Stambule (Turkija) sekmadienį baigėsi Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionatas, kuriame vienintelį medalį iš Baltijos šalių nuskynė Estija.

Vyrų septynkovėje bronzą iškovojo Risto Lillemetsas. Iki tol didelių laimėjimų neturėjęs estas surinko 6079 taškus. Geriausiai jis pasirodė šuoliuose su kartimi (5,10 m) ir 800 m bėgime (2:39.50 min.), kur užėmė antrąsias vietas. Įdomu tai, kad estas į pirmąjį trejetuką bendroje įskaitoje pakilo tik po paskutinės rungties.

„Šis medalis man reiškia viską. Tai geriausia diena mano gyvenime. Tikiu, kad prieš vasaros varžybų sezoną galiu dar patobulėti. Žinau, kad dar turiu potencialo – tereikia sunkiai dirbti ir išlikti sveikam. Šis medalis įrodo, jog galiu daug ką pasiekti“, – džiūgavo estas.

Europos čempionu tapo ilgą laiką lyderiavęs prancūzas Kevinas Mayeris. Jis laimėjo 2 rungtis iš 7 ir surinko 6348 tšk. Prancūzas nė vienoje rungtyje nenukrito žemiau 5-os vietos. Jis Europos uždarų patalpų čempionatą laimėjo jau trečią kartą.

Sidabras atiteko norvegui Sanderiui Skotheimui (6318 tšk.). Jis laimėjo paskutinę rungtį ir 800 m bėgo daugiau nei 6 sek. greičiau už K.Mayerį, bet to auksui neužteko.

Šveicaras Simonas Ehammeris laimėjo 60 m bėgimą (6.80 sek.), bet šuoliuose į tolį neatliko nė vieno įskaityto bandymo ir pasitraukė iš kovos.

Septynkovės nebaigė ir estų žvaigždė Maicelis Uibo. Po trijų rungčių jis buvo 9-as ir nusprendė trauktis iš varžybų dėl kulno skausmų. Estas 2018 m. laimėjo pasaulio uždarų patalpų čempionato bronzą, o 2019 m. tapo pasaulio dešimtkovės vicečempionu.

Čempionatų rekordas sekmadienį krito moterų estafetėje 4x400 m. Olandės Lieke Klaver, Eveline Saalberg, Cathelijn Peeters ir Femke Bol finišavo per 3 min. 25.66 sek. Ankstesnis rekordas irgi priklausė olandėms bei buvo pasiektas 2021 m. (3:27.15). Gerokai nuo čempionių atsiliko šalies rekordą pagerinusios italės (3:28.61). Trečios finišavo lenkės (3:29.31).

Netikėtai baigėsi moterų šuolių į tolį finalas. Nugalėtoja tapusi britė Jazmin Sawyers nušoko lygiai 7 m ir pasiekė geriausią sezono rezultatą pasaulyje ir pagerino karjeros rekordą. Nustebino ir italė Larissa Iapichino, kuri paskutiniu bandymu pagerino šalies rekordą (6,97) ir išplėšė sidabrą. Favoritė serbė Ivana Vuleta tenkinosi bronza (6,91), o pagrindine jos konkurente vadinta vokietė Malaika Mihambo liko be medalio – užėmė ketvirtą vietą (6,83).

„Aš vis dar lengvame šoke. Metų metus bandžiau pasiekti tą 7 m ribą ir man vis nesisekė. Po kvalifikacijos jaučiausi gerai, įgavau daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir pamaniau, kad gal bus įmanoma pakovoti dėl aukso. Visgi, negaliu jums meluoti – 7 m šuolio tikrai nesitikėjau“, – sakė J.Sawyers.

Medalių įskaitoje triumfavo Norvegija, laimėjusi 4 aukso ir 1 sidabro apdovanojimus. Antri buvo Nyderlandai (3 aukso, 3 sidabro, 1 bronzos), trečia – Didžioji Britanija (3, 1, 2). Medalius laimėjo 21 šalies sportininkai.

Dar neskelbtų sekmadienio finalinių rungčių prizininkai:

Vyrai, šuolis į aukštį:

1. Douwe Amelsas (Nyderlandai) 2,31 m.

2. Andrijus Procenka (Ukraina) 2,29.

3. Thomasas Carmoy (Belgija) 2,29.

Vyrai, estafetė 4x400 m:

1. Belgija 3:05.83 min. – geriausias sezono rezultatas Europoje.

2. Prancūzija 3:06.52.

3. Nyderlandai 3:06.59.

Vyrai, šuolis su kartimi:

1. Sondre Guttormsenas (Norvegija) 5,80 m.

2. Emmanouilas Karalis (Graikija) 5,80.

2. Piotras Lisekas (Lenkija) 5,80.

Vyrai, 3000 m bėgimas:

1. Jakobas Ingebrigtsenas (Norvegija) 7:40.32 min.

2. Adelis Mechaalas (Ispanija) 7:41.75.

3. Elzanas Bibičius (Serbija) 7:44.03.

Moterys, 800 m bėgimas:

1. Keely Hodgkinson (Didžioji Britanija) 1:58.66 min.

2. Anita Horvat (Slovėnija) 2:00.54.

3. Agnes Raharolahy (Prancūzija) 2:00.85.

Moterys, 60 m barjerinis bėgimas:

1. Reetta Hurske (Suomija) 7.79 sek.

2. Nadine Visser (Nyderlandai) 7.84.

3. Ditaji Kambundji (Šveicarija) 7.91.

Vyrai, 60 m barjerinis bėgimas:

1. Jasonas Josephas (Šveicarija) 7.41 sek. – geriausias sezono rezultatas Europoje.