SEB BBL lygos rungtynėse Šiaulių „Šiauliai“ savo aikštėje sensacingai rezultatu 91:88 (24:27, 20:18, 26:10, 21:33) palaužė be dviejų lyderių žaidusį Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą.

Susitikimą sėkmingiau pradėjo vilniečiai, kurie pirmieji pelnė taškus ir išsiveržė į priekį (5:0). Vėliau šeimininkai keletą kartų buvo priartėję, tačiau „Lietuvos rytas“ išsilaikydavo priekyje. Pirmą kartą „Šiaulių“ klubas pirmavo po Gedimino Maceinos tritaškio (19:18). Kitą minutę Mindaugas Kuzminskas šeimininkų persvarą padidino iki 6 taškų (24:18), bet tada Šiaulių komandos žaidimas kiek užstrigo. Vilniečiai sužaidė atkarpą 9:0 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas (27:24).

Antrajame ketvirtyje kova ir toliau vyko taškas į tašką. Tiesa, beveik visą laiką priekyje buvo „Lietuvos ryto“ ekipa ir po ilgokos pertraukos tik 16-ąją minutę Gintaras Kadžiulis tolimu metimu išlygino rezultatą (36:36). Dar po kelių minučių Stefhonas Hannahas persvėrė rezultatą „Šiaulių“ naudai (44:42). Vis dėlto iki ilgosios pertraukos „Lietuvos rytas“ persvėrė rezultatą savo naudai, tačiau turėjo vos vieno taško pranašumą (45:44).

Trečiojo kėlinuko pradžioje „Lietuvos rytas“ susidūrė su nemalonumais - gynėjas Evaldas Dainys prasižengė penktąjį kartą ir privalėjo palikti aikštelę. Netekus E.Dainio, Vilniaus klubo žaidimas sugriuvo. „Šiauliai“ netruko persverti rezultatą ir ėmė tolti. 28-ąją minutę po S.Hannaho dvitaškio metimo šeimininkų persvara padidėjo net iki 15 taškų (55:70).

Lemiamame ketvirtyje iniciatyva priklausė „Šiaulių“ ekipai, kuri stengėsi išlaikyti saugią persvarą. „Lietuvos rytui“ prisivyti varžovus pavyko kėlinuko antrojoje pusėje, kada po dviejų taiklų Martyno Gecevičiaus baudos metimų šeimininkų pranašumas sumažėjo iki 7 taškų (80:87). Jau kitos „Lietuvos ryto“ atakos metu Steponas Babrauskas atotrūkį sumažino iki 5 taškų (82:87). Dar po minutės „Šiauliai“ pirmavo vos vienu tašku (88:87). Per likusį laiką „Šiauliai“ išsilaikė priekyje ir iškovojo pergalę (91:88).

Primename, kad šiose rungtynėse „Lietuvos ryto“ ekipa vertėsi be savo lyderių Chucko Eidsono ir Mindaugo Lukauskis.

Šiaulių komandai negalėjo padėti traumuotas Vaidotas Volkus.

„Šiauliai“ BBL lygoje yra iškovoję 9 pergales ir patyrę 8 nesėkmes. Pirmojoje pozicijoje įsitvirtinusio „Lietuvos ryto“ sąskaitoje - 14 pergalių ir 3 pralaimėjimai.

„Šiauliai“: A.Šležas ir S.Hannahas - po 21, G.Kadžiulis ir V.Praškevičius (13 atk. kam.) - po 12, M.Kuzminskas 9, G.Maceina 7.

„Lietuvos rytas“: S.Babrauskas 21 (7 atk. kam.), M.Petravičius 16, M.Bjelica 15, A.Jomantas 14.