BBL Elito diviziono mažasis finalas tarp Šiaulių „Šiaulių“ ir Ventspilio „Ventspils“ ekipų baigėsi kontroversiškai – nors lietuviai paskutinę sekundę išplėšė pergalę 84:83 (20:23, 14:19, 17:22, 33:19), teisėjai suabejojo, ar lemiamas metimas buvo atliktas laiku, tad nusprendė, kad rungtynės turi būti peržaistos.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo „Ventspils“ krepšininkai, kurie sužaidus 2 minutes pirmavo 5:0. Po kelių minučių M. Jurevičiaus tolimas metimas latvių pranašumą padidino jau iki 8 taškų – 14:6. Kėliniui artėjant į pabaigą šiauliečiams pavyko tris iš eilės atakas užbaigti dvitaškiais su varžovų pražangomis bei ištirpdyti deficitą iki 3 taškų – 18:21. Skirtumas tarp ekipų nepakito ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 23:20.

Antrojo ketvirčio pradžioje A. Sireikos auklėtiniai buvo sumažinę atsilikimą iki minimumo (22:23), tačiau tuomet A. Škelė pelnė 7 taškus iš eilės ir „Šiauliai“ buvo priversti šaukti pirmąjį šį vakarą pasitarimą – 30:22. Po jo J. Strelniekas smeigė tolimą metimą ir skirtumas tarp komandų pirmą kartą šiame mače tapo dviženklis – 33:22.

Netrukus LKL bronzos medalininkai įmetė 6 taškus be atsako bei per pusę sumažino varžovų pranašumą – 28:33. Čia pat jau sekė sėkminga „Ventspils“ krepšininkų atkarpa, leidusi jiems vėl susigrąžinti dviženklę persvarą – 40:30. Pirmoji susitikimo pusė pasibaigė šiauliečiams atsilikinėjant 8 taškais – 34:42.

Po ilgosios pertraukos šiauliečiai po truputį ėmė vytis savo varžovus. Sužaidus 4 minutes šeimininkai priartėjo iki 4 taškų – 45:49. „Ventspils“ krepšininkai Lietuvos klubui ir vėl neleido įsibėgėti pelnydami 5 taškus be atsako bei susigrąžindami solidų pranašumą – 54:45. Nors „Šiauliams“ buvo pavykę sumažinti deficitą iki 6 taškų (48:54), Latvijos čempionai netrukus vėl turėjo dviženklę persvarą – 58:48. J. Strelnieko tritaškis paskutinę sekundę mėlynuosius dar labiau nutolino – 64:51.

Ketvirtajame kėlinyje „Šiauliai“ bandė kilti į lemiamą šturmą. Sužaidus beveik 5 minutes jiems pavyko apkarpyti deficitą iki vienženklio skaičiaus – 61:69.Likus rungtyniauti 3 minutes D. Low baudos metimai latviams paliko vos 2 taškų pranašumą – 76:74. Likus pusantros minutės V. Šarakausko dėjimas po labai ilgos pertraukos atstatė pusiausvyrą – 78:78.

Prasidėjus paskutinei rungtynių minutei D.Low dvitaškis pirmą kartą šiame susitikime „Šiaulius“ išvedė į priekį – 80:78. Netrukus D. Bertanio baudos metimus išlygino rezultatą – 80:80. Apsigynę latviai išprovokavo A. Šikšniaus pražangą, tačiau M. Meiersas prametė abu baudos metimus. Likus 17 sekundžių V. Šarakauskas nuo baudų metimų linijos buvo tikslus – 82:80. Lemiamos „Ventspils“ atakos metu iniciatyvos ėmėsi J. Strelniekas, kuris pataikė tritaškį su varžovo pražanga – 83:82. „Šiauliai“ lemiamam antpuoliai turėjo 9 sekundes. Lemiamą dvitaškį pataikė V. Šarakauskas – 84:83

Vis dėlto BBL mažasis finalas tarp Šiaulių „Šiaulių“ ir Ventpilio „Ventspils“ klubų sekmadienį bus peržaistas. Rungtynių teisėjai įskaitė V. Šarakausko metimą aidint finalinei rungtynių sirenai ir užfiksavo „Šiaulių“ pergalę 84:83, tačiau „Ventspils“ komanda pateikė protestą.

Kadangi rezultato pakeisti nebegalima, nes jau užfiksuotas galutinis rungtynių rezultatas, dvikova sekmadienį bus peržaista.

„Šiaulių“ krepšininkas turėtų „padėkoti“ „Siemens“ arenos darbuotojams, kurie arenos palubėje esančiame ekrane daugybę kartų pakartojo paskutinį dvikovos epizodą ir suteikė latviams galimybę įsitikinti, jog paskutinis V. Šarakausko metimas buvo atliktas jau pasibaigus virš krepšio lentos esančio laikrodžio laikui.

Pagal BBL taisykles vaizdo įrašų peržiūra šiame čempionate nėra galima.

„Šiauliai“: V. Šarakauskas 21 (dvitaškiai 8/11, 12 atk. kam.), D. Low 18, M. Žukauskas 15 (dvitaškiai 3/4, tritaškiai 3/4), D. Gailius 13, M. Kuzminskas 6, A. Šikšnius 5, R. Grafas 4 (6 atk. kam.), V. Pauliukėnas 2.

„Ventspils“: M. Jurevičius 18, A. Škelė ir J. Strelniekas – po 16 (7 atk. kam.), M. Kedžo 14, R. Zakis 7, M. Meiersas ir D. Bertanis – po 6.