0

Antroji pasaulio raketė serbas Novakas Džokovičius be kovos pateko į atvirojo Prancūzijos teniso čempionato („French Open“), kurio prizų fondą sudaro 17,52 mln. eurų, vyrų vienetų varžybų pusfinalį. 24-erių metų Serbijos tenisininko varžovas italas Fabio Fognini, pasaulio reitinge užimantis 49-ąją vietą, pasitraukė iš varžybų dėl kojos traumos.

24-erių metų Italijos tenisininkas į geriausiųjų aštuonetą „Grand Slam“ turnyre pateko pirmą kartą. Į „French Open“ ketvirtfinalį nuo 1995 metų nebuvo patekęs nė vienas italas.

N. Džokovičius jau yra laimėjęs 43 mačus iš eilės. Jo varžovu pusfinalyje bus arba trečioji pasaulio raketė 29-erių metų šveicaras Rogeris Federeris, arba devintoji pasaulio raketė 24-erių metų prancūzas Gaelis Monfilsas.

Prancūzijos tenisininkas aštuntfinalyje 6:4, 2:6, 7:5, 1:6, 8:6 įveikė septintąją vietą pasaulio reitinge užimantį 29-erių metų ispaną Davidą Ferrerą.

Pirmoji pasaulio raketė 24-erių metų ispanas Rafaelis Nadalis 7:5, 6:3, 6:3 nugalėjo 37-ąją vietą pasaulio reitinge užimantį 32-ejų metų kroatą Ivaną Ljubičičių. Mačas truko 2 val. 26 min.

Nugalėtojo titulą ginantis R. Nadalis ketvirtfinalyje susitiks su švedu Robinu Soederlingu (5-oji pasaulio raketė), kuris pirmadienį per 2 val. 16 min. 6:2, 6:3, 7:6 (7-5) nugalėjo prancūzą Gilles Simoną (18).

R. Nadalis „French Open“ turnyrą yra laimėjęs penkis kartus - 2005-2008 ir 2010 metais.

Į ketvirtfinalį taip pat pateko argentinietis Juanas Ignacio Chela (34). Jis pirmadienį 4:6, 6:2, 1:6, 7:6 (7-5), 6:2 įveikė kolubietį Alejandro Falla (120).

Moterų vienetų varžybų aštuntfinalyje septintoji pasaulio raketė kinė Na Li po 1 val. 44 min. trukusios kovos 2:6, 6:1, 6:3 įveikė devintąją vietą pasaulio reitinge užimančią čekę Petrą Kvitovą.

Na Li ketvirtfinalyje žais su ketvirtąja pasaulio rakete baltaruse Viktorija Azarenka, kuri 6:2, 6:3 nugalėjo rusę Jekateriną Makarovą (33).

Į ketvirtfinalį taip pat pateko aštuntoji pasaulio raketė rusė Marija Šarapova ir 12-ąją vietą pasaulio reitinge užimanti Vokietijos atstovė Andrea Petkovič.

Pirmadienį vykusių vienetų susitikimų rezultatai.

Moterys. 1/8 finalo.

Viktorija Azarenka (Baltarusija, 4) - Jekaterina Makarova (Rusija) 6:2, 6:3

Na Li (Kinija, 6) - Petra Kvitova (Čekija, 9) 2:6, 6:1, 6:3

Marija Šarapova (Rusija, 7) - Agnieszka Radwanska (Lenkija, 12) 7:6 (7-4), 7:5

Andrea Petkovič (Vokietija, 15) - Marija Kirilenko (Rusija, 25) 6:2, 2:6, 6:4.

Vyrai. 1/8 finalo.

Rafael Nadal (Ispanija, 1) - Ivan Ljubičič (Kroatija) 7:5, 6:3, 6:3

Andy Murray (D. Britanija, 4) - Viktor Troicki (Serbija, 15) 4:6, 4:6, 6:3, 6:2 - mačas atidėtas

Robin Soederling (Švedija, 5) - Gilles Simon (Prancūzija, 18) 6:2, 6:3, 7:6 (7-5)

Gael Monfils (Prancūzija, 9) - David Ferrer (Ispanija, 7) 6:4, 2:6, 7:5, 1:6, 8:6

Juan Ignacio Chela (Argentina) - Alejandro Falla (Kolumbija) 4:6, 6:2, 1:6, 7:6 (7-5), 6:2.