REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tyrimai rodo, kad suvalgius kivį vieną valandą prieš miegą, gali pagerėti jūsų miego kokybė.

Tyrimai rodo, kad suvalgius kivį vieną valandą prieš miegą, gali pagerėti jūsų miego kokybė.

REKLAMA

Nesvarbu, ar kurį laiką kamuojanti nemiga, ar laiko perstūmimas trukdo jūsų kasdienybei, kokybiško miego svarba yra visiškai neginčijama.

Miego trūkumas gali padidinti rimtų sveikatos problemų, įskaitant diabetą, demenciją ir širdies priepuolius, riziką. Laimei, vienas mažas vaisius gali jums padėti pagerinti miegą. Saldžiai aštraus skonio kivis yra daugiau nei malonaus skonio užkandis.

Miegamojo baldų parduotuvių tinklo „Bed Kingdom“ teigimu, kivis, prisotintas antioksidantų ir vitaminų, gali padėti pagerinti įvairius miego aspektus, rašo express.co.uk.

Miego ekspertas sakė: „Kivis prieš miegą visada buvo daugelio žmonių mėgstamas užkandis, o dabar ir mokslas patvirtina kivių, kaip miego pagalbininko, vertę.

REKLAMA
REKLAMA

Tyrimai parodė, kad mėnesį prieš miegą suvalgant po vieną kivį, pagerėja miego kokybė, miego trukmė ir miego efektyvumas. Kiviuose yra daug serotonino ir antioksidantų, taip pat vitaminų, tokių kaip folio rūgštis, kurie gali padėti gydyti miego sutrikimus ir atkurti miego rutiną“.

REKLAMA

„Bed Kingdom“ žodžius patvirtina ir moksliniai tyrimai, paskelbti žurnale „Asia Pacific Journal of Clinical Nutrition“. Mokslininkų komanda nusprendė išbandyti kivių mitybos profilį, nagrinėdama 24 tiriamuosius nuo 20 iki 55 metų amžiaus.

Dalyviams buvo nurodyta keturias savaites vieną valandą prieš miegą kiekvieną vakarą suvalgyti du kivius. Jų taip pat buvo paprašyta rašyti miego dienoraštį, kad būtų galima įvertinti jų miego kokybę, įskaitant tai, per kiek laiko jie užmigo, kiek laiko nemiegodavo, taip pat bendrą miego laiką.

REKLAMA
REKLAMA

Po keturių savaičių duomenų kaupimo, tyrimo dalyviai pranešė apie mažesnį nemigos laiką, ilgesnį miegą ir geresnį miego efektyvumą. Tyrėjai rašė: „Kivių vartojimas gali pagerinti miego pradžią, trukmę ir veiksmingumą suaugusiems, kurie patys praneša apie miego sutrikimus“.

Nepaisant šių daug žadančių išvadų, tyrėjų komanda taip pat paaiškino, kad būtinas tolesnis kivių miegą skatinančių savybių tyrimas. Jei nesate žaliųjų vaisių gerbėjas, ekspertai iš „Bed Kingdom“ pasiūlė keletą kitų užmigimo būdų, kurie padės susigrąžinti gerą miegą kasnakt.

Naudokite šviesą savo naudai

Kai prabundate, stenkitės įleisti kuo daugiau šviesos, kad jūsų kūnas pabustų. „Bed Kingdom“ teigė:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Naktį galioja priešingas patarimas – darykite viską, kad miegant patalpa būtų kuo tamsesnė. Apšvietimo reguliavimas, kai norite miegoti ir pabusti, labai padės sutvarkyti miego grafiką, nes tinkamai nustatyti šviesos jungikliai gali iš naujo sureguliuoti žmogaus kūno laikrodį per vieną ar tris dienas“.

 

Laikykitės laiko rutinos

Struktūra padeda jūsų kūnui lengviau prisitaikyti prie cirkadinio ritmo ir padeda sudaryti sveiką miego grafiką.

Ekspertas sakė: „Norėdami pasirinkti laiko grafiką, artėjant miego laikui galite palaipsniui imti snūduriuoti ir, jei įmanoma, lėtai budintis, artėjant kėlimosi laikui“.

Likus valandai iki miego nenaudokite telefonų ar kompiuterių, nes taip jūs apsaugosite savo smegenis.

REKLAMA

Negerkite kofeino per vėlai

Paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – atkreipkite dėmesį į laiką, kai išgeriate paskutinę kavą, arbatą, kofeino turintį gaivųjį gėrimą ar net papildą, kuriame yra kofeino.

„Bed Kingdom“ pridūrė: „Kofeinas organizme išlieka gana ilgai. Po šešių valandų maždaug pusė suvartoto kofeino vis dar yra organizme ir gali prireikti iki 10 valandų, kol jis visiškai pasišalins iš kraujotakos.

Norint laikytis sveiko miego grafiko, apribokite kofeino vartojimą antroje dienos pusėje ir visiškai jo atsisakykite artėjant miegojimo laikui“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų