35
I. Buva. (Paulius Peleckis/Fotobankas)

Vilniaus „Rytas“ (0/1) nesėkme pradėjo FIBA Čempionų lygos Top 16 etapo kovas. Giedriaus Žibėno auklėtiniai trečiadienio vakarą namuose 71:76 (15:18, 17:25, 20:17, 19:16) nusileido Strasbūro SIG (1/0) klubui.

35

SIG pirmavo jau nuo pat mačo pradžios. Kėlinio viduryje vilniečiai dar išsiveržė į priekį, bet čia pat SIG vėl atsakė keliais taikliais metimais ir susigrąžino persvarą.

Vėliau vilniečiai vis bandė priartėti, bet itin strigo puolimas, o varžovai tuo puikiai naudojosi ir visada išliko lyderiaujančios komandos vaidmenyje. Prieš pertrauką jie pirmavo 43:32.

Vis dėlto sostinės ekipos krepšininkai antroje mačo dalyje į aikštę išėjo nusiteikę kur kas kovingiau.

Trečiajame kėlinyje pavyko kiek apkirpti varžovų persvarą, bet kur kas sėkmingiau tą sekėsi daryti ketvirtojo kėlinio pradžioje.

„Rytas“ spurtavo 9:0 ir po labai ilgos pertraukos jau pirmavo 61:60. Nuo tada aikštėje užvirė atkakli kova, pirmavo tai vieni tai kiti.

Likus mažiau nei minutei rezultatas buvo ir lygus, bet SIG pataikė iš toli ir vėl pirmavo 74:71.

Puikią progą likus 6 sekundėms išlyginti rezultatą turėjo S.Smithas, tačiau atakų organizatoriaus tolimas metimas tikslo nepasiekė, o tašką mače padėjo prie krepšio vienas atsidūręs Ike‘as Udanoh, įkrovęs tiesiog kamuolį iš viršaus – 71:76.

„Rytas“: Ivanas Buva 20 (8/10 dvit., 0/2 trit., 4/6 baud., 7 atk. kam.), Arnas Butkevičius 14, Speedy Smithas 13 (5 per. kam.), Tanneris Leissneris ir Gytis Radzevičius po 7, Vaidas Kariniauskas ir Lukas Uleckas po 4.

SIG: Johnas Robersonas 16 (2/5 dvit., 4/10 trit.), Yannis Morinas 12, Mattas Mitchellas 11, Jeanas-Baptiste‘as Maille‘as 9, Ike‘as Udanoh ir Leo Cavaliere po 8, DeAndre Lansdowne‘as 4.

RUNGTYNIŲ EIGA:

Ketvirtas kėlinys: 71:76 SIG (15:18, 17:25, 20:17, 19:16)

T. Leissneris jį pradeda tolimu metimu. Čia pat jis prideda ir dar tu taškus ir vilniečiai jau visai šalia varžovų (57:60). Fantastiškas vilniečių žaidimas kėlinuke tęsiasi ir po S. Smitho jie jau priekyje 61:60!

SIG pirmuosius taškus kėlinyje pelno tik sužaidus beveik pusę kėlinio. Ech.. dar keli prancūzų taškai. Jie vėl pirmauja 64:61.

Komandos keičiais taikliais dvitaškiais. Čia pat I. Buvos du taškai ir vilniečiai vėl pirmauja 69:68. Liek dvi minutės. Ech... skaudus SIG tolimas metimas.

Vilniečiai neišnaudoja savo šanso , o svečiai prideda dar dvitaškį ir sugeba išsaugoti pergalingą pranašumą.

Trečias kėlinys: 52:60 SIG (15:18, 17:25, 20:17)

„Rytas“ kiek agresyviau pradeda kėlinį. Po S. Smitho tolimo šūvio pavyksta priartėti iki 40:47. Tiesa, SIG čia pat vėl trukteli į priekį.

Sužaidus septynias minutes vilniečiai pagerino puolimą, bet ir varžovai rande kelius link sostinės ekipos krepšio. Po dar vieno S. Smitho tritaškio „Rytas“ atsilieka 48:57.

„Rytas“ kėlinio pabaigoje dar kiek priartėjo, tačiau SIG vis dar pirmauja po 30 minučių 60:52.

Antras kėlinys: „Rytas“ 32:43 SIG (15:18, 17:25)

SIG išlaiko šiokį tokį pranašumą. Vilniečiai turi šansų priartėti, bet I. Buva suklysta, o čia pat varžovai pataiko iš toli. Sužaidus kiek daugiau nei tris minutes SIG priekyje 27:22.

Vilniečiai žaidžia banguotai. Pro šalį skrieja gana neblogi metimai. Šįsyk prameta Gytis Radzevčius, o varžovai neklysta ir pirmauja 33:24.

„Rytas“ visai sustojo puolime.. vos kelios sėkmingos atakos per kelias minutes, o varžovai išlaiko dviženklį pranašumą.

SIG išlaiko iniciatyvą, o vilniečiams per pertrauką teks koreguoti žaidimą, jei jie nori pradėti antrąjį etapą pergalę. Kol kas SIG pirmauja 43:32.

I. Buva pelnė 15 taškų.. bet jis negali ant savo pečių tempti didžiąją dalį vilniečių puolimo.

Pirmas kėlinys: „Rytas“ 15:18 SIG

Varžovai sėkmingiau pradeda mačą bei pelno penkis taškus be atsako. Vilniečių sąskaitą dvitaškiu atidaro Ivanas Buva. Vilniečiai atsako dar keliais metimais, bet SIG kol kas irgi be problemų renka taškus ir pirmauja 12:6.

Sužaidus šešias minutes „Rytas“ pernelyg daug leidžia varžovams atakuoti, o prancūzai tuo naudojasi. SIG prameta kelis tritaškius, bet vis vien pirmauja 14:8.

Vilniečiai pagaliau atkunta, laimėt atkarpa 7:0 ir jau jie pirmauja 15:14. Matosi užsivedimas ir energijos pliūpsnis. SIG vėl sugeba persverti rezultatą, V. Kariniauskas dar turėjo šansą rezultatą išlginti, bet kėlinį vis dėlto svečiai laimi 18:15.