• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas priėmė Įdarbinimo per laikinojo įdarbinimo įmones įstatymą bei su juo susijusius projektus, kuriais į Lietuvos teisinę bazę perkeliamos europinės direktyvos dėl darbo per laikinojo įdarbinimo įmones nuostatos.

REKLAMA
REKLAMA

Šia direktyva siekiama užtikrinti laikinųjų darbuotojų apsaugą ir pagerinti darbo per laikinojo įdarbinimo įmones kokybę, nustatyti jų teises bei pareigas, taikyti vienodo požiūrio principą ir laikinojo įdarbinimo įmones pripažinti darbdaviais. Taip pat šiomis nuostatomis stengiamasi sukurti daugiau darbo vietų ir plėtoti lanksčias darbo formas.

REKLAMA

Įdarbinimo per laikinojo įdarbinimo įmones įstatyme apibrėžti darbo santykių tarp laikinųjų darbuotojų ir laikinojo įdarbinimo įmonės ypatumai, tokie kaip darbo užmokestis laikiniesiems darbuotojams nedarbo laikotarpiais tarp siuntimų dirbti, darbo ir įdarbinimo sąlygos, įdarbinimo per laikinojo įdarbinimo įmones santykiuose dalyvaujančių asmenų teisės ir pareigos, kurios įtvirtina darbo naudotojų prievolę užtikrinti laikiniesiems darbuotojams saugias ir sveikatai nekenksmingas darbo sąlygas, atsakomybę už padarytą žalą ir kt.

REKLAMA
REKLAMA

Darbo kodekso ir Darbo tarybų įstatymo pataisomis patikslinta terminija - laikinąją darbo sutartį keičiant trumpalaike darbo sutartimi. Administracinių teisės pažeidimų kodekso pataisose numatytos sankcijos už Įdarbinimo per laikinojo įdarbinimo įmones įstatymo pažeidimą nuo 500 iki 3 tūkstančių litų, o už pakartotinį pažeidimą - nuo 3 tūkstančių iki 5 tūkstančių litų.

Opozicijos lyderis, Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys sakė, jog įstatymo priėmimas yra būtinas, kad galėtume užtikrinti geresnes verslo sąlygas, kad verslas galėtų priimti darbuotojus lanksčiau, įvairesnėmis formomis, o visa tai užtikrintų Lietuvos ekonomikos augimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jam pritarė Kaimo reikalų komiteto pirmininkas, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Edmundas Pupinis: „Sveikinu, kad tokia forma atsiranda, nes prieš tai buvo visai necivilizuota įdarbinimo forma, kai važiuodavo kažkas prie Darbo biržos, kur stovėdavo žmonės, juos paimdavo, panaudodavo darbuose be jokios atsakomybės, be jokių garantijų. Tokia forma įdarbintas žmogus gavęs traumą nebūdavo slaugomas ligoninėse ir panašiai, nes nebuvo visiškai išspręstos visos socialinės garantijos. Šiuo metu, kai žmogus bus priimamas įvairiems darbams per įmonę, jis gaus tam tikras garantijas“.

REKLAMA

Kritiškai įstatymą vertino Socialdemokratų partijos frakcijos narys Bronius Bradauskas.

„Jeigu yra Darbo birža, ar laikinai, ar nelaikinai gali įdarbinti, tai kam čia įstatyme įteisinti kokią nors įmonę, kuriai finansavimo visai neskirsime. Vadinasi, iš tų žmonių uždirbs, kuriuos nutrauks nuo Darbo biržos ir įdarbins laikinai? Ar jie veltui įdarbins? Dalį pinigų pasiims. Nebūna stebuklų. Todėl geriau sutvirtinkime Darbo biržą, jeigu reikia ten specialistų ar mokymų", - sakė B. Bradauskas.

Už Įdarbinimo per laikinojo įdarbinimo įmones įstatymą balsavo 72, prieš - 4, susilaikė 19 Seimo narių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų