REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo etikos sargams pagalius į ratus kiša pačių kolega, komisijos narys, Seimo Tautos prisikėlimo partijos (TPP) frakcijos atstovas Mantas Varaška.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį M. Varaška komisijai siūlė visus klausimus išbraukti iš darbotvarkės ir skirti jį naujo komisijos darbo reglamentui, kurio iniciatorius yra, svarstymui.

REKLAMA

Seimo narys argumentavo, esą komisija, nepasitvirtinusi reglamento, negali dirbti.

Tačiau į Seimo nario siūlymą neatsižvelgta, nusprendus, kad galioja senasis komisijos darbo reglamentas, kuriuo vadovautasi net kelias kadencijas.

M. Varaška, į posėdį pavėlavęs ir sužinojęs, jog jo siūlymams nepritarta, pareiškė sustabdantis savo įgaliojimus komisijoje ir paliko posėdį.

Žurnalistams parlamentaras aiškino, kad komisija negali dirbti, kadangi, anot jo, nėra pasitvirtinusi darbo reglamento, o priminus, kad toks dokumentas egzistuoja, pradėjo tvirtinti, esą jis yra ydingas.

REKLAMA
REKLAMA

Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas socialdemokratas Algimantas Salamakinas įtaria, kad taip siekiama paralyžiuoti komisijos darbą, nes reglamento, kurį tvirtina Seimas savo nutarimu, nebūtų įmanoma patvirtinti iki pavasario, kai prasidės eilinė Seimo sesija.

„Kaip čia švelniau pasakius, tas naujas taisykles, kurios veikia jau dvylika metų ir iki šiol veikia niekam neužkliuvusios, mes galėtume priimti tik balandžio mėnesį. Tai mes turėtumėme pagal poną M.Varašką nutraukti posėdžius ir laukti, kol prasidės pavasario sesija, kol (Seimas - BNS) priims. Man tai atrodo noras paralyžiuoti komisijos darbą, ir tiek“, - žurnalistams sakė A. Salamakinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Komisijos vadovas spėjo, kad TPP siekia išvengti savo narių svarstymo komisijoje.

EPK vadovui juoką sukėlė ir kita komisijos nario M.Varaškos iniciatyva pavesti Seimo kanceliarijos darbuotojams rinkti informaciją apie A.Salamakino komentarus žiniasklaidai.

„Vakar skambino iš vieno Seimo skyriaus, kad yra prašymas surinkti informaciją apie mano bendravimą su žiniasklaida, nežinau, už kokį periodą, gal už visus šešiolika metų, kuriuos dirbu Seime. Man tik gaila tų darbuotojų, kurie apkrauti nereikalingu darbu o jei žmogus nori rinkti medžiagą, tegu renka“, - sakė A. Salamakinas.

REKLAMA

Pastarąjį kartą TPP etikos sargams užkliuvo paaiškėjus, kad partijos atstovė Seime Donalda Meiželytė Svilienė gruodžio 22 dieną, kai Seimo posėdis užtruko iki vidurnakčio, vedė privačios bendrovės „Energijos sistemos servisas“, eksploatuojančios Rusijos dujų koncernui „Gazprom“ priklausančią Kauno termofikacijos elektrinę, šventinį vakarėlį.

Seimo narys iki prisiekdamas turi atsisakyti su parlamentaro mandatu nesuderinamos veiklos. Konstitucija bei Seimo Statutas parlamentarams leidžia papildomai užsiimti tik kūrybine veikla.

REKLAMA

Seimo Etikos ir procedūrų komisija teiks išaiškinimą parlamentarams, kokie užsiėmimai laikytini kūrybine veikla, o kurie - ne.

Toks išaiškinimas pasirodė esąs būtinas, kai kai kurie į Seimą išrinkti pramogų verslo atstovai neatsisakė mokamų koncertų.

D. Meiželytė Svilienė anksčiau pripažino, kad gruodį, remiantis anksčiau pasirašytais kontraktais, dainuoti privačiuose vakarėliuose jai teko keliskart.

Gruodžio pradžioje Seimo etikos sargų akiratin buvo patekusi kita TPP narė Inga Valinskienė. Ji lapkričio pabaigoje koncertavo privačios bendrovės „Eastcon AG LT“ renginyje sostinės „Siemens“ arenoje.

Etikos komisijai yra užkliuvęs ir valdybos sprendimas, kurio ši Seimo narę I. Valinskienę komandiravo į Paryčių, nors nebuvo komiteto pritarimo, o vėliau pradėjo tvirtinti, jog ji kviečiama kaip Seimo pirmininko sutuoktinė, lydintis asmuo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų