2010 metų pasaulio futbolo čempionato Europos zonos VII atrankos grupės rungtynėse šeštadienį Marijampolėje Lietuvos rinktinė 0:1 (0:1) pralaimėjo Rumunijos komandai.

Vienintelį mačo įvartį 38-ąją min. įmušė Čiprianas Marika (Ciprian Marica).

Pirmąjį kėlinį iniciatyvą savo rankose turėjo rumunai ir surengė keletą pavojingų atakų. Sužaidus šiek tiek daugiau apie 10 min., progų turėjo ir lietuviai, kėlę du kampinius iš eilės, tačiau smūgiuoti į vartus mūsiškiams nepavyko.

25-ąją min. Lietuvos futbolininkai prasižengė baudos aikštelės prieigose ir teisėjas skyrė baudos smūgį. Laimei, Kristiano Chivu (Cristian Chivu) smūgiuotas kamuolys praskriejo virš vartų.

Po kelių minučių kamuolį iš užribio į rumunų baudos aikštelę įmetė Marius Stankevičius, tačiau Rumunijos komandos gynėjai sutrukdė lietuviams smūgiuoti į vartus. Rumunai surengė greitą kontrataką ir Č. Marika pataikė į virpstą.

30-ąją min. M.Stankevičius iš užribio vėl įmetė kamuolį į varžovų baudos aikštelę, bet Arūnas Klimavičius galva pasiuntė kamuolį virš vartų.

38-ąją min. rumunams pavyko pasižymėti - po Bogdano Maros perdavimo kamuolį į apatinį vartų kampą iš maždaug 20 m pasiuntė Č. Marika.

Antrojo kėlinio pradžioje Edgaras Česnauskis pabėgęs nuo Rumunijos gynėjų, bet jo perdavimą baudos aikštelėje buvusiam Darvydui Šernui varžovai atmušė.

53-iąją min. vienintelio įvarčio autorius Č. Marika vėl pabandė savo laimę, bet jo maždaug iš 10 m smūgiuotas kamuolys nuskriejo virš vartų.

Po pertraukos lietuviai vis dažniau atsidurdavo prie varžovų vartų, tačiau įveikti rumunų gynybos niekaip nepavykdavo. 75-ąją min. M. Stankevičius iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį į baudos aikštelę, bet D. Šerno smūgį rumunai blokavo, o prie atšokusio kamuolio suskubęs Linas Pilibaitis smūgiavo labai netaikliai.

87-ąją min. po rumunų pražangos mačo teisėjas skyrė baudos smūgį, bet prie kamuolio stojęs M. Stankevičius pataikę į "sienelę". Lietuviai pratęsė ataką - Ignas Dedura galva perdavė kamuolį į baudos aikštelę D. Šernui ir pastarasis smūgiavo į vartus, bet Rumunijos rinktinės vartininkas išmušė kamuolį virš vartų. Po kampinio svečiams pavyko apsiginti.

Per likusį laiką surengti rezultatyvios atakos mūsiškiams taip ir nepavyko.

Praėjusių metų rugsėjį lietuviai išvykoje nugalėjo Rumunijos futbolininkus 3:0.

Lietuvos rinktinė pasaulio reitinge užima 60-ąją vietą, o Rumunija yra 28-a.

Kitas pasaulio čempionato atrankos rungtynes mūsiškiai žais rugsėjo 9 dieną svečiuose su Farerų salų komanda.