Vilniaus „Ryto“ (1/3) sezonas Čempionų lygoje pakibo ant plauko. Sostinės ekipa išvykoje 60:84 (11:22, 18:22, 15:26, 16:14) nusileido Rygos VEF (3/1) ir nebekontroliuoja savo padėties grupėje.

Jau aišku, kad vilniečiams reikės laimėti abi likusias rungtynes prieš Atėnų „Peristeri“ bei Strasbūro SIG. Taip pat, reikia tikėtis, jog Strasbūro klubas pralaimės tiek prieš „Rytą“, tiek prieš VEF.

Vilniečių gretose naudingiausias buvo Martynas Echodas – 17 taškų, 8 atkovoti kamuoliai, 24 naudingumo balai.

„Rytas“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (37:44) bei varžovams leido antrais šansais pelnyti 21 tašką.

VEF gretose nesulaikomas buvo Michaelas Kyseris pelnęs 16 taškų, atkovojęs 11 kamuolių ir surinkęs 29 naudingumo balus.

Nuo pirmųjų minučių vaizdas buvo kaip praeitose rungtynėse Vilniuje – VEF bėgo, o „Rytas“ strigo tiek puolime, tiek gynyboje (11:22).

Rungtynių pradžioje perdegęs „Rytas“ sugrįžo antrajame kėlinyje. 11 taškų deficitą panaikinę vilniečiai buvo priartėję, bet VEF tritaškiais smogė atgal (24:35). Vilniečiams itin trūko koncentracijos po krepšiu – iki pertraukos latviai nusiėmė 10 kamuolių puolime.

Vilniečiai demonstravo bedantį puolimą, o VEF iki pertraukos nutolo (29:44).

Po pertraukos „Rytas“ nesikeitė – bedantis puolimas ir lyderiaujantis M. Kyseris žudė vilniečius (33:53). Trečiajį kėlinį „Rytas“ baigė atsilikdamas 26 taškais (44:70) ir ketvirtajame kėlinyje atsistoti nesugebėjo.

VEF: Kyle'as Allmanas 23 (9 rez. perd.), Kristers Zoriks 20, M. Kyseris 16 (11 atk. kam., 6 rez. perd.), Isaiah Pineiro 10 taškų.

„Rytas“: Martynas Echodas 17 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), Andrew Goudelockas 13, Augustas Marčiulionis ir Maurice'as Ndouras po 7 taškus.

RUNGTYNIŲ EIGA

Ketvirtasis kėlinys: VEF 84:60 „Rytas“

Nieko netikėto nevyksta – „Rytas“ atsilieka didžiuliu skirtumu Rygoje. Panašu, jog Čempionų lygos sezonas vilniečiams gali greitai baigtis (51:76).

Trečiasis kėlinys: VEF 70:44 „Rytas“

Po pertraukos „Ryto“ vyriausiasis treneris Donaldas Kairys užsidirbo techninę pražangą, tačiau ji komandos neįkvėpė – stringantis sostinės klubas kapituliuoja (33:53).

Trečiojo kėlinio pabaigoje sėkmingą atkarpą sužaidė jaunasis Augustas Marčiulionis, tačiau skirtumas jau buvo gėdingas (44:70).

Antrasis kėlinys: VEF 44:29 „Rytas“

Papildomi raumenys po krepšiu nepadeda. Vilniečiai varžovams leido pasiimti jau 7 kamuolius puolime, bet Arno Butkevičiaus ir Augusto Marčiulionio tritaškiai mažina skirtumą (17:22).

„Rytas“ jau atrodė kvėpuoja varžovams į nugarą, bet VEF prapliupo tritaškiais (24:32). Vilniečiai toliau smigo žemyn ir per pertrauką turi išspręsti varžovų gynybos rebusą. (29:44) Rezultatyviausiai iki pertraukos žaidė Martynas Echodas (8 tšk.), varžovų gretose rezultatyviausias Michaelas Kyseris (10 tšk., 9 atk. kam.)

Pirmasis kėlinys: VEF 22:11 „Rytas“

„Rytas“ rungtynes pradėjo slogiai puolime, o VEF tuo naudojosi (4:9). Vilniečiai aiškiai susitarę atakuoti varžovų baudos aikštelę. Iš pirmųjų 8 taškų, 6 pelnė Ndouras ir Echodas, bet „Ryto“ atsilikimas didėjo (8:14).

Sostinės ekipa ir toliau sunkiai puolė, bet akis bado prasta gynyba. VEF žaidėjai tris atakas iš eilės atliko perdavimus per visą aikštelę ir baigė jas taškais (10:20). Iki kėlinio pabaigos latvių pranašumas išliko dviženklis (11:22).

Starto penketai:

VEF: Kyle'as Allmanas, Artis Ate, Michaelas Kyseris, Alexanderis Madsenas, Kristers Zoriks.

„Rytas“: Martynas Echodas, Maurice'as Ndouras, Arnas Butkevičius, Andrew Goudelockas, Ryanas Boatrightas.