17
S. Smithas Lukas Balandis/Fotobankas

Svarbią pergalę FIBA Čempionų lygos H grupės 5-ojo turo rungtynėse iškovojo Vilniaus „Ryto“ krepšininkai. Vilniečiai (3/2) namie 71:69 (19:17, 22:16, 17:18, 13:18) įveikė Oldeburgo „Ewe Baskets“ komandą iš Vokietijos (1/3) ir užsitikrino vietą „įkrintamosiose“ varžybose.

17

„Ryto“ krepšininkai ir jų gerbėjai prieš rungtynes tylos minute pagerbė prieš savaitę netikėtai mirusį buvusį šios komandos legionierių iš Serbijos Stevaną Jelovacą.

Vilniečiai šiame mače beveik visų rungtynių metu buvo priekyje ir kontroliavo situaciją. Po dviejų ketvirčių Lietuvos vicečempionai pirmavo 41:33, o trečiame ketvirtyje buvo nutolę 47:35. Vis tik „EWE Baskets“ sugebėdavo nuolat pavojingai priartėti.

Susitikimo pabaigoje jau patys „Ryto“ krepšininkai susikūrė sau problemų. Dar 37-ą mačo minutę jie turėjo saugų 9 taškų pranašumą (70:61), bet klaidų virtine pasinaudoję „EWE Baskets“ krepšininkai priartėjo iki minimumo (70:69).

Likus žaisti 12 sekundžių Vaidas Kariniauskas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, o atsakomasis vokiečių išpuolis baigėsi netaikliu Camerono Clarko tolimu metimu ir vilniečiai ištraukė pergalę 71:69.

Abi komandos šiame mače dažnai klydo – „Rytas“ prarado 18 kamuolių, o „EWE Baskets“ – 14. Vilniečiai kovą dėl atšokusio kamuolio laimėjo 36-33, taip pat dažniau asistavo komandos draugams (16-10).

Grupės turnyrą „Rytas“ baigs gruodžio 21 dieną dvikova Ispanijoje su „Burgos“ (3/1) ekipa. Po šių rungtynių paaiškės galutinė vilniečių vieta H grupėje.

„Rytas“: Maurice'as Ndouras 15 tšk. (6/13 dvit.), Gytis Radzevičius 13 (10 atk. kam.), Vaidas Kariniauskas 12 (3/5 trit.), Arnas Butkevičius 10 (7 atk. kam.), Ivanas Buva 8, Lukas Uleckas 3, Speedy Smithas 2 (4 ez. perd.).

„EWE Baskets“: Tai Odiase 19 (9/11 dvit.), Mattas Farrellas 10, Philas Pressey 10, Rickey Pauldingas 10, Cameronas Clarkas 9.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas kėlinys: „Rytas“ 71:69 „Ewe Baskets“ (19:17, 22:16, 17:18, 13:18)

Lemiamą ketvirtį abi komandos pradeda nerezultatyviomis atakomis. Po I. Buvos dvitaškio išlieka 7 taškų Vilniaus komandos persvara (60:53).

Įpusėjus ketvirtam kėliniui po V. Kariniausko taiklaus tritaškio „Rytas“ įgija 8 taškų pranašumą (65:57).

Likus žaisti 3 minutes, A. Butkevičiaus tritaškis suteikia Vilniaus klubui 9 taškų persvarą (70:61).

Paskutinę rungtynių minutę T. Odiase priartina svečius iki 70:65, o G. Žibėnas prašo minutės pertraukėlės. Po jos klydę vilniečiai leidžia oponentams priartėti iki minimumo (70:69). V. Kariniauskas pataiko tik vieną baudą, o vokiečių tolima ataka netiksli ir Vilniaus ekipa triumfuoja 71:69.

Trečias kėlinys: „Rytas“ 58:51 „Ewe Baskets“ (19:17, 22:16, 17:18)

Iš karto po didžiosios pertraukos „Rytas“ atitrūksta į priekį 12 taškų persvara (47:35).

„Ewe Baskets“ neleidžia šeimininkams toli pabėgti ir 25 min. mažina atsilikimą iki 47:42.

M. Ndouro perimtas kamuolys ir dėjimas 27 min. išlaiko „Ryto“ komandą priekyje 52:46.

Varžovai bando dar labiau priartėti, bet vilniečiai atlaiko jų spaudimą ir po G. Radzevičiaus baudų metimų prieš lemiamą ketvirtį pirmauja 58:51.

Antras kėlinys: „Rytas“ 41:33 „Ewe Baskets“ (19:17, 22:16)

Antrą ketvirtį šeimininkai pradeda nerezultatyviai ir po M. Farrello tritaškio „Ewe Baskets“ vėl priekyje 20:22.

Per kelių minučių atkarpą „Rytas“ spurtuoja 7-0, o M. Ndouro dėjimo pirmauja 27:22. Varžovai prašo minutės pertraukėlės. Po jos M. Ndouras baudų metimais didina pranašumą iki 29:22.

Po. T. Leissnerio metimo „Rytas“ įgijo didžiausią pranašumą: 36:28. Prieš pat finalinę antro kėlinio sireną baudos metimą pataikius M, Ndourui, vilniečiai išlaiko 8 taškų persvarą (41:33).

Pirmas kėlinys:  „Rytas“ 19:17 „Ewe Baskets“

Vilniečiai sėkmingiau pradeda rungtynes ir 2 min.atitrūksta nuo varžovų 6:2.

Įpusėjus pirmam ketvirčiui, Oldenburgo klubas po C. Clarko taiklaus metimo persveria rezultatą – 10:12.

Rungtynės toliau vyksta taškas į tašką. 8 min. „Rytas“ pirmauja vieno metimo atstumu – 14:12.

Po G. Radzevičiaus tolimo metimo šeimininkai buvo atitrūkę 17:12, bet varžovai juos greitai pavijo (17:17). Pirmas kėlinys baigėsi dviem G. Radzevičiaus taškais (19:17).

„Ryto“ starto penketas: M. Normantas, S. Speedas, G. Radzevičius, A. Butkevičius ir I. Buva.