42
D. Gagičius. (Žygimantas Gedvila/ BNS nuotr.)

Puikią pergalę LKL finalo serijos starte svečiuose iškovojo Panevėžio „Lietkabelis“, kuris Vilniuje 77:68 (17:26, 19:10, 27:17, 14:15) pranoko Vilniaus „Rytą“.

42

Serijoje iki keturių pergalių „Lietkabelis“ pirmauja 1:0. Antrasis serijos mačas sekmadienį bus žaidžiamas Panevėžyje.

Rungtynes kur kas sėkmingiau pradėjo vilniečiai. Jie spurtavo 12:0 ir privertė nustebti svečius, kurie atrodė kiek sutrikę.

Sužaidus tik pusę kėlinio „Lietkabelis“ pagaliau pelnė pirmuosius taškus. Vilniečiai susikrovė dviženklę persvarą (26:16), tačiau antrajame kėlinyje scenarijus jau buvo kitoks.

„Lietkabelis“ atrodė kur kas solidžiau gynyboje bei pataikė kelis itin sudėtingus, bet reikalingus metimus. Netrukus jie ne tik sumažino atsilikimą, bet ir išlygino rungtynių rezultatą 36:36.

Trečiojo kėlinio pradžioje aikštėje ir toliau vyko atkakl kova, kol galiausiai svečiai truktelėjo į priekį. Sužaidus pusę kėlinio jie pirmą sykį mače buvo priekyje, o po kelių rezultatyvų atakų „Lietkabelis“ pirmavo jau ir 58:51.

Kristupo Žemaičio bomba iš tol aidint kėlinio sirenai sukrovė svečiams ir 10 taškų persvarą (63:53).

Vilniečių sirgalius nuo kėdės pakėlė ketvirtojo kėlinio pradžioje S. Smitho pataikyti du tritaškiai. Vis dėlto svečiai irgi atsakė metimais (67:59).

„Rytas“ dar sykį priartėjo prie varžovų, bet svečiai vėl sėkmingai atlaikė varžovų spaudimą ir atitrūko iki 71:62.

Per likusias kėlinio minutės vilniečiam šturmo surengti nepavyko. Svečiai sėkmingai atsilaikė ir iškovojo pergalę svečiuose, leidžiančią jiems LKL finalo seriją pradėti aukšta nata.

„Rytas“: Margiris Normantas 11, Kennethas Smithas 10, Ivanas Buva 9, Arnas Butkevičius ir Gytis Radzevičius (11 atk. kam.) – po 7.

„Lietkabelis“: Panagiotis Kalaitzakis 16, Džordže Gagičius 15, Vytenis Lipkevičius 11, Kristupas Žemaitis ir Gabrielius Maldūnas (7 atk. kam.) – po 10

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: „Rytas“ 68:77 „Lietkabelis“ (26:17, 10:19, 17:27, 15:14)

Vilniečiai dar bando perlaužti mačo eigą, bet svečiai atrodo pernelyg užtikrintai. Galiausiai jie išsaugo pranašumą ir švenčia puikią pergalę.

Laiko mažėja, šeimininkams jau dabar reikia galvoti apie spurtą. Likus keturioms minutėms „Lietkabelis“ vis dar pirmauja 71:62.

Įpusėjus kėliniui svečiai atsako taškais, bet Arnas Butkevičius čia pat pataiko iš toli ir po „Ryto“ kapitono metimo vilniečiai atsilieka 62:69.

„Rytas“ nesirengia pasiduoti. Du. S. Smitiho tritaškiai (59:63) ir vilniečiai mažina atsilikimą.

Trečias kėlinys: „Rytas“ 53:63 „Lietkabelis“ (26:17, 10:19, 17:27)

„Lietkabelis“ ant bangos! K. Žemaičio bomba iš toli aidint kėlinio sirenai ir svečiai pirmauja jau 63:53.

Bet čia pat svečiai trukteli į priekį. Keli taiklūs dvitaškiai, Kristupas Žemaitis smeigia iš toli ir „Lietkabelis“ išsiveržia į priekį 58:51.

„Lietkabelis“ pirmą kartą mače išsiveržia į priekį, bet čia pat rezultatą lygina J. Williamsas (50:50)

Įpusėjus kėliniui vaizdas aikštėje nesikeičia. Kova taškas į tašką, vilniečiai vis bando atitrūkti, bet panevėžiečiai to neleidžia (45:46).

G. Radzevičius pataiko iš toli. Vilniečiai atitrūksta keliais taškais, bet visa įdomiausia kova dar priešaku (42:40).

Antras kėlinys: „Rytas“ 36:36 „Lietkabelis“ (26:17, 10:19)

Kovingasis „Lietkabelis“ pateisina šį terminą. Neleido atitrūkti vilniečiams, antrajame kėlinyje kur kas solidžiau būtent svečiai atrodė abejose aikštės pusėje. Tai jiems leido laimėti antrąjį kėlinį ir išlyginti mačo rezultatą (36:36).

Atkakli kova aikštėje. „Lietkabelis“ nepaleidžia varžovų ir po kelių atakų iš eilės jau visiškai kvėpuoja vilniečiams į nugarą (35:36).

Įpusėjus kėliniui šeimininkai atsakė į svečių atakas. Po kelių dvitaškių „Rytas“ pirmavo 33:23.

D. Gagičius pelno savo pirmuosius taškus mače, o „Lietkabelis“ gerai pradeda kėlinį ir sumažina atsilikimą iki 21:26.

Pirmas kėlinys: „Rytas“ 26:17 „Lietkabelis“

Rezulatyvus kėlinys. Vilniečiai kur kas geriau pradėjo mačą, svečiai kiek vėliau atsigavo, bet pirmąjį kėlinį „Rytas“ laimi 26:17.

Svečiai irgi atsako spurtu. 7:2 atkarpa ir  „Ryto“ pranašumas sumažėja iki 19:11.

Įpusėjus keliniui „Lietkabelis“ pagaliau pelno pirmuosius taškus mače. Jie nuo vilniečių atsilieka 4:14.

Šeimininkai šėlsta. Dar keturi taškai ir jau 12:0!

Vilniečiai mačą pradeda spurtu 8:0. Svečiai atrodo kiek nustebinti ir Nenadui Čanakui neliko nieko kito, kaip tik prašyti minutės pertraukėlę.