„Raptors“ pergalę apkartino Jono Valančiūno trauma

Galingai žaidęs Jonas Valančiūnas skausmo perkreiptu veidu trečiajame kėlinyje paliko aikštelę, bet Toronto „Raptors“ ekipa išvykoje po permainingos kovos 95:91 (23:19, 26:21, 19:28, 27:23) palaužė Majamio „Heat“ komandą ir Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Rytų konferencijos pusfinalio serijoje išsiveržė į priekį – 2:1.

Trečiajame kėlinyje prabėgus 3 minutėms „Raptors“ dar pirmavo 55:42 ir tuomet mėgindamas blokuoti varžovo metimą dešinės kojos traumą patyrė J.Valančiūnas, kuris daugiau ant parketo nebegrįžo. Pirminiai tyrimai jokių lūžių neparodė, tad mūsiškis išvengė rimtos traumos. Savo vedlį praradusi „Raptors“ įkrito į duobę. Pirmiausia leido varžovams pelnyti 6 taškus be atsako, taip „Heat“ per pusę sumažino deficitą – 48:55. Nors svečiai susigrąžino dviženklę persvarą (61:50), bet „Heat“ spurtas 10:3 pakėlė ant kojų visus žiūrovus – 60:64. Maža to, Dwyane‘as Wade‘as paskutinėmis sekundėmis sugebėjo ir išlyginti rezultatą – 68:68 po trijų kėlinių.

Po krepšiais visiškai nesusitvarkanti „Raptors“ lemiamą atkarpą pradėjo 3 minutes nepasižymėdama ir taip leisdama varžovams išsiveržti į priekį – 74:68. Prabėgus beveik pusei kėlinio „Heat“ dar pirmavo 78:75, bet DeMaras DeRozanas pataikė dvitaškį, Kyle‘as Lowry įmetė 5 taškus iš eilės ir Kanados klubas atsitiesė – 82:78. Nors 45-ąją minutę rezultatas vėl buvo lygus (82:82), K.Lowry įsūdė tritaškį, o netrukus realizavo ir abu baudos metimus – 87:82. Šeimininkai nenorėjo sudėti ginklų anksčiau laiko ir atsakė dviem sėkmingais išpuoliais – 86:87. Po minutės pertraukėlės kamuolys vėl atiteko K.Lowry ir šis likus 31 sekundei pataikė labai svarbų dvitaškį – 89:86.

Tuo pačiu sugebėjo atsakyti ir D.Wade‘as (88:89), o čia pat pražanga sustabdytas D.DeRozanas buvo tikslus – 91:88. Likus žaisti 17 sekundžių „Heat“ paruošė puikią ataką ir laisvas tritaškiui metimui buvo išvestas Joe Johnsonas, bet kamuolys skriejo pro šalį, o D.DeRozano baudos metimas įtvirtino „Raptors“ pergalę. Iš viso per 22 minutes J.Valančiūnas buvo spėjęs pelnyti 16 taškų (7/12 dvitaškiai, 2/5 baudos metimai), sugriebęs 12, perėmęs 1 kamuolį, atlikęs 1 rezultatyvų perdavimą, 2 sykius suklydęs ir 2 kartus prasižengęs. Lietuvio tiesioginis oponentas Hassanas Whiteside‘as dešinės kojos traumą patyrė dar anksčiau – antrojo kėlinio pradžioje ir daugiau į aikštę taip pat negrįžo. Per 8 minutes jis spėjo įmesti 6 taškus.

„Heat“: D.Wade‘as 38 (13/25 metimai, 8 atk. kam.), Goranas Dragičius 12, J.Johnsonas 10 (6 atk. kam.), Geraldas Greenas ir Udonis Haslemas (7 atk. kam.) po 8.

„Raptors“: K.Lowry 33 (11/19 metimai), D.DeRozanas 19 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), J.Valančiūnas 16 (12 atk. kam.), Patrickas Pattersonas 9.