0
TV3

Lietuvos septyniolikmečių rinktinė pralaimėjimu pradėjo pasaulio čempionatą. Lietuviai Kaune po pratęsimo rezultatu 63:69 (17:13, 21:17, 9:17, 14:14, 2:8) nusileido Kanados komandai.

Rungtynes kanadiečiai pradėjo spurtu 6:0, o skirtumą sumažinti lietuviams pavyko tik kėliniui įpusėjus, kuomet dvitaškį su pražanga pelnė Ž.Jurgutis. Kibiau gintis pradėję šeimininkai sugebėjo perimti iniciatyvą ir po pirmojo kėlinio pirmavo 17:13. Antrajame ketvirtyje aikštėje užvirė arši kova, tačiau puikiai gynyboje žaidę lietuviai padidino persvarą iki 12 taškų (33:21). Prieš didžiąją pertrauką svečiai turėjo 8 taškų deficitą – 38:30.

Po pertraukos K.Zabo ir T.Greeno pastangomis Kanados krepšininkai rezultatą išlygino (38:38), o vėliau jį ir persvėrė (43:44). Likus žaisti 10 minučių L.Grabauskas ir J.Robinsonas apsikeitė taikliais metimais, o rezultatas tapo ir vėl lygus – 47:47. L.Grabauskui pelnius 5 taškus iš eilės, savų žiūrovų akivaizdoje žaidžiantys lietuviai po ilgos pertraukos išsiveržė į priekį 7 taškais (54:47), tačiau tai nesutrukdė varžovams ir vėl juos pasivyti (56:56). Ž.Jurgučiui pataikius iš toli pavyko darkart atsiplėšti (61:56). Kai jau atrodė, jog pergalė – čia pat, tritaškiu pratęsimą išplėšė M.Shayokas – 61:61.

Prasidėjus mačo pratęsimui kanadiečiai įmetė 6 taškus be atsako (61:67) ir tai galutinai palaužė šeimininkus, o pradėti čempionato pergale nepavyko – 63:69.

Rytoj Lietuvos rinktinė žais su Pietų Korėjos komanda, 62:80 nusileidusiai Ispanijos krepšininkams.

Kanada: Kevinas Zabo (6 kld.) ir Marialas Shayokas po 16, Tyrellas Bellotas-Greenas 9, Jordanas Robinsonas 8.

Lietuva: Žydrūnas Jurgutis, Lukas Grabauskas (8 atk. kam.) ir Edvinas Šeškus (14 atk. kam., 6 kld.) po 13, Ernestas Serkevičius 10 (7 atk. kam.), Haroldas Sarpykinas 7.