Sezonui besiruošiantis Lietuvos futbolo čempionas Vilniaus „Žalgiris“ šeštadienį sostinės „Sportimos“ manieže kontrolinėse rungtynėse 1:0 (0:0) nugalėjo Latvijos čempionę FK „Liepaja“ vienuolikę.

Šiose rungtynėse nedalyvavo praėjusį šeštadienį puikiai debiutavęs Saulius Mikoliūnas, kuris patyrė smulkų sužeidimą treniruočių metu, informuoja sostinės klubo svetainė.

Rungtynės prasidėjo aktyviu aikštės šeimininkų žaidimu, o kamuolys dažniausiai buvo kontroliuojamas prie latvių vartų. Pirmasis smūgis į vartus buvo atliktas jau trečią žaidimo minutę, kuomet pavojingai smūgiavo Bahrudinas Atajičius.

Vos po kelių minučių žiūrovus iš sėdimų vietų pakėlė į startinę sudėtį sugrįžęs Egidijus Vaitkūnas, atlikęs tolimą ir galingą smūgį iš aikštės gilumos, kuris sudrebino skersinį, tačiau į vartų tinklą neįkrito.

FK „Liepaja“ gynėjams itin sunkiai sekėsi tvarkytis kairiajame aikštės krašte, kuriame aršiai varžovų gynybą draskė tiek Justas Lasickas, tiek ne kartą ir ne du savo gebėjimus kontroliuoti kamuolį demonstravęs Donovanas Slijngardas.

Aikštės vidurio beveik neperėję latviai dažniausiai gynėsi, o progų pakeisti rezultatą taip ir neišnaudojo net keli žalgiriečiai: Vytautas Lukša, Mantas Kuklys, Jurijus Kendyšas ir kiti. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčiu – 0:0.

Antrasis kėlinys ir toliau nieko gero nežadėjo svečiams iš Liepojos miesto. Žalgiriečiai ir toliau laiką leido prie varžovų vartų, o grėsmę jų vartams bandė sukelti ir B. Atajičius, ir D. Slijngardas, ir po keitimo pasirodęs Danielis Romanovskis.

Pagrindinis rungtynių lūžis įvyko 70-ąją minutę, kuomet po puikaus komandos draugo perdavimo galva tiksliai smūgiavo pergalingą įvartį įmušęs Georgas Freidgeimas.

Tai buvo antroji Lietuvos čempiono pergalė kontrolinių rungtynių cikle: pirmajame susitikime „Žalgiris“ 1:0 (0:0) įveikė Lenkijos futbolo elito Balstogės „Jagiellonia“ ekipą su Lietuvos rinktinės puolėju Fiodoru Černychu.