REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

2 tipo cukrinis diabetas gali būti varginantis, jei cukraus kiekis kraujyje nekontroliuojamai šokinėja. Laimei, patobulinus mitybą, galima jį suvaldyti. Tyrimai parodė, kad vienas geltonasis gėrimas gali „žymiai“ sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir šis poveikis pasireiškia per kelias valandas.

2 tipo cukrinis diabetas gali būti varginantis, jei cukraus kiekis kraujyje nekontroliuojamai šokinėja. Laimei, patobulinus mitybą, galima jį suvaldyti. Tyrimai parodė, kad vienas geltonasis gėrimas gali „žymiai“ sumažinti cukraus kiekį kraujyje ir šis poveikis pasireiškia per kelias valandas.

REKLAMA

2 tipo diabetas yra prastos insulino gamybos rezultatas. Insulinas yra hormonas, atsakingas už cukraus kiekio kraujyje reguliavimą. Jei sergate 2 tipo cukriniu diabetu, insulino sekrecija yra apsunkinta, todėl cukraus kiekis kraujyje nekontroliuojamas. Čia gali padėti dieta.

Kai kurie produktai yra reklamuojami dėl jų gebėjimo reguliuoti cukraus kiekį kraujyje. Cukraus kiekis kraujyje smarkiai padidėja valgant tam tikrus maisto produktus, todėl svarbiausia yra vartoti tuos produktus, kurie stabdo šį procesą ir mažina cukraus kiekio kraujyje poveikį.

Imbiero arbatos nauda

Įrodyta, kad tam ypač tinka imbiero arbata tiek trumpalaikiam, tiek ilgalaikiam vartojimui. Imbieras dažniausiai naudojamas Pietryčių Azijos ir Indijos virtuvėse kaip patiekalų ingredientas, tačiau tradiciškai jis yra naudojamas jau ilgus šimtmečius.

REKLAMA
REKLAMA

Imbierą galite vartoti šviežią, džiovintą arba susmulkintą į miltelius arbatai ar maistui paskaninti. Šis prieskonis turi daug privalumų, tačiau žurnale „Journal of Ethnic Foods“ paskelbtame tyrime daugiausia dėmesio skirta jo gebėjimui mažinti padidėjusį cukraus kiekį kraujyje.

REKLAMA

Šiuo tikslu mokslininkai atliko sistemingo imbiero vartojimo aukštam cukraus kiekiui kraujyje mažinti apžvalgą.

„Keli naujausi klinikiniai tyrimai, paskelbti 2013 ir 2014 metais, nors ir nedideli, atskleidė keletą  prieštaringų, bet įtikinamų įrodymų apie imbiero naudojimą gydant diabetą“, – rašė tyrėjai.

Siekdami tikslesnių išvadų, jie atliko sistemingą turimų įrodymų apie imbiero naudojimą diabetui gydyti apžvalgą ir metaanalizę. Buvo nustatyti ir į metaanalizę įtraukti penki atsitiktinių imčių klinikiniai tyrimai (RCT).

RCT yra perspektyvūs tyrimai, kuriais matuojamas naujos intervencijos ar gydymo veiksmingumas. Nors, greičiausiai, nė vienas tyrimas neįrodys priežastingumo, atsitiktinių imčių nustatymas sumažina šališkumą ir yra patikimas įrankis, leidžiantis ištirti priežasties ir pasekmės ryšį tarp intervencijos ir rezultato.

REKLAMA
REKLAMA

Keturi atsitiktinių imčių klinikiniai tyrimai buvo įvertinti kaip aukštos kokybės tyrimai, trukę  ilgiau nei kelias savaites; vienas truko tik 30 dienų ir buvo laikomas nekokybišku.

Norėdami įvertinti poveikį vidutiniam cukraus kiekiui kraujyje, tyrėjai ypatingą dėmesį skyrė gliukozės kiekiui kraujyje nevalgius ir HbA1c tyrimui (glikozilinto hemoglobino kiekis).

Gliukozės kiekis kraujyje nevalgius matuoja vidutinį cukraus kiekį kraujyje po aštuonių valandų badavimo, o HbA1c – per du ar tris mėnesius, rašo express.co.uk.

Taigi, ką tyrėjai išsiaiškino?

Jie rašė, kad imbiero papildai „žymiai“ sumažino gliukozės koncentraciją kraujyje nevalgius ir HbA1c lygį. Tyrėjai padarė išvadą: „Imbiero šaknų papildai žymiai sumažina gliukozės ir HbA1c kiekį kraujyje. Derinant su mitybos ir gyvenimo būdo intervencijomis, tai gali būti veiksminga priemonė 2 tipo cukrinio diabeto gydymui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Verta paminėti, kad kiti tyrimai neatskleidė šio ryšio, todėl reikia atlikti tolesnius tyrimus, kad būtų galima padaryti patikimas išvadas.

Pavyzdžiui, tyrėjai, atlikę aštuonių atsitiktinių imčių tyrimų, paskelbtų žurnale „Medicine“, analizę, nerado jokio reikšmingo cukraus kiekio kraujyje nevalgius pakitimo vartojant imbierą.

Tačiau jie nustatė, kad su maistu vartojamas imbieras „žymiai pagerino“ HbA1c, o tai rodo, kad šis „natūralus vaistas gali turėti įtakos gliukozės kontrolei per ilgesnį laiką“ pacientams, sergantiems 2 tipo cukriniu diabetu.

Manoma, kad toks poveikis priskiriamas gingeroliams – imbiero veikliajai medžiagai. Tyrimai rodo, kad gingeroliai turi antioksidacinių, antimikrobinių, priešuždegiminių ir antialerginių savybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų