Šeštadienį Belgijoje prasidėjo „Flanders Speedo Cup“ plaukimo varžybos. Pirmąją turnyro dieną vietas finaluose užsitikrino Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, Beatričė Kanapienytė, Deividas Margevičius, Darijus Astrauskas ir Andrius Šidlauskas.

Rūta Meilutytė, Beatričė Kanapienytė ir Dominyka Rapšytė startavo 50 metrų peteliške atrankoje. R.Meilutytė distanciją įveikė per 27,61 sek. ir su penktu rezultatu pateko į finalą. B.Kanapienytė finišavo per 28,28 sek. ir su aštuntu rezultatu pateko į finalą. D.Rapšytė nuotolį įveikė per 28,86 sek. ir į finalą nepateko. R.Meilutytei priklauso šios rungties Lietuvos rekordas – 27,14 sek.

B.Kanapienytė ir D.Rapšytė pasirodė ir 200 metrų peteliške atrankoje. B.Kanapienytė distanciją įveikė per 2:21,54 min., bendroje įskaitoje užėmė vienuoliktą vietą ir į finalą nepateko. D.Rapšytė finišavo per 2:23,48 min. ir pagerino savo asmeninį rekordą, tačiau galutinėje įskaitoje liko keturiolikta.

R.Meilutytė ir Agnė Šeleikaitė taip pat startavo 100 metrų krūtine atrankoje. Olimpinė čempionė R.Meilutytė nuotolį įveikė per 1:08,34 min. ir su geriausiu rezultatu pateko į finalą. A.Šeleikaitė distanciją įveikė per 1:13,23 min. ir galutinėje įskaitoje užėmė vienuoliktą vietą bei į finalą nepateko. R.Meilutytei priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 1:04,35 min.

Pirmieji 200 metrų laisvuoju stiliumi atrankoje startavo Tomas Sungaila ir Danas Rapšys. D.Rapšys distanciją įveikė per 1:51,49 min. ir su trečiu rezultatu pateko į finalą. T.Sungaila nuotolį įveikė per 1:57,25 min. ir galutinėje įskaitoje liko 27-as. D.Rapšiui priklauso šios rungties Lietuvos rekordas – 1:47,39 min.

D.Rapšys ir Paulius Martinkėnas taip pat startavo 100 metrų nugara atrankoje. D.Rapšys finišavo per 56,48 sek. ir su antru rezultatu pateko į finalą. P.Martinkėnas distanciją įveikė per 58,70 sek. ir bendroje įskaitoje liko dešimtas.

100 metrų peteliške atrankoje dalyvavo Deividas Margevičius ir Paulius Martinkėnas. D.Margevičius distanciją įveikė per 54,80 sek. ir su septintu rezultatu žengė į finalą. P.Martikėnas finišavo per 58,26 sek. ir bendroje įskaitoje liko 23-ias.

Andrius Šidlauskas dalyvavo 200 metrų krūtine rungties atrankoje. Lietuvos plaukikas distanciją įveikė per 2:23,28 min ir su šeštu rezultatu pateko į finalą. A.Šidlauskas taip pat pasirodė 50 metrų krūtine rungties atrankoje. Lietuvis distanciją įveikė per 27,95 sek. ir su pirmu rezultatu žengė į finalą.

50 metrų laisvuoju stiliumi atrankoje dalyvavo Tomas Sungaila ir Darijus Astrauskas. D.Astrauskas distanciją įveikė per 23,53 sek. ir pagerino savo asmeninį rekordą bei su septintu rezultatu žengė į finalą. T.Sungaila finišavo per 24,63 sek. ir bendroje įskaitoje liko 27-as.

Sausio 21–22 dienomis Belgijos mieste Antverpene jau 15-ąjį kartą organizuojamos tarptautinės „Flanders Speedo Cup“ varžybos.

Dvi dienas truksiančiame renginyje jėgas išbandys 10 Lietuvos plaukikų: Rūta Meilutytė, Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Dominyka Rapšytė, Beatričė Kanapienytė, Tomas Sungaila, Deividas Margevičius, Darijus Astrauskas, Paulius Martinkėnas ir Agnė Šeleikaitė.

Tai pirmosios šio sezono varžybos 50 metrų baseine. Pernai Flanders Speedo Cup varžėsi penki šalies sportininkai – Danas Rapšys, Andrius Šidlauskas, Deividas Margevičius, Darijus Astrauskas ir Povilas Strazdas. Jie parsivežė 4 aukso ir 2 sidabro medalius. Varžybos buvo itin sėkmingos Danui Rapšiui: jis ne tik pasiekė naują Lietuvos rekordą 200 m nugara rungtyje, bet ir įvykdė Olimpinį ,,A" normatyvą.