Septintajame Dakaro etape – fantastiški lietuvių rezulatai: Baciuška finišavo pirmas, Žala – antras

Baciuška vėl tapo klasės lyderiu, atnaujinta 16.18 val.

Šeštadienį Saudo Arabijoje vykstančiame 45-ajame Dakaro ralyje lenktyininkai turėjo įveikti septintąįį greičio ruožą, kuris fantastiškai susiklostė Vaidoto Žalos ir Roko Baciuškos ekipažams.

Dėl didelio lietaus Dakaro organizatoriai turėjo keisti maršrutus ir bivuakus, o galiausiai dėl oro sąlygų buvo nuspręsta, kad septintame greičio ruože nevažiuos motociklai ir keturračiai. Iš lietuvių tai įtakos turėjo Laisvydui Kanciui, kuris nebaigė šeštojo greičio ruožo.

Apskritai dėl savo ateities Dakare galvojęs L. Kancius galiausiai nusprendė, kad varžybas tęs. Tiesa, dėl aukščiausių vietų bendroje įskaitoje lietuvis jau nekovos.

Tuo tarpu automobiliams ir sunkvežimiams šiandien maratoninis greičio ruožas. Tai reiškia, kad po finišo mechanikų pagalba bus leidžiama tik dvi valandas, o sekmadienį kovą reikės tęsti.

Visi dalyviai turėjo įveikti 866 km, iš kurių 333 km greičio ruožo ir 528 km – pervažiavimų.

Pasak organizatorių, šios dienos greičio ruožas sudarytas iš 20 proc. smėlio, 63 proc. dirvožemio, 2 proc. asfalto, 13 proc. kopų ir 2 proc. išdžiuvusių vagų.

***

Uraganiniu greičiu ruožą įveikė Vaidoto Žalos ekipažas. Jie šiandien tiesiog skriejo, beveik visada laikėsi trejetuke, o galiausiai finišą pasiekė antroje vietoje.

Nuo dienos etapą laimėjuso Y.Al Rajh V.Žala atsiliko 8 min. 54 sekundes.

Apie valandos persvarą bendroje įskaitoje nuo artimiausių konkurentų turintis katarietis Nasseras Al-Attiyah šiandien neperskubėjo, nuo Y.Al Rahji atsiliko 19 min. 12 sek. ir buvo už dešimtuko ribų. Visgi jis ir toliau turi daugiau nei valandos persvarą prieš afrikietį Henką Lateganą, brazilą Lucasą Moraesą, afrikietį Ginielį De Villiersą ar prancūzą Sebastieną Loebą.

Dar geriau iš lietuvių ekipažų šiandien sekėsi bagį vairuojančiam Rokui Baciuškai. Jis ilgą laiką irgi laikėsi tarp lyderių, o galiausiai tapo šios dienos greičio ruožo nugalėtoju.

Lietuvis finišavo per 3:45:34 val. Po šio dienos sportininkas tapo ir savo klasės absoliučiu lyderiu. Antroje vietoje bendroje įskaitoje esantį M. Goczalą preliminariai jis lenkia 5 min ir 42 sek.

Tomas Jančys nuo lyderio R.Baciuškos atsiliko 35 min. 5 sek. bei užėmė 24 ąją vietą.

.

G. Petraus ekipažas finišą pasiekė 35-oje vietoje (+00:50:25 nuo nugalėtojo).

Septintą greičio ruožą tarp sunkvežimių greičiausiai įveikė olandas Janus Van Kasterenas, nuo jo 3 min. 42 sek. atsiliko čekas Alesas Loprais bei 6 min. 19 sek. – olandas Martinas Vandenbrinkas.

Vaidotas Paškevičius šiandien nuo lyderio atsiliko 44 min. 1 sek. ir preliminariai yra 10-as.

Etapo eiga:

15.44 val. V.Paškevičius pasiekė finišą! Jis šiandien nuo lyderio atsiliko 44 min. 1 sek. ir preliminariai yra 10-as.

15.14 val. Finišą pasiekė ir T.Jančys, kuris nuo lyderio R.Baciuškos atsiliko 35 min. 5 sek. bei užėmė 24-ą vietą.

15.08 val. G.Petrus šiandien finišavo 35-as (+00:50:25).

14.26 val. Motobagių įskaitoje finišavo prieš šį greičio ruožą pirmoje vietoje bendroje įskaitoje buvęs R.Luppi De Oliveira, kuris nuo R.Baciuškos atsiliko 40 min. 45 sek. Bendroje įskaitoje pirmaujantis R.Baciuška dabar turi 5 min. 42 persvarą prieš lenką Mareką Gozcalą bei 6 min. 23 sek. prieš kitą lenką Eryką Goczalą.

13. 49 val. R.Baciuška pasiekė finišą! Preliminariai jis išlaikė pirmą poziciją, tačiau dar finišavo tik keturi motobagiai. Dar reikia sulaukti kelių lenktynininkų.

14.43 val. T.Jančys po 300 km – 23-ias (+00:33:22).

14.14 val. G.Petrus įveikė 300 km ir pasiekė tarpinį finišą bei kol kas yra 35-as (+00:45:54).

13.38 val. R.Baciuška jau įveikė 300 km ir preliminariai vis dar yra pirmas. Jis 3 min. 30 sek. lenkia G.Farresą Guellį, 4 min. 19 sek. – Mareką Goczalą ir 7 min. 14 sek. – Michalą Gozcalą.

13.28 val. Deja, bet iš 28 vietos startavęs Y.Al Rajhi šiame greičio ruože buvo greičiausias ir V.Žalą aplenkė 8 min. 54 sek. Visgi žemiau lietuvis jau nebenukris.

G.Petrus po 196 km rikiuojasi 37-as (+00:30:32). T.Jančys po 144 km – 27-as (+00:14:05)

12.12 val. Neįtikėtina!!! V.Žala paskutiniuose kilometruose aplenkė G.Chicheritą ir finišavo pirmas!!!! Jis trasoje užtruko 3 val. 15 min. 17 sek. ir G.Chicheritą aplenkė 1 min. 21 sek.

L.Kancius apsisprendė – jis tęs lenktynes, nors ir dėl aukščiausių vietų jau nebekovos.

11.38 val. V.Paškevičius po 38 km rikiuojasi 8-as (+00:01:55).

11.35 val. T.Jančys po 90 km rikiuojasi 27-as (+00:08:42).

M.Ekstromas vietoje stovi jau apie 40 minučių, o tai reiškia, kad V.Žala kyla į antrą vietą!

11.27 val. R.Baciuška po 140 km kyla į pirmą vietą! Jis 17 sek. lenkia iki tol pirmavusį C.Batistą, o R.Luppi De Oliveirą lenkia 6 min. 47 sek.

11.18 val. V.Žala jau įveikė 244 km ir važiouoja link paskutinio tarpinio finišo. Kol kas jis pakilo į 2-ą poziciją (+00:02:41), tačiau greičiau prieš tai važiavo M.Ekstromas, kuris dar nepasiekė šio tarpinio finišo. Toliau pirmauja G.Chicheritas, nuo kurio N.Al-Attiyah atsilieka 9 min. 20 sek.

11.08 val. G.Petrus po 38 km rikiuojasi 38-as (+00:05:29).

10.53 val. Po 196 km V.Žala išlaiko 3-ią vietą (+00:02:36). R.Baciuška jau irgi yra įveikęs 90 km ir nukrito į antrą vietą (+00:00:28).

Jį aplenkė brazilas C.Batista, tačiau svarbiausia, kad lietuvis mažina atsilikimą nuo bendroje turnyrinės lentelės vietoje pirmaujančio brazilo R.Luppi De Oliveira, kuris nuo lietuvio atsiliko 6 min. 10 sek.

10.42 val. Oficialu: po 38 km R.Baciuška – pirmas! C.Batista nuo jo atsiliko 1 sek., E.Goczalas – 21 sek.

O V.Žala ir po 140 km išlaiko 3-ią poziciją (+00:02:11). Panašu, kad vienvaldis automobilių klasės lyderis katarietis Nasseras Al-Attiyah nusprendė pasitaupyti ir po pirmų 38 km rikiuojasi 16-as (+00:02:1)

10.30 val. Vakar nestartavęs V.Paškevičiaus ekipažas pranešė, kad keičia taktiką ir vietoj bandymo važiuoti kuo greičiau, dabar šis ekipažas važiuos saugiai. „Pasak Vaidoto, kad gali važiuoti greitai ir kovoti dėl aukštų pozicijų, ekipa sau tikrai tą įrodė.  Tačiau kol neturi 100 procentu funkcionuojančio sunkvežimio, šiek tiek atleis greičio pedalo.

Tikslas – susirinkti, kuo daugiau kilometrų bei patirties kitiems Dakar Rally  bei jų startams, ir ištiesti pagalbos ranką lietuviams bei kitam čekų FESH FESH komandos sunkvežimiui, kuriam yra visi šansai patekti į dešimtuką“, – rašė V.Paškevičiaus komanda

10.13 val. R.Baciuška po pirmų 38 km – pirmas! Iš 11 vietos dar startuos Erykas Goczalas, kuris turi potencialo lenkti lietuvį, tačiau tai sužinosime vėliau.

10.11 val. Vienas varžovas visgi aplenkė V.Žalą, bet po 90 km lieuvis vis vien skrieja ir kol kas yra trečias (+00:01:28).

9.38 val. Startuoja ir R. Baciuška.

9.35 val. V. Žala jau trasoje. 38 km žymą preliminariai jis pasiekė antras, nuo lyderio atsilieka apie 1 min.

8.40 val. Organizatoriai pranešė, kad greičio ruožo startas atidėtas 30 min.

Lietuvių startai:

8.47 val. Vaidotas Žala ir Paulo Fiuza („Teltonika Racing“) | Bendra įskaita: 51 vieta, +68:01:47

9.37 val. Rokas Baciuška ir Oriol Vidal („Red BUll Can-Am Factory team“) | Bendra įskaita: 2 vieta, +00:20:17

10.19 val. Tomas Jančys ir Irmantas Bražiūnas („Mediafon team“)

10.21 val. Gintas Petrus ir Jose Marquesas („Petrus Kombucha team“) | Bendra įskaita: 50 vieta, +67:55:13

10.57 val. Vaidotas Paškevičius, Stavomiras Volkovas ir Tomas Gužauskas („Constra Racing“) | Bendra įskaita: 25 vieta, +40:12:12