Indian Velse (JAV) tęsiasi prestižinis WTA 1000 serijos „BNP Paribas Open“ moterų teniso turnyras.

Sekmadienį savo pasirodymą baigė dabartinė „US Open“ čempionė britė Emma Raducanu (WTA-13), kuri per 2 valandas 47 minutes 7:6 (7:3), 4:6, 5:7 pralaimėjo kroatei Petrai Martič (WTA-79) ir prarado galimybes kitą savaitę pakilti į WTA reitingo dešimtuką. Šios tenisininkės viena prieš kitą žaidė pirmą kartą.

Permainingame mače E.Raducanu turėjo gerą progą įtvirtinti pergalę. Trečiojo seto devintajame geime britė laimėjo varžovės padavimų seriją, pirmavo 5:4 ir jai tereikėjo sėkmingai sužaisti savo padavimų serijos metu. Britė 3 kartus buvo per 2 taškus nuo pergalės (30:30, 40:40, 40:40), tačiau P.Martič atkakliai priešinosi ir trečiu bandymu realizavo „break pointą“. Tada britė jau palūžo, per kitus 2 geimus laimėjo vos 2 iš 10 taškų ir nesugebėjo išplėšti bent pratęsimo.

Estijos veteranė Kaia Kanepi (WTA-63) šešioliktfinalyje 6:7 (4:7), 3:6 pralaimėjo pasaulį stebinančiai britei Harriet Dart (WTA-122), tad turnyre beliko viena Baltijos šalių atstovė – estė Anett Kontaveit (WTA-5).

Į aštuntfinalį jau žengė viena favoričių lenkė Iga Swiatek (WTA-4), 6:7 (3:7), 6:2, 6:1 pranokusi danę Clarą Tauson (WTA-40), o rumunė Simona Halep (WTA-26) 6:3, 6:4 laimėjo intriguojantį mačą prieš amerikietę Cori Gauff (WTA-17).

Aanksti savo pasirodymą vyrų turnyre baigė vokietis Alexanderis Zverevas (ATP-3). Lygtinę diskvalifikaciją turintis vokietis sekmadienį 2:6, 6:4, 6:7 (2:7) pralaimėjo amerikiečiui Tommy Paului (ATP-39).

Tai buvo antra amerikiečio pergalė prieš vokietį iš tiek pat galimų. Trečiajame sete A.Zverevas pirmavo 4:2, bet greitai išbarstė pranašumą (4:4). Vėliau lygi kova tęsėsi iki pratęsimo, kuriame vokietis neturėjo šansų prieš T.Paulą.

A.Zverevas pralaimėjo 3 taškus savo padavimų metu, o varžovui paduodant kamuoliuką nieko ypatingo nenuveikė. A.Zverevas iki pat 2023 m. vasario 22 d. turės tramdyti emocijas korte.

Vokiečiui už emocijų protrūkį Meksikoje, teisėjo keiksnojimą ir bokštelio trankymą raketę buvo skirta lygtinė 8 savaičių diskvalifikacija. Jei iki kitų metų vasario 22 d. A.Zverevas dar bent kartą pasielgs nesportiškai, ši diskvalifikacija įsigalios ir jis 8 savaites negalės dalyvauti turnyruose.

Sekmadienį iš tolesnės kovos buvo eliminuotas ir britas Andy Murray‘us (ATP-88). Šio sezono turnyruose Ukrainai pinigus renkantis britas 6:7 (9:11), 3:6 nusileido kazachui Aleksandrui Bublikui (ATP-33), kurį praėjusį mėnesį buvo įveikęs Nyderlanduose.

Labai apmaudžiai A.Murray‘us pralaimėjo pirmąjį setą, kai iššvaistė 4 „break pointus“ ir nepajėgė laimėti varžovo padavimų serijos pirmaudamas 40:0. Tuo tarpu pratęsime britas nerealizavo 3 „set pointų“, iš kurių 1 – savo padavimų metu.

Savo pasirodymą Indian Velse jau baigė ir kanadietis Felixas Auger-Aliassime (ATP-9). Jis po 3 valandų 15 minučių kovos netikėtai 6:7 (4:7), 7:6 (7:4), 3:6 nusileido olandui Boticui van de Zandschulpui (ATP-47).

WTA 1000 serijos moterų teniso turnyro Indian Velse prizų fondą sudaro daugiau nei 8,584 mln. JAV dolerių.