REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Būsimosioms pensijoms visus mokesčius Lietuvoje moka tik "apkiautėliai", kurie nesugeba išsireikalauti lengvatų, tuo tarpu visi kiti ypatingieji - "kamuolio bumbsėtojai", patentininkai, autoriai, ūkininkai, žurnalistai, advokatai - gali mėgautis išskirtinėmis sąlygomis, penktadienį savo nuomonę apie dabartinę mokesčių surinkimo sistemą penktadienį Seime per Socialinių reikalų ir darbo komiteto posėdį dėstė ekonomistas Raimundas Kuodis.

REKLAMA
REKLAMA

"Sistema yra skylėta, joje yra daug privilegijuotų grupių, kurios nemoka mokesčių "Sodrai" arba mokėdavo tik bazinei pensijai. Ir tos grupės išeis į pensiją ir išties ranką, ir valdžia arba jų pasigailės, arba jei nepasigailės, jos išsirinks savo valdžią", - po posėdžio žurnalistams sakė R. Kuodis.

REKLAMA

Pasak ekonomisto, sistema yra neskaidri, lemia didelius mokesčius tiems, kurie "nesugeba pabrėžti savo išskirtinumo", atgyvenusi.

Ją pakeisti R. Kuodis siūlo, jo manymu, skaidria sistema, pagal kurią žmonių pensijos priklausytų nuo to, kiek jie visą gyvenimą įmokėjo įmokų. "Ir nesvarbu, ar jie mokėjo periodiškai, ar jie gavo vieną dieną milijoną, kitą dieną sėdėjo ir nieko nedirbo. Sistema būtų paremta viso gyvenimo įmokų apskaita, ir nuo to būtų proporcingai daugiau ar mažiau išmokama pensijos", - sakė ekonomistas.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, taip pat egzistuotų ir tam tikra perskirstymo sistema. "Bet nebūtų, kaip dabar, kad kažkas gaus nieko nemokėjęs kažkokią bazinę pensiją. Tai sukuria paskatas ir toliau nieko nemokėti", - aiškino R. Kuodis.

Ekonomistas tvirtina, kad jo siūloma sistema automatiškai reaguotų į ekonominius ir demografinius iššūkius, mažiau iškraipytų darbo rinką, žmonės būtų suinteresuoti dirbti, kiek gali, o ne laukti minimalaus pensinio amžiaus.

"Šiuo metu žmonės neturi daug paskatų dirbti iki tol, kol jie gali dirbti. Jie dirba iki minimalus pensinio amžiaus. Mano sistemoje žmonės būtų suinteresuoti dirbti ilgiau, nes jie sukauptų daugiau lėšų, valstybė jiems už tai mokėtų tam tikras palūkanas, kurios priklausytų nuo darbo našumo, demografinių dalykų", - sakė R. Kuodis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų