Pergalingai Rusijos vyrų krepšinio superlygos A diviziono pusfinalio iki trijų pergalių seriją pradėjo Antano Sereikos treniruojamas Kazanės "Uniks" klubas su trimis lietuviais, trečiadienį namuose 86:72 (26:20, 13:12, 23:23, 24:17) nugalėjęs Kęstučio Kemzūros treniruojamą Maskvos srities "Chimki" komandą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Sergejus Čikalkinas ir Jerry McCulloughas, pelnę atitinkamai 15 ir 14 taškų, bei 13 taškų įmetęs Darjušas Lavrinovičius.

Per 27 minutes puolėjas iš Lietuvos pataikė 6 dvitaškius iš 13, vienintelį baudos metimą, atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir blokavo 4 varžovų metimus.

Vos 13 minučių aikštėje praleidęs Kšyštofas Lavrinovičius nugalėtojams pelnė 9 taškus (tritaškiai 1/2, dvitaškiai 2/3, baudos 2/2), sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį, o Saulius Štombergas per 26 minutes pelnė 8 taškus (tritaškiai 1/3, dvitaškiai 1/6, baudos 3/3), po krepšiais atkovojo 4 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Svečių ekipoje išsiskyrė Kelly McCarty (21 tšk.), Maciejus Lampe (11 tšk.) ir Vladimiras Djačokas (10 taškų).

Kitame trečiadienio susitikime reguliariojo sezono nugalėtojai bei čempionų titulus ginantys Maskvos CSKA krepšininkai namuose 84:75 nugalėjo Maskvos "Dinamo" penketuką.

Antrosios ketvirtfinalio serijos rungtynės bus žaidžiamos ketvirtadienį.