LKL mažojo finalo antrosiose rungtynėse Utenos „Juventus“ ekipa namuose 94:97 (15:23, 30:25, 22:19, 27:30) nusileido Šiaulių „Šiaulių“ klubui ir serijoje iki trijų pergalių atsilieka jau 0:2.

Kaip ir pirmoje dvikovoje, šiose rungtynėse sėkmingiau startavo „Šiaulių“ krepšininkai, kurie sužaidus pusantros minutės po Mindaugo Kuzminsko tolimo metimo įgijo penkių taškų persvarą – 7:2. Aikštės šeimininkai į tai atsakė spurtu 7:0 ir Tomas Gaidamavičius dvitaškiu su pražanga įpusėjus pirmajam ketvirčiui išvedė į priekį „Juventusą“ – 9:7.

Nors likus žaisti tris minutes rezultatas dar buvo lygus (12:12), šiauliečiai atsakė atkarpa 9:0 ir po šešių Mario Gulbio taškų atitrūko – 21:12. Persvarą svečiai išlaikė iki pirmojo kėlinio pabaigos ir po pirmųjų dešimties minučių Antano Sireikos auklėtiniai buvo priekyje 23:15.

Antrajame kėlinyje sužaidus minutę Vytautas Šarakauskas dvitaškiu pirmą kartą padidino svečių persvarą iki dviženklės (25:15), tačiau „Juventus“ atsakė spurtu 7:0 ir vėl sugebėjo priartėti – 22:25. Įpusėjus antrajam ketvirčiui „Šiauliai“ dar kartą spurtavo 16:2 ir atitrūko iki penkiolikos taškų – 41:26. Į tai šešiais taškais atsakė Žydrūnas Urbonas, triuškinantį dėjimą pridėjo Virginijus Praškevičius ir jau A. Sireika buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės, nes „Juventus“ deficitas sumažėjo iki septynių taškų – 34:41.

Nepaisant svečių pasitarimo, uteniškiai ir toliau mažino deficitą, kuris po keturių V. Praškevičiaus taškų sumažėjo iki dviejų taškų – 41:43. Per likusį laiką „Šiauliai“ minimaliai padidino savo persvarą, kuri įpusėjus susitikimui siekė tris taškus – 48:45.

Antrąją susitikimo pusę sėkmingiau pradėjo „Juventus“ ekipa, kuri po nesulaikomai rungtyniavusio Ž. Urbono dvitaškio su pražanga sumažino atsilikimą iki minimumo – 50:51. Nors šiauliečiams buvo pavykę padidinti pranašumą iki keturių taškų (58:54), penkis taškus iš eilės pelnė Arūnas Vasiliauskas, o V. Praškevičius tritaškiu pirmą kartą šiose rungtynėse išvedė į priekį Utenos komandą – 62:60. Per likusį laiką šiauliečiams pavyko panaikinti deficitą, o po trijų ketvirčių rezultatas buvo lygus – 67:67.

Lemiamą mačo atkarpą sėkmingiau pradėjo „Juventus“ klubas, kuris sužaidus pusantros minutės įgijo rekordinę 6 taškų pranašumą – 75:69. Netrukus šiauliečiai įmetė keturis taškus be atsako ir vėl priartėjo – 73:75. Prabėgus 6 minutėms po Gintauto Matulio dvitaškio šeimininkai turėjo 6 taškų persvarą (86:60), tačiau čia pat svečiai laimėjo atkarpą 6:0 bei atstatė pusiausvyrą – 86:86.

Prasidėjus paskutinei minutei Arvydas Šikšnius po ilgokos pertraukos „Šiaulius“ išvedė į priekį – 91:90. Netrukus komandos apsikeitė taikliais dvitaškiais – 93:92. Likus žaisti 16 sekundžių Žydrūnas Urbonas stojo mesti baudas, tačiau abu jo metimai skriejo pro šalį. Mindaugas Žukauskas realizavo vieną metimą (94:92), o antrasis skriejo pro šalį, tačiau kamuolį atkovojo A. Šikšnius. Jo ranka nedrebėjo – tikslios abi baudos (96:92). D. Pakamanis dvitaškiu dar priartino uteniškius (94:96), tačiau Mariaus Prekevičiaus taikli bauda įtvirtino „Šiaulių“ pergalę – 97:94.

„Juventus“: Ž. Urbonas 22, V. Praškevičius 19 (8 atk. kam.), D. Pakamanis ir G. Matulis – po 14, A. Vasiliauskas 13, T. Gaidamavičius 10, J. Elvikis 2.

„Šiauliai“: M. Kuzminskas 23, D. Gailius 14, A. Šikšnius ir D. Low – po 11, V. Šarakauskas 10, M. Žukauskas 9, M. Gulbis 8, R. Grafas 6, M. Prekevičius 5.