Ventspilyje, olimpinio centro bazėje, vykusiame Latvijos sunkiosios atletikos čempionate du Lietuvos atstovai - Romas Pangonis ir Egidijus Remėza - iškovojo pirmąsias vietas, o Aurimas Bulauskas ir Robertas Zenkevičius tapo prizininkais.

Svorio kategorijoje iki 85 kg R. Pangonis išrovė 147,5 kg, išstūmė 190 kg ir surinko dvikovėje 337,5 kg, pagerinęs asmeninį rekordą.

E. Remėza (94 kg) išrovė 165 kg, o išstūmė 200 kg.

Sunkiausiame svoryje startavo net du Lietuvos sunkiaatlečiai. A. Bulauskas, išrovęs 155 kg ir išstūmęs 212,5 kg, iškovojo sidabro medalį, o R. Zenkevičius išrovė 152,5 kg, išstūmė 190 kg ir pelnė bronzą.

Svorio kategorijoje iki 105 kg Tadas Mašidlauskas išrovė 152,5 kg ir buvo tapęs lyderiu, tačiau stūmimo veiksme gavo nulinį įvertinimą.

Absoliučiu nugalėtoju tapo latvis sunkiasvoris Europos čempionas Viktoras Ščerbatikas, kuris neturėjo rimtų konkurentų, išrovęs 180 kg bei išstūmęs 225 kg.

Lietuvos rinktinės trenerio Broniaus Vyšniausko teigimu, šios varžybos parodė, kad olimpinės rinktinės kandidatai yra neblogai pasirengę, Latvijos čempionatas buvo vienas iš paskutinių jėgų patikrinimų prieš pasaulio čempionatą Vankuveryje (Kanada).

Tiesa, spalio 18 dieną dar vyks Lietuvos čempionatas Klaipėdoje, kur taip pat dalyvaus Latvijos vyrų rinktinė. Tai bus generalinė repeticija prieš pasaulio pirmenybes, kur bus kovojama dėl kelialapių į Atėnų olimpines žaidynes.

Beje, Lietuvos sunkiosios atletikos federaciją pasiekė žinia, kad po jaunimo pasaulio čempionato Ermosiljuje (Meksika) įvyko pakitimai galutinėje klasifikacijoje.

Klaipėdiečiui E. Remėzai už stūmimo veiksmą bus įteiktas bronzos medalis, o dvikovėje jis iš šeštosios vietos pakilo į penktąją, nes po šio čempionato diskvalifikuotas Lenkijos atstovas šioje kategorijoje (94 kg) Bartlomiejus Bonkas.