Antradienį Valensijoje trečiosiose Ispanijos ACB lygos finalo serijos rungtynėse 9 tūkst. žiūrovų akivaizdoje 82:74 (14:17, 32:12, 19:30, 17:15) nugalėjusi ULEB taurės savininkę vietos "Pamesa" ekipą Šarūno Jasikevičiaus "Barcelona" laimėjo seriją 3:0 ir po metų pertraukos susigrąžino čempionų titulą, o įžaidėjas iš Lietuvos buvo pripažintas naudingiausiu (MVP) finalo serijos žaidėju.

"Esu labai laimingas, kad laimėjome. Rungtynės buvo labai sunkios. Buvome įgiję 20 taškų persvarą, bet "Pamesa" ketvirtajame kėlinyje skirtumą sumažino iki trijų taškų", - iškart po rungtynių interviu BNS kalbėjo Š.Jasikevičius. - "Tikrai buvo fantastinis sezonas. Geriau ir sugalvoti negalima buvo - laimėjom viską ką galėjom, o be to dar geriausiu finalo serijos žaidėju pripažino, net nežinau ką ir besakyti", - neslėpė džiaugsmo Lietuvos rinktinės įžaidėjas.

Atsiprašęs, kad negali ilgiau kalbėti, nes jį vedą į dopingo kontrolės kambarį, Š.Jasikevičius teigė apie ateities planus dar negalvojęs ir nežino kada grįš į Lietuvą.

"Dabar porą dienų švęsime, o po to mėnesį, kokį, bandysiu pailsėti po tokio įtempto sezono ir tada grįšiu į rinktinę ruoštis Europos čempionatui. Tikrai dar nieko neplanavau", - nuoširdžiai kalbėjo naudingiausias Ispanijos finalo serijos žaidėjas.

"Barcelona" pirmąsias dvejas rungtynes namie laimėjo 76:74 bei 80:72 ir Ispanijos čempionatą laimėjo tryliktąjį kartą. Be šalies čempionų titulo "Barcelona" krepšininkai šį sezoną laimėjo ir Ispanijos taurę (Copa del Rey) bei ULEB Eurolygos turnyrą.

Š.Jasikevičius trečiosiose finalo rungtynėse pelnė 15 taškų ir kartu su Gregoru Fučka buvo rezultatyviausi nugalėtojų gretose.

Lietuvos krepšininkas per 21 minutę 19 sekundžių pataikė tris tritaškius iš 7, du dvitaškius iš trijų, abu baudų metimus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 4 rezultatyvius perdavimus.

Po 12 taškų į aikštės šeimininkų krepšį įmetė Juanas Carlosas Navarro (Chuanas Karlosas Navaras) ir Ridrigo De la Fuente, 11 - Dejanas Bodiroga.

Aikštės šeimininkų ekipoje, kuri Ispanijos čempionato finale žaidė pirmą kartą klubo istorijoje, sėkmingiausiai žaidė Fabricio Oberto (19 tšk.), Alejando Montecchia (14 tšk.), Victoras Luengo (11 tšk.) ir Dejanas Tomaševičius (10 taškų).

Iki šio sezono geriausias "Pamesa" komandos pasiekimas Ispanijos ACB lygoje buvo penktoji vieta 2000-2001 metų sezone.