Šeštadienį antrosiose pasaulio vyrų ledo ritulio pirmenybių Čekijoje pusfinalio rungtynėse Rusijos rinktinė 4:0 (0:0, 0:0, 4:0) nugalėjo JAV komandą ir, patekusi į finalą, gins čempionės titulą sekmadienį.

Po įvartį nugalėtojams trečiajame kėlinyje pelnė Sergejus Moziakinas (47:17), Aleksandras Ovečkinas (50:19), Vadimas Šipačiovas (55:28) ir Jevgenijus Malkinas (58:35).

Geriausiu susitikimo žaidėju Rusijos rinktinėje buvo pripažintas vartininkas Sergejus Borovskis, atrėmęs visus 35 varžovų smūgius.

Sekmadienį finale Rusijos ledo ritulininkai žais su olimpine čempione Kanados rinktine, kuri kiek anksčiau pusfinalyje 2:0 (1:0, 1:0, 0:0) įveikė šeimininkę Čekijos komandą ir į finalą pateko po šešerių metų.

Tai bus aštuntasis Rusijos komandos ir 38-asis Kanados rinktinės finalinis mačas.

Rusijos ledo ritulininkai planetos pirmenybių auksą iškovojo penkis kartus, o kanadiečiai - net 24-is, tiesa, paskutinį kartą 2007-aisiais Maskvoje. Šios rinktinės pasaulio čempionatų finaluose tarpusavy žaidė du kartus ir abusyk - 2008 metais Kanadoje bei po metų Šveicarijoje - laimėjo Rusijos komanda.

Nesėkmes pusfinalyje patyrusius JAV ir Čekijos komandos sekmadienį žais dėl bronzos medalių.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.