• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį priėmė Šilumos ūkio įstatymo pataisas su Prezidentės Dalios Grybauskaitės pasiūlymais, kuriuos šalies vadovė pateikė, vetuodama ankstesnę šių pataisų redakciją.

REKLAMA
REKLAMA

Už Šilumos ūkio įstatymą su D. Grybauskaitės pataisomis balsavo 68, prieš - 1, susilaikė 42 parlamentarai.

REKLAMA

Tiesa, Seimo Aplinkos apsaugos komitetas siūlė Prezidentės pateiktoms pataisoms nepritarti. Komiteto pirmininko Jono Šimėno teigimu, komiteto nariams D. Grybauskaitės siūlomų pataisų argumentacija pasirodė nepakankama.

Komiteto nuomone, Prezidentės siūlymas, kad Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, nustatydama šilumos supirkimo iš nepriklausomų šilumos gamintojų tvarką ir sąlygas, privalėtų atsižvelgti į atliekinių ir atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo šilumai gaminti skatinimo principus, yra neįgyvendinamas, nes tokie principai nėra įtvirtinti galiojančiuose įstatymuose.

REKLAMA
REKLAMA

Ankstesnes Šilumos ūkio įstatymo pataisas Seimas priėmė gegužės pradžioje. Pasak pataisų iniciatorių, šiuo įstatymu buvo norima sudaryti didesnes galimybes parduoti šilumą tiems nepriklausomiems šilumos gamintojams, kurie naudoja atsinaujinančius šaltinius, biokurą, siūlydami jiems palankesnę kainodarą ir skatindami, kad atsirastų kuo daugiau naujų biokuro katilinių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau Prezidentė D. Grybauskaitė šias įstatymo pataisas vetavo teigdama, kad Seimo priimtos pataisos palieka akivaizdžias spragas šilumos gamybos monopolininkams pelnytis gyventojų sąskaita, nevaržomai didinant šilumos kainą, prisidengus biokuro ir kitų atsinaujinančių šaltinių naudojimu šilumos energijai gaminti.

„Tokių pataisų inicijavimas ir priėmimas Seime atspindi ne daugumos Lietuvos žmonių, o siaurus šilumos verslo ir jo lobistų interesus“, - sakė šalies vadovė.

REKLAMA

Socialdemokratė Birutė Vėsaitė antradienį siūlė priimti įstatymo pataisas su D. Grybauskaitės pasiūlymais, o vėliau sudaryti darbo grupę, kuri šį įstatymą toliau tobulintų.

„Gerai, kad Prezidentė vetavo šias pataisas ir grąžino svarstyti iš naujo. Tikslas - kad vartotojas gautų energiją kuo pigesnę. Ankstesnės pataisos praktiškai garantuotų, kad naudą gautų ne vartotojai, o gamintojai, ir dar ilgam laikui. Pabaikim praktiką, kai ruošiami įstatymai atskiroms grupėms“, - aiškino Tvarkos ir teisingumo frakcijos seniūnas Valentinas Mazuronis.

REKLAMA

Darbo partijos frakcijos narys Kęstutis Daukšys aiškino, kad, jei Prezidentės pataisos nebus priimtos, bus atvertas kelias į savivaldybių šilumos ūkio privatizavimą.

„Reikia paruošti atsinaujinančių energetikos išteklių programą. Suderinti gamintojų interesus ir vartotojų. Gerai, kad Prezidentė sulaikė tas pataisas, tačiau pasiūlymai kelia abejonių. Pritarkime Prezidentės veto, tačiau ieškokime, kaip įstatymą tobulinti. Reikia šią problemą spręsti papildomai“, - kalbėjo kitas „tvarkietis“ Julius Veselka.

Prezidentė taip pat pasiūlė apsvarstyti ir platesnės apimties šilumos ūkio reformą, kuri užtikrintų efektyvią konkurenciją ir didinamas kainas gyventojams.

Apie tai žiūrėkite LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų