REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Prezidentas Valdas Adamkus penktadienį po susitikimo su profesinių sąjungų atstovais paragino Vyriausybę daugiau su jomis bendrauti ir atsižvelgti į jų pasiūlymus, kaip gerinti padėtį ekonominės krizės apimtoje darbo rinkoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Prezidentas ragina Vyriausybę atidžiau įsiklausyti į profsąjungų balsą ir pasinaudoti jų patirtimi“, - žurnalistams sakė šalies vadovo atstovė spaudai Rita Grumadaitė.

REKLAMA

Pasak jos, V.Adamkaus nuomone, lankstesnis darbo santykių reguliavimas šioje ekonominėje situacijoje yra „pribrendęs ir būtinas“.

„Jeigu kartu nesugebėsime reaguoti į rinkoje vykstančias permainas, laimėjusių ar pralaimėjusių nebus - pralaimėsime visi.

Lankstus darbo santykių reguliavimas - patikrinta priemonė gerinti verslo aplinką, išlaikyti darbo vietas ir kurti naujas“, - šalies vadovą citavo R.Grumadaitė.

„Susitarėme, kad prezidentas imsis iniciatyvos, kaip pagerinti socialinį dialogą Lietuvoje“, - žurnalistams po susitikimo su V.Adamkumi sakė Lietuvos darbo federacijos pirmininkas Vydas Puskepalis. Jo teigimu, socialinis dialogas kol kas nepakankamas - priimta profsąjungoms nepriimtinų įstatymų su jomis nesitariant.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak profesinių sąjungų atstovų, jie siekia, kad socialinis dialogas baigtųsi valdžios patvirtintu susitarimu su profsąjungomis ir darbdaviais - „beveik įstatymu“.

„Socialinis dialogas turi būti ne tik diskusijų klubas ar pasikeitimas nuomonėmis. Jis turi baigtis konkrečiais susitarimais, padėti parašus ir Vyriausybei, profsąjungoms, darbdaviams, ir kad tą susitarimą palaimintų ir prezidentas. Tada tai bus jau beveik įstatymas, ir Seimas ir Vyriausybė turės skaitytis su tokiu susitarimu“, - kalbėjo Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos pirmininko pavaduotojas Algirdas Kvedaravičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, profsąjungos pasiryžusios „dieną naktį“ derėtis su valdžia.

Profesinių sąjungų atstovų teigimu, dabar kylančios problemos, dėl kurių jie norėtų tartis ir pasiūlyti sprendimus - didėjantis nedarbas, darbuotojų priverstinis atleidimas, neefektyvios darbo vietos, mažas pajamas gaunantiems žmonėms nepalanki mokesčių sistema ir panašiai.

„Profesinės sąjungos turi pradėti valdyti šitą masinę bedarbystę. Mes siūlėme sausio 16 dieną, kad būtų kontrolė savivaldybės, „Sodros“ dėl atleidimo žmonių. (...) Žinome tą praktiką, kai žmonės priverčiami išeiti savo noru ar tiesiog šalių susitarimu“, - sakė Trišalės tarybos narė, Maistininkų profsąjungos pirmininkė Gražina Gruzdienė.

Profsąjungų atstovai teigia šįkart streikais negrasinantys, norintys susitarti taikiai.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų