Pruškove (Lenkija) prasidėjusio 105-ojo pasaulio dviračių treko čempionate 500 m atskiro starto rungtyje triumfavo 26-erių metų amžiaus lietuvė Simona Krupeckaitė – mūsiškė ne tik iškovojo aukso medalį, bet ir pagerino visų laikų planetos rekordą!

Lietuvos atstovė finale distanciją įveikė per 33,296 sek. (vid. gretis 54,060 km/h) ir puse sekundės aplenkė australę Anną Maeres (33,796 sek.) bei britę Victoria Pendleton (34,102 sek.).

33,296 sekundės – naujas pasaulio rekordas. S. Krupeckaitė ankstesnį geriausią rezultatą planetoje pagerino beveik trečdaliu sekundės (0,292 sek).

Priminsime, kad praėjusių metų pasaulio pirmenybėse Mančesteryje (Anglija) atskiro starto rungtyje lietuvė finišavo antra ir pelnė sidabro medalį, o Pekino olimpiadoje užėmė ketvirtą vietą,

Šiemet šioje rungtyje iš viso varžėsi 23 sportininkės.