Penktadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje vykusių tarptautinių profesionalų bokso varžybų „Bigger's Better“ septintajame turnyre dalyvavęs Lietuvos atstovas Sergejus Maslobojevas ketvirtfinalyje taškais pralaimėjo boksininkui iš Rumunijos Constantinui Bejenarui, tačiau savo debiutu liko patenkintas.

„Nusivyliau tik tuo, kad po kovos visai nenusivyliau, - po dvikovos sakė 188 cm ūgio 96 kg sveriantis bušido kovotojas. - “Sugrojo„ varžovo patirtis. Aš debiutavau bokse ir pasiruošimui turėjau tik penkias savaites, tad laiko pritrūko. Fiziškai buvau gerai pasiruošęs, bet pritrūko patirties, mokėjimo judėti ringe, taktikos. Trūko pagrindinių dalykų, kurių moko nuo pirmos klasės. Sunku pereiti iš vienos sporto šakos į kitą. Vieną kartą jau tai padariau - iš kovų be taisyklių perėjau į K-1 kovas. Debiutas nebuvo sėkmingas, bet po metų tapaus geriausiu Lietuvos sunkiasvoriu“.

Šių metų kovą tarptautinį bušido sunkiasvorių turnyrą „K-1 Kings of Kings Europe Grand Prix“ Vilniuje laimėjęs S. Maslabojevas pasirengimą bokso turnyrui pradėjo liepos pradžioje Šilutėje. Ten jis treniravosi su Lietuvos bokso rinktinės nariais. Vėliau bokso stovykloje „The Summit“ JAV, Kalifornijos valstijoje, sportininkas dirbo su garsiu treneriu Abeliu Sanchezu.

Šeštadienio turnyre Lietuvos kovotoją į ringą lydėjo garsus JAV bokso treneris Donas Turneris, išugdęs daugiau nei 20 pasaulio čempionų. Jis treniravo ir Evanderį Holyfieldą, kuriam pavyko du kartus nugalėti Mike'ą Tysoną.

„Buvo malonu, kad toks legendinis treneris mane lydėjo į ringą, davė porą patarimų, nuotaiką pakėlė. Buvo patarimų ir iš publikos, ir iš trenerių, bet išėjęs į ringą jų tiesiog negirdi. Prieš mirtį neprisikvėpuosi, ką jau išmokai, tą išmokai, ringe nėra kada mokintis“, - kalbėjo S. Maslobojevas.

Mūsiškio varžovas - 27-erių metų 178 cm ūgio beveik 98 kg sveriantis K. Beženaru yra devyniskart tapęs Rumunijos bokso čempionu. Mėgėjų bokso varžybose rumunas iš 150 kovų laimėjo 140. 2006 metų Europos bokso čempionate jis iškovojo bronzos medalį.

„Varžovas labai patyręs, todėl kovoti tris raundus ir nusileisti jam tik taškais - neblogas pirmas žingsnis. Kovoti labai patiko, boksas “užkabino„. Dabar operuosiuos nugara ir po reabilitacijos bandysiu vėl vykti į JAV treniruotis“, - sakė S. Maslobojevas.

Jau daugiau nei metus laiko nugaros išvaržos kamuojamas sportininkas po kovos pajuto skausmus ir turėjo kreiptis pagalbos į medikus. Lietuvos kovotojas artimiausiu metu planuoja gultis ant operacinio stalo.

Pirmajame rate S. Maslobojevą eliminavęs K. Beženaru tapo turnyro Vilniuje nugalėtoju. Pusfinalyje rumunas nugalėjo ukrainietį Maksimą Pediurą. Teisėjas kovą nutraukė antrajame raunde. Finale Rumunijos boksininkas taškais įveikė baltarusį Aleksą Kričanovskį.

Turnyro nugalėtojui atiteko atiteks 15 tūkst. dolerių čekis ir kelialapis į superfinalą.

„Bigger's Better“ turnyre Vilniuje kovojo aštuoni įvairių kovos stilių atstovai. Boksininkai kovojo tris raundus po 3 min. Tiesa, varžybos nesulaukė didelio susidomėjimo. Jas „Siemens“ arenoje stebėjo tik keli šimtai bokso mėgėjų.

Prieš pagrindinį boksininkų turnyrą vyko kikbokso ir Tailando bokso mačai.

Kovoje dėl Europos lengvo svorio (64,4 kg) Tailando bokso čempiono titulo Lietuvos atstovas Deividas Danila taškais įveikė Baltarusijos atstovą Oganesą Sarafianą, o kovoje dėl Baltijos šalių sunkaus svorio (virš 96,6 kg) čempiono titulo Martynas Knyzelis pralaimėjo baltarusiui Aleksandrui Pantiuchovui.

Vilniuje vykusias varžybas tiesiogiai transliavo 59 šalyse matomas „Eurosport“ kanalas.

„Bigger's Better“ superfinalas įvyks gruodžio 16 dieną Varaždine (Kroatija). Superfinalo nugalėtojui turėtų atitekti 25 tūkst. dolerių čekis.

Rezultatai (nugalėtojas įrašytas pirmas).