REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidento Valdo Adamkaus sprendimas atšaukti dekretą dėl Jono Prapiesčio kandidatūros teikimo į Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) pirmininko pareigas palengvina Seimo apsisprendimą dėl Vytauto Greičiaus atleidimo iš LAT vadovo pareigų.

REKLAMA
REKLAMA

Tai ketvirtadienį BNS sakė Seimo pirmininkas Česlovas Juršėnas.

„Tai palengvina situaciją dėl atleidimo (V.Greičiaus iš LAT pirmininko pareigų - BNS), nes kai kas buvo nepatenkintas pateikta J.Prapiesčio kandidatūra, pagal mane, visai nepagrįstai, bet nuomonė yra nuomonė“, - sakė Č.Juršėnas.

REKLAMA

Seimo pirmininkas teigė manąs, jog atitinkamas nutarimo projektas dėl V.Greičiaus atleidimo iš pareigų gali būti svarstomas jau pirmadienio Seimo posėdyje.

Tiesa, Č.Juršėnas pridūrė, kad sprendimą dėl svarstymo laiko dar turės priimti pirmadienį besirinksianti Seimo seniūnų sueiga, o po to ir visas Seimas.

Prezidentas V.Adamkus ketvirtadienį pasirašė dekretą, kuriuo atšaukė ankstesnį dar liepą pasirašytą savo dekretą dėl J.Prapiesčio kandidatūros teikimo į Aukščiausiojo Teismo pirmininko pareigas.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kurių Seimo frakcijų atstovai anksčiau ne kartą yra sakę, kad Seimo sprendimui dėl kadenciją baigusio dabartinio Aukščiausiojo Teismo (AT) pirmininko V.Greičiaus atleidimo kliudė būtent šis prezidento teikimas dėl J.Prapiesčio kandidatūros.

Trečiadienį prezidentas pasirašė jau trečiąjį dekretą dėl siūlymo atleisti V.Greičių iš AT pirmininko pareigų šių metų liepą pasibaigus jo įgaliojimų laikui.

Anot Prezidentūros pranešimo, Seimui priėmus nutarimą atleisti V.Greičių iš AT vadovo pareigų šias pareigas iki naujo AT pirmininko paskyrimo eitų didesnį teisėjo darbo stažą tame teisme turintis skyriaus pirmininkas, t.y. AT Civilinių bylų skyriaus pirmininkė Janina Stripeikienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį opozicinių ir kai kurių valdančiųjų frakcijų atstovai teigė buvę nustebinti prezidento sprendimo trečiąjį kartą teikti dekretą dėl V.Greičiaus atleidimo ir vėl kartojo pasigendą šalies vadovo tarimosi su parlamentu.

Liepą Seimas du kartus atmetė V.Adamkaus teiktus dekretus ir neatleido V.Greičiaus iš AT pirmininko pareigų.

Po šio Seimo sprendimo išsiskyrė V.Greičiaus statuso vertinimai - dalies parlamentarų teigimu, V.Greičius tebėra visus įgaliojimus tebeturįs AT pirmininkas, Prezidentūros atstovų teigimu, V.Greičiaus įgaliojimai pasibaigus jo kadencijai, nepaisant Seimo sprendimo jo neatleisti, yra pasibaigę.

REKLAMA

Nesutikus atleisti V.Greičiaus iš pareigų tąkart didesnioji dalis parlamentarų teigė pasigedę šalies vadovo noro tartis, nepriimtinais vadino šalies vadovo patarėjų įvardintus argumentus, esą Seimo funkcija atleidžiant AT pirmininką, pasibaigus jo kadencijai, tėra formali.

Be to, parlamentarams užkliuvo ir tai, jog dar neatleidus AT pirmininko, šalies vadovas jau buvo pasirašęs kitą dekretą siūlant naujuoju AT vadovu skirti šio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininką J.Prapiestį.

Pagal Konstituciją, AT pirmininką prezidento teikimu skiria ir atleidžia Seimas.

Dabartinio Aukščiausiojo Teismo vadovo V. Greičiaus kadencija baigėsi liepos 8 dieną. Aukščiausiajam Teismui V.Greičius vadovavo nuo 1999 metų liepos mėnesio.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų