Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Kitus mokesciusgalima surinkti is stambiojo verslo apyvartos mokescio pavidalu

naivus optimizmas :)
jei trumpai, tai demagogija
Pajamos per mazos ne del atlyginimo minimumo, bet del per dideliu mokesciu.Jie smulkiesiems verslininkams ar individualiai dirbantiems neadekvaciai per dideli.
Pajamu mokestis, Sodros mokestis, sveikatos darudimo mokstis sueda didziaja dali priskaiciuoto darbo uzmokescio.reikia nustayti viena ir vieninga mokesti, kuris nevirsytu 25 proc. darbo uzmokescio. Kitus mokesciusgalima surinkti is stambiojo verslo apyvartos mokescio pavidalu, Nors visi zino, kad Lietuvoje darbas apmokstintas neproporcingai, padeties netaiso, todel sis gincas-beprasmis.
Manau kad šitas Armaitis nori pasakyti štai ką:
Kad ne viskas, kas kuriama, yra „pačiupinėjama“, ekonominį turtą sudaro dvi dalys: apčiuopiamas turtas ir neapčiuopiamas, tai – saugumas, išsilavinimas, sveikatos apsauga ir pan, tačiau jis teikia realią naudą. Maža to, labiausiai šiai dienai nuskurdintas viešasis sektorius yra svarbesnis už privatųjį. Tos šalys, kurios daugiausiai biudžeto skiria viešajam sektoriui, pirmauja pagal konkurencingumą. Bendrojo vidaus produkto perskirstymo vidurkis ES –40 proc., jei taip būtų Lietuvoje, tai sudarytų 10 mlrd.litų. Net jeigu pasivytume Estiją, kur perskirstoma 34 proc., Lietuvoje tai būtų 6 mlrd. Litų (Lietuva perskirsto vos 30 proc. per valstybinius biudžetus ir fondus).
Bet beda tame, kad Laisvosios rinkos ideologų (iškrikelių) pagalba viešasis sektorių tapo našta valstybei, kurią nelaimingas verslas nelabai kantriai neša ant savo kupros. Pagal dabartinį ekonominį supratimą, viešasis sektorius nekuria jokio materialaus turto, todėl ir visuomenė instinktyviai yra nusiteikusi prieš viešąjį sektorių. Kažkaip LLRI aborigenai visai pamiršo, jog verslas bankrutuoja, kai jos teikiamų prekių ar paslaugų neperka žmonės. O šie, gaudami mažas algas, negali nieko įpirkti, taip užsidaro ydingas ratas.
daugumą sudaro ne verslo atstovai, o dirbantieji.

tai sitas armaitis nori pasakyti, kad verslas nera darbas?
Gauti pinigų – dar ne privalumas
Gauti pinigų – dar ne privalumas
Ekonomistas Povilas Gylys neslėpė, kad narystė ES apčiuopiamos naudos Lietuvai nedavė, todėl aštuntųjų metinių proga galima pažerti daugiau kritikos nei išsakyti liaupsių.

„Apčiuopiamos naudos Lietuva daug neturėjo. Sutinku, kad yra gerai, kai gauni pinigų. Milijardinės injekcijos pasiekė įvairias sritis, bet visada yra kita medalio pusė. Lietuva iki šiol taip ir nepajėgė išeiti iš ekonominės krizės. BVP krustelėjo šiek tiek, bet viskas ties tuo ir sustojo“, – pasakojo P. Gylys.

Anot jo, didžiausia problema yra viešojo sektoriaus stekenimas, kuris nėra laikomas ekonomikos dalimi. „Priešingai nei kitos šalys, kurios sugeba surinkti reikiamą biudžetą, Lietuvoje veikiančios viešosios institucijos nėra pajėgios gaminti viešųjų gėrybių. Tai yra pagrindinė mūsų bėda“, – pabrėžė portalo Balsas.lto kalbinamas ekonomistas.

P. Gylio teigimu, laiku priėmus tinkamus sprendimus viešajame sektoriuje, nebūtų kilę problemų su privačiu. „Naktinė mokesčių reforma buvo akivaizdi klaida. Krizės akivaizdoje didinti mokesčius – užvėrė kelius bet kokioms plėtros galimybėms. Iki šiol nesuradome sprendimų energetikos srityje. Viskas liko tik „ant popieriaus“. O visą tai rodo viešojo sektoriaus solidumo ir konstruktyvumo stygių. Žmonės atidavė sprendimų teisę valdžiai, kuri neturi fantazijos ir žinių, kad galėtų išspręsti tuos klausimus“, – kritikos strėles svaidė P. Gylys.

Kaip pavyzdį, P. Gylys pateikė emigraciją, kurios, anot jo, atsakingi asmenys nelaiko didele šalies problema. „Išvykstantys žmonės kuria turtą ir vertybes kitoms šalims, bet tai taip pat nėra laikoma ekonomikos dalimi. Stengiamės įtikti ES viršūnėlėms, tačiau tą daryti pavyksta tik mūsų žmonių sąskaita. Parenkami akcizų mokesčiai nėra adekvatūs statistinio lietuvio gaunamoms pajamoms. Bendros ES taisyklės yra gerai, bet jos turi būti pritaikytos prie konkrečios šalies galimybių“, – tvirtino P. Gylys.
ar aborigenai nesidera? kai kengūrą reikia pasidalyti?
P. Gylys: verslas bankrutuoja, kai jos teikiamų prekių ar paslaugų neperka žmonės. O šie, gaudami mažas algas, negali nieko įpirkti, taip užsidaro ydingas ratas.
Šiandieninė kapitalistinė ekonominė sistema vieną dieną turėtų žlugti. Tai su kapitalizmu susijusios problemos: vis labiau gilėjančios ekonominės krizės, didėjantis nedarbas ir skurdas, mažėjantys riboti gamtiniai ištekliai, didėjanti socialinė nelygybė, vartotojiškos visuomenės augimas ir daugelis kitų, kurios, anot šios sistemos kritikų, yra kapitalizmo pasekmė.
O mane abu sitie politikai yra seniai nuvyle. Asmeniskai man nepriimtina istorija su Darbo partijos juodaja buhalterija... Pasigendu skaidrumo ir teisingumo... O musu Prezidente... Labiausiai is visu Lietuvos politiku man patinka Prezidentas Rolandas Paksas. Jis saziningai kovojo su klanais ir neteisingumu. Laukiame jo sugriztant.
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų