Istorinę pergalę ir pirmą kartą kelialapį į Daviso taurės teniso turnyro Europos-Afrikos zonos pirmąją grupę iškovojo Lietuvos rinktinė.

Pergalingą tašką Lietuvos komandai Daviso taurės teniso turnyro Europos-Afrikos zonos antrosios grupės mače svečiuose su Bosnijos ir Hercegovinos komanda sekmadienį iškovojo Ričardas Berankis. 124-ąją vietą ATP reitinge užimantis pajėgiausias šalies tenisininkas vos per 1 valandą ir 47 minutes trijuose setuose 6:4, 6:4, 6:4 nugalėjo 113-ąją planetos raketę varžovų rinktinės lyderį Damirą Džumhurą.

Po šios dvikovos Lietuvos rinktinė pirmauja prieš bosnius 3:1 ir paskutiniajame, jau nieko nelemiančiame mačo susitikime, Lukas Mugevičius (ATP-818) žaidžia su Nermanu Fatičiumi (ATP-808).

Penktadienį pirmojoje mačo dvikovoje Ričardas berankis po 3 valandas ir 1 minutę trukusios penkių setų kovos 5:7, 3:6, 6:4, 6:4, 6:4 palaužė Mirzos Bašičiaus, kuris pajėgiausių planetos tenisininkų klasifikacijoje yra 304-as, pasipriešinimą, tačiau Šeimininkams pavyko išlyginti rezultatą po to, kai antrojoje penktadienį vykusioje vienetų dvikovoje Laurynas Grigelis (ATP-236) nebaigė susitikimo dėl skausmų nugaroje su varžovų rinktinės lyderiu Damiru Džumhuru (ATP-113) ir pergalė po daugiau nei dviejų valandų kovos buvo įskaityta bosniui rezultatu 6:7 (5:7), 6:1, 6:1, 1:0.

Antrąjį tašką Lietuvos komandai šeštadienį iškovojo Lauryno Grigelio ir Ričardo Berankio duetas per 1 valandą ir 55 minutes trijų setų kovoje 6:3, 6:3, 7:6 (7:4) nugalėjo šeimininkų porą Mirzą Bašičių ir Tomislavą Brkičių.