• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos politinėje arenoje jaučiama nauja aktyvumo fazė, susijusi su oficialiu priešrinkimių lenktynių startu. Parlamento rinkimai įvyks gruodžio 4 dieną. Politinis aktyvumas šalyje taip pat paaiškinamas tuo, kad parlamento rinkimai yra tiesiogiai susiję su kitais metais vyksiančiais Rusijos prezidento rinkimais. Pagrindinės Rusijos politinės partijos, kovosiančios dėl Dumos vietų, jau pradėjo savo pirmuosius viešus pareiškimus. „Vieningosios Rusijos“ partijos, šiuo metu valdančios Rusiją, atstovai pareiškė, kad per rinkimus tikisi surinkti ne mažiau pusės visų rinkėjų balsų.

REKLAMA
REKLAMA

„Vieningoji Rusija“ dominuoja Rusijos politinėje arenoje, tuo tarpu opozicija, silpnai atstovaujama liberalių frakcijų, jau ne kartą spėjo įrodyti savo lojalumą Kremliui. Politiniame fronte dar galima pastebėti KPRF (komunistų partija), LDRP (liberalai demokratai su ekscentriškuoju Vladimiru Žirinovskiu priešakyje) ir artima dabartinei vyriausybei „Teisingoji Rusija“ (partija, kurios lyderis yra Sergėjus Mironovas).

REKLAMA

Dar viena partija, „Teisingas reikalas“, taip pat pasirodys rinkimuose, nors kol kas dar anksti teigti, kas iš tiesų atstovaus šią partiją ir kuo iš tiesų siekia. „Teisingas reikalas“ buvo suformuotas 2008 metais, susijungus trims liberalų partijoms, kuriso nesugebėjo patekti į Dumą. Partija jau spėjo atsidurti didelio skandalo sukūryje – rusų oligarchas Michailas Prochorovas, turėjęs būti partijos lyderiu ir skirti 100 milijonų dolerių rinkiminei kampanijai, iš partijos buvo išmestas šį mėnesį. Konfliktas galėjo būti asmeninio pobūdžio, ir Prochorovas viešai apkaltino Kremlių politinių jėgų manipuliavimu Rusijoje.

REKLAMA
REKLAMA

Opozicinės jėgos, neįsipaišančios į dabartinės vyriausybės planus, dažniausiai nesugeba laimėti rinkimuose. Panaši istorija įvyko su PARNAS partija, kurios lyderiai buvo Borisas Nemcovas ir Michailas Kasjanovas. Partija dėl techninių priežasčių nebuvo prileista prie rinkimų, nors Vakarų ekspertai būtent šią partiją vertino, kaip pagrindinę opozicinę jėgą. Atsisakymas registruoti PARNAS netgi iššaukė smerkiančia Europos parlamento rezoliuciją. Šį įvykį pasmerkė ir Hillary Clinton, pareiškusi, kad Rusijos valdžia bando priešintis demokratijos vystymuisi šalyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kremlius ignoravo visą kritiką šiuo klausimu. Ir tam yra priežastis. Rusijos valdžios atstovai supranta, kad, nepaisant viso palaikymo iš JAV ir Vakarų, Nemcovas nėra pajėgus įgyti didelį populiarumą ir tapti rimtu politiku Rusijoje. Tuo pat metu, kai Nemcovas ir jo bendražygiai vykdo kažkokius formalius žingsnelius kovoje su esama valdžia ir kaltina ją korupciją, opozicija neturi stipraus palaikymo Rusijos visuomenėje. Nemcovas tarp rusų yra apskritai nelabai populiarus, nes labiausiai yra siejamas su 90–aisiais turėtų ryšių su oligarchais ir dėl priimtų prieštaringų sprendimų.

REKLAMA

Palaikydamas liberalias idėjas, Nemcovas tuo pat metu daro viešus pareiškimus, kurie yra sunkiai suvokiami Vakarų politikams. Vienoje iš savo knygų Nemcovas išreiškia susirūpinimą dėl etninės ekspansijos, kuri gresia Rusijai iš Azijos ir Afrikos. Šiai problemai spręsti Nemcovas visiškai rimtai pasiūlė Rusijoje įteisinti poligamiją – keletas žmonų leis padidinti gimstamumą šalyje.

Kremlius nebijo dabartinės opozicijos ir jos veiksmų, nes jie yra nekoordinuoti ir niekaip rimtai nepaveikia politinės situacijos šalyje. Vietoje kovos už demokratiją ir žmogaus teises liberalūs lyderiai kaunasi tarpusavyje ir tokiu būdu tik dar labiau diskredituoja save visuomenės akyse.

REKLAMA

Po to, kai Boriso Nemcovo partija nebuvo prileisti prie rinkimų, jis nusprendė žaisti nešvariai. Nemcovas įkūrė protesto judėjimą „Nach Nach: balsuok prieš visus“. Pavadinime politikas sujungė pasakos apie tris paršiukus herojuų vardus su necenzūrinio žodžio versija. Šis judėjimas ragina balsuoti prieš visus arba naikinti balsavimo lapelius rinkimų diena.

Tokia paini politinė situacija ne tik apsunkina rinkėjų pasirinkimą, tačiau padaro sunkiai suprantomą ir pačia politinę situaciją šalyje. Tačiau tam tikras statymas vis dėlto turi būti įvykdytas, tačiau ne už kokius nors politinius iškrypėlius ar oligarchus, o už rimtas politines frakcijas, pajėgias skatinti demokratijos vystimą Rusijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų