Dakaro ralio varžybų debiutantas Rokas Baciuška jau pirmuoju bandymu prestižinėse lenktynėse sugebėjo tapti varžybų prizininku.

Motobagių klasėje kovojęs R. Baciuška su šturmanu Oriolu Mena galutinėje įskaitoje užėmė 3 vietą.

Prieš paskutinį, 12 greičio ruožą R. Baciuška buvo 4 vietoje ir nuo laipteliu aukščiau stovėjusio lenko Mareko Goczalo atsiliko 4 min. 47 sek.

Tačiau paskutinį 164 km ilgio etapą lietuvis įveikė įspūdingu tempu ir lenką pranoko 5 min. 50 sek. To pakako, kad R. Baciuška aplenktų M. Goczalą galutinėje įskaitoje ir Dakaro ralio motobagių klasėje užimtų 3 vietą.

„Podiumas pirmuoju mėginimu. Vis dar negaliu patikėti, kad esame 3 vietoje. Myliu jus visus!“, – po finišo džiūgavo R. Baciuška, taip pat tapęs ir greičiausiu paskutiniame varžybų etape.

„Nutarėme rizikuoti ir bandyti iškovoti podiumą. Sutarėm su Tomu Jančiu, kad jeigu kas nors nutiks, jie padėtų mums pasiekti finišą, o mes patys lėkėme maksimaliu tempu ir smarkiai rizikuodami. Finale rizika pasiteisino – mes pasivijome lenką, kuris startavo šešiomis minutėmis anksčiau už mus ir supratome, kad savo tikslą pasiekėme,“ – kalbėjo Rokas Baciuška.

Rokas iš pirmo karto Dakare laimėjo trečią vietą, tapo geriausiu Dakaro naujoku bagių įskaitoje ir laimėjo du greičio ruožus.

Motobagių klasėje dėl čempiono karūnos varžėsi ispanas Gerardas Farresas ir amerikietis Austinas Jonesas. Prieš paskutinį greičio ruožą ispanas turėjo 1 min. 41 sek. pranašumą.