Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Prezidentė prieštarauja pati sau sakydama, kad nesikiš į šią istoriją. Juk jinai be jokių tyrimų viešai pasakė, kad FNTT vadovai "nekaip atrodo", o šiandien paliko Palaitį ministru aiškiai parodydama savo palankumą čaplikiniams. Ar tai nesikišimas? Pati užvirė šitą košę. Visa tai labai negražiai atrodo.Reikėtų pamąstyti apie pirmalaikius seimo, bet ir prezidento rinkimus, kol dar neprivirė daugiau "košės".
Jo,pas kaimynus baltarusius tamstai teisybę nustatytų zaprosto.Pas mus,tikiuosi tam yra teismai...Prezidentėkaip jai ir dera,yra p o l i t i k ė .
Stai ir paaiskejo, kas yra kas, o taip ja tikejau...
Po šio prezidentės sprendimo, kurį pavadinčiau politiniu akibrokštu, tapo aišku, kad šalies vadovė bando organizuoti Vyriausybės kabineto griūtį. Net ir R.Palaičio interpeliacija Seime nuo tokios griūties neapsaugotų. Gal ją net paspartintų. Esu įsitikinęs, kad prezidentė D.Grybauskaitė savo žingsnį gerai apgalvojo ir gal jau nusprendė pakeisti dabartinę Seimo daugumą į LSDP, TT ir DP "trojką". LiCS po tokių politine korupcija smirdinčių manipuliacijų gali tikėtis prisišlieti prie naujos daugumos. Tai įprasta seniausios profesijos specams, kuriuos LiCS vis aiškiau atstovauja.

Surengti pirmalaikius Seimo rinkimus dabar nepavyks. Šis metas, kai išryškėjo kas stengiasi išlaikyti "status quo" situaciją teisėsaugoje ir tapo lengviau įžvelgti politinės ir ekonominės korupcijos kontūrus bei jų "stogą", nėra labai palankus minėtai "trojkai". Tad 85 Seimo narių balsų priešlaikinių Seimo rinkimų siekyje nesusirinktų. Kairiosios jėgos suvokia, kad jei Seimo rinkimai būtų surengti nedelsiant, jų galimybės perimti daugumos valdžią gerokai sumenktų.



Galima net neabejoti, kad prezidentės populiarumo svarstyklė po kelių ankstesnių suvirpėjimų, šį kartą kryptelėjo kur kas ryškiau. Net ir tie politologai, kurie vis bandydavo savo pastabomis įsiterpti tarp kairės ir dešinės, skėsčioja rankomis, baksnodami į prezidentės perdėtas ambicijas. Prezidenė padarė rimtą politinę klaidą. Žinoma, dar ne tokią, kad šalies vadovei jau dabar grėstų Seimo apkalta. Tuo tarpu visos politinės jėgos, kurios gynė FNTT pozityviai pradėtus darbus ir pasmerkė R.Palaičio buvimą "ne prie ko" savo reitingus gerokai kilstelėjo. manau, kad daugiausiai šioje istorijoje laimėjo TS LKD ir visas Seimo AK aštuntukas. Nei pridėjo ar prarado LS, kuris "stovėjo po medžiu".

Tai kas toliau? Manau, kad svarbus gali būti Vyriausybės žingsnis, panaikinant ministro R.Palaičio įsakymus, palietusius FNTT vadovus. Premjeras gali susiskaičiuoti "galvas" ir pasiūlyti kabinetui apsispręsti. A.Kubilius šiuo sprendimu neturi ką prarasti. Tai tik pareigūnų sugrąžinimas į darbą, neliečianti kabineto narių kėdžių. Manau, kad verta leisti FNTT iškasti tai, ką jau buvo pradėję. Būkime supratingi ir neatmeskime tikimybės, kad tai buvo viena iš tų priežasčių, dėl kurio "iešminikui" buvo liepta korumpuotam traukiniui pakeisti šviesoforo spalvą.
Gera analize. Prezidentes veiksmai daug kur balansuoja ant valdziu pasidalinimo principo ribos. Vienoj kaimyninej saly taip pamazu buvo nuslinkta i diktatura. Nes pilieciai laiku nesustabde prezidento polinkio rupintis daugiau, nei jam priklauso.
labai geras pavyzdys, kaip zodziai igauna priesinga prasme: kišasi nesikišdama. taigi toliau jaukia visa politine situacija
32 straipsnis
Pilietis gali laisvai kilnotis ir pasirinkti gyvenamąją vietą Lietuvoje, gali laisvai išvykti iš Lietuvos.
Šios teisės negali būti varžomos kitaip, kaip tik įstatymu ir jeigu tai būtina valstybės saugumui, žmonių sveikatai apsaugoti, taip pat vykdant teisingumą.
Negalima drausti piliečiui grįžti į Lietuvą.
Kiekvienas lietuvis gali apsigyventi Lietuvoje.
kokia nesąmonė cituoti tą bielinį, kuriu net jis pats tur būt nepasitiki?
ipyle alyvos,o pati "ne prie ko"
REKLAMA
REKLAMA

Skaitomiausios naujienos




Į viršų