Be kertinių žaidėjų rungtyniavusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė užtikrinta pergale pradėjo pasiruošimą Europos čempionatui.

Kazio Maksvyčio auklėtiniai Klaipėdoje 84:70 (21:12, 20:14, 28:19, 15:25) įveikė Estijos rinktinę. Didžiausias skirtumas tarp ekipų siekė 26 taškus, o jį varžovai aptirpdė tik pačioje mačo pabaigoje.

Susitikimą „Švyturio“ arenoje stebėjo beveik 4 tūkst. sirgalių.

Lietuvos ir Estijos rinktinės sužais dar vienerias rungtynes – šį kartą Alytuje, artėjantį sekmadienį. Susitikimą tiesiogiai stebėti galėsite naujienų portale tv3.lt arba per TV3 kanalą.

Šiame mače K. Maksvytis neturėjo dviejų ryškiausių rinktinės veidų – dėl NBA taisyklių individualiai dar sportuoja Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis. Aukštaūgiai prie rinktinės treniruočių prisijungs šios savaitės pabaigoje.

Pirmame mače su estais taip pat nežaidė smulkią traumą patyręs Mindaugas Kuzminskas ir Ignas Brazdeikis, prie nacionalinės komandos prisijungęs tik prieš keletą dienų.

Į pirmas rungtynes po intensyvaus darbo Palangoje šokę lietuviai iš karto parodė užtikrintą žaidimą – Estija šiame mače nė karto nepirmavo, o jau pirmame kėlinyje mūsiškiai susikrovė dviženklį pranašumą.

Dominavę po krepšiais ir sėkmingai tritaškius realizavę Lietuvos krepšininkai po truputį didino atotrūkį, kuris po pertraukos perkopė ir dvidešimties taškų ribą.

K. Maksvytis susitikimą išnaudojo ir atlikdamas kelis eksperimentus – vien pirmame kėlinyje aikštėje pasirodė visi dvylika žaidėjų, o pirmą ir antrą mačo pusę pradėjo visiškai skirtingi penketukai.

Lietuva realizavo 9/23 tritaškių, kai varžovai – 9/30.

Iki Europos čempionato Lietuva rugpjūtį sužais devynerias rungtynes – 7 iš jų bus kontrolinės, dar dvi – atrankos į kitų metų pasaulio čempionatą kovos.

Europos čempionatas vyks rugsėjo 1-18 d., jame varžysis ir Estija.

Lietuva: M. Echodas 15, R. Giedraitis 13, T. Dimša 10, M. Grigonis 9, D. Tarolis, K. Žemaitis ir L. Birutis po 7, A. Butkevičius 6, E. Žukauskas 5, L. Lekavičius 3, R. Jokubaitis 2, G. Masiulis 0.

Estija: K. Kullamae 15, M. Tassas 14, S. Vene ir K. Kriisa po 9.