Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Nėra to blogo ,kas neišeitų į gerą.
SEIMAS išleis naują PROKURATŪROS ĮSTATYMĄ,kuriame nebus numatyta genprokuroro "pasimatymų" teisėtumas su Prezidentu.Genprokurorą rinkti ir atšaukti TAUTA.
Gal konstitucinis teismas turėtu buti nepriklausomas nuo prezidentės ir buti renkamas piliečių
Nieko Konstitucinis teismas nesužlugdė. Jis tik dar kartą paaiškino, kad reikia elgtis pagal LR Konstitucijos reikalavimus. Ką, manau, ir taip puikiai žinojo isterijos dėl generalinio prokuroro kėlėjai. Iš kitos pusės pažvelgus,niekas negali drausti bet kuriam piliečiui siūlyti bet ką, kas nebūtų sietina su nusikalstama veika. Seimo nariai irgi tokią teisę turi. Tačiau prievartauti prezidentę būtinai pritarti siūlymui - teisinio antikonstitucinio nihilizmo pavyzdys ir ne kitaip. Kai kurias savo ankstesnes mintis šia proga pakartosiu:

RETRO
Seimas negali be rimtos priežasties ruošti kokią apkaltą teisėsaugos pareigūnui. Jis gali tik siūlyti prezidentei vienaip ar kitaip pasielgti. Prezidentė D.Valio ataskaitoje rimtų trūkumų neįžvelgė ir tuo viskas pasakyta. Turime pagaliau suprasti, kad LR Seime kartais svarstomi ne tik banali smulkmė, bet ir principiniai dalykai. Generalinio prokuroro postas ir jo metinė ataskaita apie prokuratūros atliktą darbą - vienas iš tokių principinių, kuris paliečia ir visą teisėsaugos sistemą. Situacija joje , mano supratimu, daug kur taisytina. Prokuratūros darbe taip pat. Labiausiai kai kas sunerimo būtent tada, kai tam tikros personalijų permainos pradėjo vykti naujam vadovui atėjus. Ar visos jos tikslingos? - reiktų atskiros diskusijos. Vienas skandalingas istorijas vieni vertina vienaip, kiti kitaip. Išsakomi D.Valiui priekaištai ir dėl "D.Kedžio istorijos", kurią jis gavo, kaip ankstesnį "kraitį". Siųsdavo jis į Seimą savo pavaduotojus kalbėti apie tai, o kai jau jų gal pritrūko, pats su šešiais kaltinimais į tribūną atėjo. Keistai atrodo tie kaltinimai N.Venckienei, bet net 80 Seimo narių jiems pritarė ir gal net apsidžiaugė, galėsiantys atsipūsti, Seimo narę suėmus. Balsuotoju "už" galėjo būti dar daugiau, jei ne Darbo partijos kriminalinės problemos. O ką tai sako? Manau, tai kad ryški dauguma Seimo narių nenori jokių esminių permainų nei prokuratūroje, nei kitose teisėsaugos institucijose. O visa ši prokuroro nuėmimo istorija yra tik blefas, tikintis vėliau rasti "kišeninį" kandidatą. Gal net iš tų pačių kadrų. Tad ir bandoma stabdyti bet kokius ryškesnes permainas pozityvia kryptimi. Dabar TS LKD frakcija siūlo KT įvertinti politinės daugumos bandymus kištis į prokuratūros darbą. Toks reikalavimas tik vienpusis. Būtina suvokti, kada yra kišimasis į pareigų vykdymo darbą ir kada turi būti reikalinga teisėsaugos kontrolė. Seimas, kaip aukščiausia valdymo institucija, turi neprarasti savo orumo tada, kai koks prokuroras po ilgų raginimų sugeba sumontuoti 12 sek filmą ir pasiūlo pagal jį Seimui priimti sprendimus.
Dabar laikykitės, politikiukai- patys turėsit atsiskaityti prokurorui už savo "reikaliukus". А прокурор добавит, jeigu ka.
ko jis toks isigandes? juk turi stoga prezidente ir kt,idomu kiek dar tesis sis cirkas?
Apsurdų teatras tesiasi, tada ir prezidentei prokuroras negali atsiskaityti už savo veiklą.
tai ka daryti jei GP yra visiskas neismanelis ir pasodintas ne savo kede?
tai ka daryti jei GP yra visiskas neismanelis ir pasodintas ne i savo kede.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų