REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį ėmėsi siūlymo pratęsti laikinosios komisijos, turinčios teikti siūlymą Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo klausimu, darbo laiką.

Seimas antradienį ėmėsi siūlymo pratęsti laikinosios komisijos, turinčios teikti siūlymą Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho neliečiamybės panaikinimo klausimu, darbo laiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Už nutarimo projektą dėl komisijos darbo pratęsimo iki gegužės 30 dienos balsavo 83 Seimo nariai, prieš buvo 5, susilaikė 5 parlamentarai. Darbotvarkėje buvo numatytas ir projekto priėmimas, tačiau Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė neprašė ypatingos skubos argumentuodama, kad projektui yra registruota pasiūlymų.

REKLAMA

Tuo pasipiktino opozicijos atstovai, pažymėdami, jog seniūnų sueigos patvirtinta darbotvarkė, kuriai vėliau pritarė Seimas, numato projekto priėmimą, tačiau posėdžiui pirmininkavęs „darbietis“ Vydas Gedvilas sakė be L.Graužinienės prašymo projektą nagrinėti ypatingos skubos tvarka pradėti svarstymo negalintis.

Protestuodami prieš tokį sprendimą opoziciniai konservatoriai bei Liberalų sąjūdžio atstovai paliko plenarinių posėdžių salę.

REKLAMA
REKLAMA

Konservatoriai nutarimo projektui įregistravo pasiūlymus darbą pratęsti trumpiau, iki gegužės 16-osios, o komisijos vadovu vietoj „tvarkiečio“ Petro Gražulio skirti konservatorių Arvydą Anušauską.

Sprendimas papiktino ne tik opozicijos atstovus, bet socialdemokratą Algimantą Salamakiną.

„Vis dėlto nepatogu darosi, komisija niekaip negali paruošti nutarimo, atrodo, paprastam dalykui. Aš noriu jūsų paklausti, jeigu komisija iki gegužės 30 dienos irgi, pasakysiu liaudiškai, „durnių volios“, ir vėl neatneš nutarimo, tai mes iki kadencijos pabaigos dabar voliosimės su tokiu klausimu?“ - sakė A.Salamakinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tai priklausys nuo komisijos darbo, visos frakcijos delegavo savo atstovus, jie ten ir dirba. Komisija išsiuntė klausimus ir negavo atsakymų, tai prašo pratęsti darbą. Viskas komisijos rankose ir jūsų frakcijos atstovų rankose“, - jam atsakė Seimo pirmininkė.

„Yra tokia sena lietuviška patirtis, ką daro, jei blogai dirba viešnamis - ar lovas stumdo, ar keičia tam tikras darbuotojas. Tai gal reikia keist tą komisiją iš pagrindų, kad galų gale įvykdytų Seimo valią. Ar vėl paliekam tą patį vadą ir visą komandą, kad jie toliau stumdytų lovas“, - ironizavo A.Salamakinas.

REKLAMA

„Drąsos kelio“ frakcijos atstovas Vytautas Matulevičius sakė, jog situacija Seime iliustruoja, kodėl teismuose lėtai juda Darbo partijos juodosios buhalterijos byla.

„Žmonės Lietuvoje dabar dažnai nesupranta, kaip šitiek metų neišprendžiama Darbo partijos byla. Viskas stringa. Štai dabar šiandien mes matome atsakymą, Seime, kaip visa tai vyksta. Anksčiau su jokiomis komisijomis nebuvo problemų, bet kai klausimas susijęs su V.Uspaskichu, klausimas iš karto užstrigo“, - sakė V.Matulevičius.

„Tvarkiečių“ seniūno P.Gražulio vadovaujama komisija dėl V.Uspaskicho neliečiamybės nespėjo numatytu laiku, iki balandžio 4 dienos, pateikti savo siūlymo, nes nusprendė, kad jos netenkina Teismo ekspertizės centro specialisto išvada dėl V.Uspaskicho žodžių ir nutarė atlikti papildomą ekspertizę, taip pat išsiuntė institucijoms kitus prašymus.

REKLAMA

V.Uspaskichą traukti baudžiamojon atsakomybėn prašoma dėl nepagarbos teismui. Generalinio prokuroro prašymas Seimą pasiekė dar praėjusių metų spalio pradžioje. Į darbotvarkę klausimas buvo įtrauktas baigiantis lapkričiui, o opozicijai nesutikus su P.Gražulio kandidatūra į komisijos pirmininkus komisijos sudarymas dar nusikėlė.

Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Parlamente gavus prašymą leisti traukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį, tuo klausimu sudaroma laikinoji komisija. Ji Seimui teikia rezoliucijos projektą, kaip pasisakyti dėl generalinio prokuroro prašymo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų