40
Lietuva-Makedonija (nuotr. Fotodiena.lt/Edvardo Blaževičiaus)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pratęsė sėkmingą kovą „Huawei cup 2015“ turnyre. Šįvakar mūsiškiai įveikė Makedonijos rinktinę rezultatu 68:62. Tai jau šeštoji lietuvių pergalė pasirengimo etape iš tiek pat galimų.

40

Ketvirtasis kėlinys:

Paskutinis ketvirtis prasidėjo dviem A. Milaknio tolimais šūviais – 48:52. Netrukus snaiperis pataikė ir trečiąjį metimą.

Likus kiek mažiau nei keturioms minutėms lietuviai pirmauja 59:58.

Galingai paskutines penkias minutes sužaidę lietuviai šventė pergalę rezultatu 68:62.

Trečiasis kėlinys:

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradėjo galingu spurtu 7:0 ir persvėrė rezultatą mūsiškių naudai 35:32.

Tačiau netrukus makedonai atsakė tritaškiu ir išlygino rezultatą. Vėliau komandos apsikeitė keliomis sėkmingomis atakomis – 40:41.

Deja, bet kėlinio pabaiga priklausė varžovams. Po trijų kėlinių – 42:50.

Antrasis kėlinys:

Antrasis kėlinys prasidėjo gražiu epizodu. Žygimantas Janavičius perėmė kamuolį ir greitame puolime pelnė 2 taškus. Lietuva atsilieka 13:20.

Sužaidus vos dvi minutes lietuviai jau buvo suklydę net 8 minutes. Tačiau kelios sėkmingos atakos leido sumažinti skirtumą - 17:23.

Pirmasis kėlinys:

Rungtynių pradžioje komandos apsikeitė netiksliomis atakomis. Pirmieji taškų kraitį atidarė makedonai, kurie perėmę kamuolį pelnė du taškus greitoje atakoje.

Lietuviams sunkiai sekėsi rinkti taškus. Pirmasis dvitaškį pataikė Artūras Milaknis. Sužaidus daugiau kaip puse kėlionio lietuviai atsilieka 4:9.

Kėlinio pabaigoje makedonai pataikė du fantastiškus tritaškius ir laimėjo itin nerezultatyvų ketvirtį 11:17.

Prieš šias kontrolinės rungtynes buvo pagerbtas ilgametis Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės narys Darius Songaila. Jam įrėmintus bei 9 numeriu pažymėtus marškinėlius įteikė krepšinio legenda Arvydas Sabonis.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė ir jos sirgaliai, greičiausia, iki šiol turi nuoskaudų dėl pralaimėjimo makedonams 2011 m. ketvirtfinalyje. Tąkart namuose žaidę lietuviai apmaudžiai pralaimėjo varžovams 65:67 ir buvo priversti pasitraukti iš kovos dėl medalių.

tv3.lt primena, kad tiek šio vakaro rungtynėse, tiek rytojaus susitikime su kroatais Jonas Kazlauskas turės verstis be vieno pagrindinių komandos ramsčių Jono Valančiūno. Antardienį vidurio puolėjas išskrido į Torontą, kur turės praeiti medicininę patikrą ir pasirašyti naują sutartį su „Raptors“ komanda.

J. Valančiūnas, anot JAV spaudos, turėtų padėti parašą po ketverių metų 60 mln. JAV dolerių kontraktu. Krepšininkas negalės padėti mūsų šalies nacionalinei ekipai kovoti šįvakar su Makedonija, o rytoj – su Kroatija, nes sugrįžti žada tik penktadienį vakare.

Dvikovoje su Makedonija taip pat kaip ir pirmadienį nebus registruotas vis dar sirguliuojantis Artūras Gudaitis. Visi kiti 13 žaidėjų yra rungtynių paraiškoje.