Europos rankinio čempionatui besirengianti Lietuvos rinktinė stovyklą Vilniuje baigė dviem kontroliniais susitikimais su kaimynais latviais.

Šeštadienį Mindaugo Andriuškos auklėtiniai varžovus įveikė 31:26 (13:8), o sekmadienį – 35:25 (16:13).

Lietuvos rinktinėje šioje stovykloje nebuvo dviejų Čempionų lygoje rungtyniaujančių žaidėjų – Aideno Malašinsko ir Jono Truchanovičiaus.

Šeštadienio susitikime lietuviai nuo varžovų atitrūko dar pirmosiomis minutėmis (7:1) ir persvarą išlaikė iki ilgosios pertraukos – 13:8. Antrajame kėlinyje varžovams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 4 įvarčių (18:22), bet tuomet lietuviai laimėjo atkarpą 4:0 ir sutvirtino pranašumą – 26:18. Susitikimo pabaigoje varžovai intrigos grąžinti neįstengė ir mūsų rinktinė įveikė varžovus iš Latvijos 31:26.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mindaugas Dumčius, pelnęs 6 įvarčius, Deividas Jovaišas pridėjo 5, Gerdas Babarskas, Valdas Drabavičius, Deividas Virbauskas – po 3, Benas Petreikis, Mykolas Lapiniauskas, Karolis Antanavičius, Tadas Stankevičius – po 2, Gabrielius Virbauskas, Lukas Simėnas, Skirmantas Plėta – po 1.

Latvijos rinktinei Austris Tuminskis įmetė 5 įvarčius, Linardas Usanas pridėjo 4, Kristeris Ozolas – 3.

Sekmadienį Lietuvos rankininkai varžovus įveikė dar užtikrinčiau. Nors pirmajame kėlinyje latviai buvo įgiję trijų įvarčių persvarą (8:5), bet ji ilgai nesilaikė ir lietuviai gana greit išsiveržė į priekį (10:9), o prieš pertrauką susikrovė ir trijų įvarčių pranašumą – 16:13. Jau pirmosiomis antrojo kėlinio minutėmis Lietuvos persvara šoktelėjo iki 7 įvarčių (23:16), o rungtynių pabaigoje M.Andriuškos auklėtiniai sugebėjo susikurti ir dviženklį pranašumą – 35:25.

Lietuvos komandai Valdas Drabavičius įmetė 5 įvarčius, Martynas Lapinskas, Karolis Antanavičius ir Mindaugas Dumčius – po 4, Žanas Gabrielius Virbauskas, Deividas Virbauskas, Tadas Stankevičius – po 3, Gerdas Babarskas, Skirmantas Plėta, Lukas Juškėnas – po 2, Deividas Jovaišas, Mykolas Lapiniauskas, Benas Petreikis – po 1.

Geriausi šalies rankininkai vėl rinksis metų pabaigoje, o jau sausio mėnesį vyks į Slovakiją, kur dalyvaus 2022 metų Europos rankinio čempionate.

Pirmąsias rungtynes sausio 13 dieną Lietuvos rinktinė žais su Rusijos komanda. Grupės varžybose dar laukia akistatos su čempionato šeimininke Slovakija ir Norvegija.