomet išsidera geresnes kainas, nei „Ecoservice” taiko „Rubicon group” valdomiems namams.

REKLAMA

„Jei 60 kvadratinių metrų butas dėl tokio kainų skirtumo kas mėnesį permoka 6–7 litus,  keliasdešimt tūkstančių „rubikono“ administruojamų butų permoka šimtus tūkstančių, o per metus išeina ir milijonai už orą”, – aiškino moteris.

Sostinės butus administruojančios įmonės bei namų bendrijos gyventojams taiko skirtingas kainas už tą pačią atliekų vežimo paslaugą. Lentelėje - keli pavyzdžiai.

Sausio 13 -osios g.  namus administruoja bendrovė „Karoliniškių būstas", atliekas surenka UAB „Ecoservice". Abi šios įmonės priklauso „Rubicon group". Todėl kaina už šiukšlių išvežimą yra maksimali.


Šio namo gyventojai už atliekų išvežimą moka mažiau, nes administratorius vežėją išrinko konkurso būdu



REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų