8
Dramatiškame finale JAV ledo ritulininkai parklupdė kanadiečius (nuotr. SCANPIX)

Dramatiškame pasaulio jaunimo (U-20) ledo ritulio čempionate Kanadoje šeimininkų rinktinė finale po dramatiškos kovos 4:5 (2:0, 0:2, 2:2, 0:0, 0:1) ir bulitų serijos pralaimėjo JAV bendraamžiams. Bronza atiteko Švediją nugalėjusiai Rusijos ekipai.

8

Kanados komanda finalą pradėjo užtikrintai ir po pirmojo kėlinio pirmavo 2:0, tačiau antrajame amerikiečiai rezultatą išlygino. Trečiajame kanadiečiai ir vėl buvo išsiveržę į priekį dviem įvarčiai (4:2), tačiau ir vėl pranašumo neišlaikė.

Per baudos smūgių seriją vienintelis pataikęs į vartus buvo JAV ledo ritulininkas Troy'us Terry.

Naudingiausiu turnyro žaidėju buvo pripažintas kanadietis Thomasas Chabotas. Mažajame pirmenybių finale Rusijos rinktinė 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, 1:0) po pratęsimo nugalėjo Švediją.

Geriausia čempionato ledo ritulininkų komanda: vartininkas Ilja Samsonovas (Rusija), gynėjai Charlie McAvoy‘us (JAV) ir Thomasas Chabotas (Kanada), puolėjai Kirilas Kaprizovas (Rusija), Claytonas Kelleris (JAV) ir Alexanderis Nylanderis (Švedija).