REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė sukritikavo nueinančios valdžios veiksmus kovojant su koronavirusu. Ji teigė, kad žmonės yra gąsdinami, kad jiems reikia suteikti daugiau informacijos. Ji atskleidė, ką naujoji Vyriausybė darys kitaip, kad situaciją būtų galima suvaldyti greičiau ir efektyviau. I. Šimonytė taip pat paminėjo, kad dabartinė Vyriausybė dėlioja ir ateities planus, o mūsų situacija primena Airijos scenarijų.

Kandidatė į premjeres Ingrida Šimonytė sukritikavo nueinančios valdžios veiksmus kovojant su koronavirusu. Ji teigė, kad žmonės yra gąsdinami, kad jiems reikia suteikti daugiau informacijos. Ji atskleidė, ką naujoji Vyriausybė darys kitaip, kad situaciją būtų galima suvaldyti greičiau ir efektyviau. I. Šimonytė taip pat paminėjo, kad dabartinė Vyriausybė dėlioja ir ateities planus, o mūsų situacija primena Airijos scenarijų.

REKLAMA

„Pirmiausia, kas bus kitaip, mano nuomone, kitaip turėtų atrodyti komunikacija. Ir šiandien girdime premjerą (Saulių Skvernelį – aut. past.), man labai gaila dėl to, kad jis linkęs ir toliau žmones gąsdinti.

Nežinau, ar tai visuomenę sutelkia bendradarbiavimui. Tikrai nenorėčiau, kad visuomenė galvotų, jog sprendimai, kurie dabar yra nustatomi, yra nustatomi dėl to, kad rinkimai pasibaigė vienaip ar kitaip“, – po konservatorių frakcijos susitikimo su sveikatos apsaugos ministru Aurelijumi Veryga sakė I. Šimonytė.

REKLAMA
REKLAMA

Konservatoriai ketvirtadienio popietę išsikvietė ministrą, uždarame posėdyje aiškinosi, kokia tikroji padėtis medicinos įstaigose, ar užteks medikams priemonių ir resursų bei testų. Vyriausybė trečiadienį nuo šeštadienio trims savaitėms šalyje įvedė karantiną. 

REKLAMA

„Vis dėlto, yra aiškūs tikslai, turbūt, kurių Vyriausybė siekia. Bent jau ministras šiandien panašiai ir įvardijo. Būtų gerai, kad tie tikslai būtų vieši ir tada būtų mažiau spekuliacijų.

Juk yra siekiama suvaldyti naujų atvejų kilimą ir pasiekti vėliau, kad tie nauji atvejai mažėtų iki tam tikros ribos, kur mūsų institucijos vėl gali taikyti įprastas kontrolės priemones: atsekti kontaktus, užkardyti lokalius židinius ir taip toliau“, – pažymėjo I. Šimonytė.

Naujos Vyriausybės galvosūkis: kokia išėjimo strategija?

Pasak I. Šimonytės, ministro buvo klausiama, kokio rezultato tikimasi po savaitės ar dviejų, kad būtų galima pasakyti: ar karantiną griežtinti, ar švelninti.

REKLAMA
REKLAMA

„Ir kokia yra tada išėjimo strategija? Jei viskas seksis ir klostysis taip, kaip dabar Vyriausybei atrodo, panašiai dabar pagal tą scenarijų dėliojasi Airija – tai pagrindinis dalykas, apie kurį reikės galvoti naujai Vyriausybei, kaip išeiti iš tos situacijos, nes užtraukti rankinį stabdį yra ne taip sudėtinga kaip iš jo vėliau išjudėti.

Kaip mes išeisime priklausys nuo to, kokių naujienų turėsime apie vakciną, kokių atsiras naujų testavimų galimybių kaip PGR testai ir panašiai“, – sakė I. Šimonytė.

Išgirdo Verygos pažadą

Pasak I. Šimonytės, jie turėjo darbingą susitikimą su ministru ir išgirdo A. Verygos pažadą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išgirdome kai kurių ir gerų žinių – kad pradeda veikti pagaliau mobilioji programėlė, kurios daugelis laukė pastarąjį pusmetį. Buvo informacijos apie sprendimus, kuriuos priėmė Vyriausybė, ir po kurių koordinavimas hospitalizacijos, reikia tikėtis, bus geresnis nei dabar.

Ministras pažadėjo, kad perdavimas jo darbų būsimam sveikatos apsaugos ministrui ar ministrei vyks sklandžiai ir su gera valia“, – teigė I. Šimonytė.

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga sakė, kad dalykiškai pasišnekėjo.

„Šį kartą nepolitikavome. Jie norėjo išgirsti situaciją – tai aš ją pristačiau. Buvo daug klausimų apie testavimo strategijas, apie priemones, pasirengimą“, – žurnalistams Seime sakė A. Veryga.

REKLAMA

Veryga: situacija yra itin sudėtinga

Sveikatos apsaugos ministras A. Veryga ketvirtadienio popietę kalbėjo, kad situacija dėl koronaviruso plitimo yra itin sudėtinga, o kai kuriose gydymo įstaigose trūksta lovų Covid-19 pacientams.

Anksčiau jiems buvo skirtos 405 lovos, tačiau jos buvo užimtos, o dabar hospitalizuota per 600 sergančių koronavirusu.

„Reiškia, įstaigos jau naudoja nebe kažkokias Covid-19 lovas, o naudoja jau savo kitus skyrius, juos pertvarko ir tuo rezervu vadinti jau nebereikėtų.

Tai nėra rezervas, jau vyksta tiesiog sistemos pertvarkymas, yra naudojami pajėgumai, kurie tiesiogiai nebuvo skirti Covid-19“, – pažymėjo A.Veryga. 

REKLAMA

Praėjusią savaitė ministras A. Veryga paragino koaliciją buriančius konservatorius ir liberalus greičiau apsispręsti dėl sveikatos apsaugos ministro pozicijos ir pažadėjo jį detaliai supažindinti su situacija ruošiantis perimti Covid-19 situacijos valdymą.  

Į tokius raginimus atsakė ir kandidatė į premjero postą Ingrida Šimonytė. Ji pareiškė, kad ministras taip siekia nusimesti atsakomybę, o per kadenciją nerado laiko atvykti susitikti su opoziciniais konservatoriais Seime, bet A. Veryga tai pavadino melu.

Užsiminė, kad gali tekti stabdyti ir daugiau veiklos sričių

Primename, kad ministras A. Veryga ketvirtadienio rytą kalbėjo, jei karantino efektas vėluos, o tuo atveju, jei jis neduos norimo rezultato, gali tekti stabdyti ir daugiau veiklos sričių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Net ir įvedus priemones pirmą ir antrą dieną mes rezultato nepamatysime, teks palaukti, ir tai vėl duos tam tikrą psichologinį diskomfortą, jau priemonės yra, reikia laikytis, sukelia nepasitenkinimą, o skaičiai gali būti ne tokie, kurių visuomenė norėtų, reikia suprasti, kad vėluos efektas“, – ketvirtadienį interviu „Žinių radijui“ sakė A. Veryga.

Anot ministro, prognozuoti, ar nuo šeštadienio įvedamas karantinas įveiks viruso plitimą, sunku, nes rezultatai priklausys nuo žmonių elgesio.

„Labai sudėtinga pasakyti, kaip bus, nes yra daug dalykų, kurių negalim nuspėt, ir vienas dalykas, kurio nuspėt neišeina – žmonių elgsena, kaip žmonės elgsis, kaip jie laikysis karantino taisyklių“, – teigė ministras.

REKLAMA

Jei viruso plitimo nepavyks pažaboti, pasak A. Verygos, kitas žingsnis bus „stabdyti dar daugiau viešo gyvenimo, ten, kur visuomenė susitinka gyvai, bendrauja, kur verslas gali plėstis“.

„Tai gali būti bet kuri sritis, kuri iki šiol yra funkcionuojanti, tos pačios parduotuvės, kurios yra ne maisto ir nėra būtinos“, – sakė ministras.

Vyriausybė trečiadienį priėmė sprendimą nuo šeštadienio trims savaitėms įvesti karantiną. Bus draudžiama viešojo maitinimo įstaigų ir pasilinksminimo vietų veikla, išskyrus maisto tiekimą išsinešimui. Sporto varžybos turės vykti be žiūrovų, kiti renginiai bei žmonių susibūrimai draudžiami, parduotuvės gali tęsti veiklą ribodamos klientų srautus. Viešose vietose galima būti ne didesnėmis nei penkių asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, bus privalomos kaukės. 

Lietuvoje pastarosiomis savaitėmis sparčiai daugėjant naujų koronaviruso atvejų, dviejų savaičių sergamumas pasiekė 341 atvejį 100 tūkst. gyventojų.

Kaip atliekami Covid-19 tyrimai:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų