REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Policijos pareigūnai tiria, ar panevėžietis apgaule neužvaldė pinigų, pasinaudojęs istorija apie paramos reikalingą sergantį vaiką.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariate tiriamas pranešimas, kad nuo gegužės 1 dienos panevėžietis M. G., gimęs 1979 metais, interneto tinklalapiuose www.sina.com, skelbkites.lt ir www.facebook.com platino tikrovės neatitinkančią informaciją apie paramą, reikalingą sergančiam vaikui. Nurodęs savo asmeninę sąskaitą, apgaulės būdu neteisėtai užvaldė svetimus pinigus – iš viso 1 240 litų ir 5 eurus. Nusikalstamos veikos padarymu įtariamas asmuo apklaustas.

REKLAMA

Įtaria persikopijavus svetimą informaciją

Policijos žiniomis, minėtas asmuo internete perskaitė apie sergančiam vaikui reikalingą paramą, nusikopijavo informaciją ir įrašė savo duomenis. Galimą apgaulę pastebėjo bankas.

Atvejų, kai gyventojai apgaudinėjami prisidengus įvairiomis istorijomis, netrūksta. Iš tiesų prireikus finansinės pagalbos ligos atveju kyla grėsmė, kad žmonės gali ne taip noriai aukoti ištiktiesiems nelaimės.

REKLAMA
REKLAMA

Panevėžio vyskupijos „Carito“, padedančio patekusiesiems į bėdą, direktoriaus pavaduotoja Gražina Kacevičienė sako, kad organizacija lėšas konkretiems atvejams renka gana retai. Vienas tokių atvejų buvo, kai rinktos aukos pas ūkininką dirbusiam ir abiejų rankų netekusiam ramygaliečiui Valentinui Audzevičiui. Ši akcija buvo plačiai išreklamuota visoje šalyje. Gyventojai aukojo geranoriškai.

„Žmonių reakcija yra, kad ir labai sunku gyventi“, – džiaugiasi, kad atsirado neabejingų svetimo nelaimei, G. Kacevičienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tačiau apskritai, jos teigimu, žmonės pinigų savo iniciatyva aukoja retai, atvejų, kad neštų į „Carito“ būstinę, nebūna.

Budrumas nepakenks

Panevėžio vyskupijos „Carito“ direktoriaus pavaduotoja teigė, jog sužinojus, kad kažkam reikalinga parama, aiškinamasi, ar iš tikrųjų taip yra, kalbamasi ir su socialiniais darbuotojais.

Išgirdusi apie galimą panevėžiečio apgavystę, ji patarė gyventojams pirmu prašymu nelabai tikėti – geriau iš pradžių išsiaiškinti situaciją, pasidomėti, ar tokie žmonės tikrai prašo pagalbos. Paprastai apie sudėtingus atvejus ir reikalingą paramą žino ir medikai, gydantys tą žmogų.

REKLAMA

„Internetas – tokia erdvė, kad kas ką nori, tas tą daro. Čia kiekvieno sąžinės reikalas“, – sako G. Kacevičienė.

Ji teigė, jog yra sulaukę informacijos, kad kažkas „Carito“ vardu bandė rinkti pinigus vaikščiodamas po namus. Direktoriaus pavaduotoja priminė: „Carito“ darbuotojai niekada nevaikšto po butus. Ir taip yra ne vien Panevėžyje, bet ir visoje Lietuvoje. Jei organizuojama akcija ir prašoma paaukoti, nurodoma, kad tai padaryti galima pačiam atnešus prašomą daiktą į „Carito“ būstinę.

„Po butus, gatves atsisakėme vaikščioti, kad nebūtų nesusipratimų, kad niekas nerinktų paramos prisidengęs mūsų vardu“, – sako G. Kacevičienė.

Jos teigimu, net jei kokios nors labdaros ir paramos organizacijos nariai ir vaikščiotų po namus, reikėtų būti budriems – nebijoti paprašyti dokumentų.

Daiva SAVICKIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų