Puikiai pasirodęs Donatas Motiejūnas su „Monaco“ nutraukė varžovų pergalių seriją

po mačo lietuvis teigė, kad dabar svarbiausia ne krepšinis

Užtikrintą pergalę Eurolygoje iškovojo Monako „AS Monaco“ (14/13) krepšininkai su Donatu Motiejūnu.

Lietuvio ekipa šį kartą namuose 92:78 (19:20, 36:13, 20:22, 17:23) įveikė Stambulo „Fenerbahce“ (12/11) komandą ir nutraukė jos penkių laimėtų rungtynių seriją. Monako ekipai tai buvo ketvirtoji pergalė per paskutinius penkis susitikimus turnyre.

Beveik 25 minutes aikštėje praleidęs D. Motiejūnas pelnė 18 taškų (7/10 dvit., 0/1 trit., 4/6 baud.), atkovojo 9 atšokusius, perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 5 pražangas, padarė klaidą, kartą prasižengė ir surinko 25 naudingumo balus.

Vis dėlto po mačo kalbėjęs lietuvis tikino, kad krepšinis tikrai dabar nėra svarbiausias dalykas.

„Manau, kad pirmiausia turėtume minutę patylėti dėl to, kas šiuo metu vyksta Europoje. Miršta daug nekaltų žmonių. Prašau, sustabdykite karą Ukrainoje. Mūsų mintys ir maldos šiuo metu yra su Ukraina“, – interviu iškart po mačo sakė D.Motiejūnas.

Na, o rungtyjėse skirtumas tarp ekipų ženkliai išryškėjo antrajame kėlinyje, kai aikštės šeimininkai surengė spurtą 25:3 ir susikrovė net 22 taškų pranašumą (53:31). Po didžiosios pertraukos atstumas buvo išaugęs iki rekordinio, 28 taškų (61:33).

Visgi, per likusį ketvirtį svečiai iš Turkijos jį kiek aptirpdė, tačiau atkurti intrigos jau nepavyko – 92:78.

„AS Monaco“: Alpha Diallo 24 (7/9 dvit., 3/5 trit., 1/1 baud., 26 n. b.), Donatas Motiejūnas 18 (9 atk. kam.), Willas Thomasas 14 (7 atk. kam.), Mike‘as Jamesas 10 (5 kld.), Leo Westermannas (6 rez. perd.) ir Brockas Motumas po 8.

„Fenerbahce“: Nando De Colo 19 (2/3 dvit., 3/7 trit., 6/6 baud.), Marko Guduričius 18 (5/7 trit.), Dyshawnas Pierre‘as ir Danilo Barthelas po 10, Ismetas Akpinaras 8.

***

Kitame mače antrąją pergalę iš eilės pasiekė Atėnų „Panathinaikos“ (7/17) krepšininkai. Graikijos grandas namuose 79:73 (17:23, 25:18, 17:18, 20:14) nugalėjo Belgrado „Crvena Zvezda“ (9/15) komandą, kuriai tai buvo trečioji nesėkmė per paskutinius keturis mačus turnyre.

Nors susitikime niekada nebuvo įgytas dviženklis skirtumas, tačiau didžiąją dalį žaidimą kontroliavo svečiai iš Serbijos. Situacija ėmė keistis ketvirtajame kėlinyje. Aikštės šeimininkai, turėję 9 taškų deficitą, sugebėjo persverti rezultatą (71:69). Mačo pabaigoje nuo baudų metimo linijos neklydo ne tik Nemanja Nedovičius, bet ir Jeremy Evansas, kad ir įtvirtino Atėnų klubo pergalę – 79:73.

„Panathinaikos“: Nemanja Nedovičius 25 (4/5 dvit., 4/7 trit., 5/6 baud., 5 rez. perd., 5 kld.), Vasilis Kavvadas 17, Jeremy Evansas (9 atk. kam.) ir Howardas Sant-Roosas po 8, Darylas Maconas Jr. 7 (5 rez. perd.).

„Crvena Zvezda“: Aaronas White‘as 14 (2/5 dvit., 1/4 trit., 7/8 baud., 12 atk. kam., 27 n. b.), Austinas Hollinsas 13, Nikola Kaliničius 12 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Luka Mitrovičius ir Nate‘as Woltersas po 10.