Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ketvirtfinalio serijos rungtynėse tarp Šakių „Vyčio“ ir Jonavos „Petrochemos-Dexteros“ vyko dar viena drama.

Šįkart nekokį taiklumą demonstravęs ir pražangų anksti praretintas „Vytis“ po pratęsimo svečiuose 69:71 (13:17, 9:14, 24:10, 14:19, 9:11) nusileido „Petrochemai-Dexterai“, tad serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus 2:2. Lemiamas ketvirtfinalio mačas vyks antradienį Šakiuose.

Mačą „Vytis“ baigė net be šešių pražangų limitą išnaudojusių žaidėjų – Pauliaus Beliavičiaus, Dominyko Domarko, Marijaus Užupio, Karolio Brusoko, Vidmanto Sragauskio ir Pauliaus Abramavičiaus.

Nors susitikimas ir prasidėjo apylygiai, „Vytis“ turėjo daug problemų, mat atakavo labai prastai, o ir lyderiai ėmė rinktis pražangas. Tuo „Petrochema-Dextera“ pasinaudojo bei išsiveržė į priekį (17:13) ir aistros rungtynėse virti tik pradėjo. Karolis Brusokas apsistumdė su Ričardu Verbicku ir abu žaidėjai užsidirbo ne tik abipuses, bet ir technines pražangas. „Vyčio“ aukštaūgis sąskaitoje turėjo jau keturias asmenines pražangas, tad sėdo ant suolo, o jo komandos draugai to niekaip nesugebėjo kompensuoti. Pražangų prisirinko ir Marijus Užupis, tad šeimininkai besibaigiant antrajam kėliniui turėjo dviženklį pranašumą – 30:20. Per pirmuosius du ketvirčius šakiškiai nebuvo pataikę nė vieno tolimo metimo iš penkiolikos ir bendras taiklumas sukosi ties 15 procentų riba.

Po didžiosios pertraukos „Vytis“ kiek atsigavo ir pagaliau pradėjo pataikyti tritaškius, nepaisant to, kad rungtynes dėl pražangų baigė K.Brusokas ir Vidmantas Sragauskis. Dominykas Domarkas, Ignas Vaitkus – tai buvo žaidėjai, pataikę kelis tritaškius, tad skirtumas tarp komandų siekė jau tik 2 taškus – 33:35. I.Vaitkus toliau tempė „Vytį“ į priekį (36:37) ir likus mažiau 4 minutėms trečiame kėlinyje rezultatas buvo lygus – 37:37. Po ilgos pertraukos Ernestas Serkevičius išvedė „Vytį“ į priekį (38:37), o dar keli šakiškių metimai įvarė į neviltį „Petrochemą-Dexterą“ – 42:37.

Nors šeimininkai deficitą ir apmažino (41:46), ketvirtąjį kėlinį E.Serkevičius pradėjo tritaškiu – 49:41. Vis tik atkarpa 9:0 leido „Petrochemai-Dexterai“ persverti rezultatą – 50:49. Ant suolo visam laikui sėdo ir Paulius Abramavičius, šeimininkai pirmavo 54:51, bet svarbius baudų metimus realizavo Marijus Užupis – 53:54. „Vytis“ toliau bandė laimę nuo tritaškio linijos, bet šįkart nesėkmingai, o Evaldas Aniulis pridėjo dar du taškus Jonavos ekipai – 56:53. Skirtumą iki minimumo vėl sumažino I.Vaitkus (55:56), o D.Domarkas parodė šaltus nervus ir prasiveždamas po krepšiu išvedė šakiškius į priekį – 57:56. „Petrochema-Dextera“ prarado kamuolį, I.Vaitkus išprovokavo varžovo pražangą ir „Vytis“ ėmė pirmauti 59:56.

Likus minutei ir Jonavos ekipai atsiliekant tašku (58:59), M.Užupiui buvo skirta pražanga puolime, tad „Vyčiui“ nebeliko žaisti galinčių aukštaūgių. Tuo pasinaudoję šeimininkai neturėjo vargo po krepšiu, kur buvo P.Beliavičius, ir išlygino rezultatą – 60:60. Liko 34 sekundės, „Vytis“ galėjo išplėšti pergalę, bet to I.Vaitkus nepadarė. Kamuolys po šios atakos atiteko „Vyčiui“, bet P.Beliavičius užmynė šoninę liniją, o švieslentėje degė 1 sekundė. Per šį laiką „Petrochema-Dextera“ nieko nepadarė, tad ekipų laukė pratęsimas.

I.Vaitkus lyderio vaidmens apsiėmė ir per papildomą laiką (62:62), tačiau netrukus rezultatas tapo lygus po Luko Grabausko metimo – 62:62. R.Verbicko ranka prie baudų metimo linijos sykį sudrebėjo (63:62), o „Vyčio“ žaidėjai sunkiai žinojo, ką daryti, mat teko žaisti labai neįprasta sudėtimi. Tomas Milinskas, įpusėjus pratęsimui, pataikė vieną baudą (64:62) ir „Vyčio“ tolimi metimai, kaip ir mačo pradžioje, vėl skriejo pro šalį. P.Beliavičius gavo penktąją pražangą, į aikštę žengti priverstas buvo dar nežaidęs Martynas Pacevičius, o „Petrochema-Dextera“ nepraleido progų rinkti lengvus taškus – 66:62. D.Domarkas pataikė abu baudų metimus (64:66), o labai svarbius taškus pelnė M.Pacevičius – 66:66.

Tadas Sebežiovas grąžino pranašumą savo ekipai, D.Domarko nervai neatlakė (67:68), bet netrukus šeimininkai pametė kamuolį ir taip pat „Petrochemos-Dexteros“ sudėtį praretino pražangos. E.Serkevičius, likus 30 sekundžių, išvedė „Vytį“ į priekį (69:68), bet vėl pasipylė pražangos ir Aurimas Birgelis buvo priverstas pakeisti D.Domarką. T.Sebežiovas pataikė baudų metimus (70:69), o „Vytis“ atakos nesurengė ir teliko prasižengti. Karolis Šarukas pridėjo dar tašką „Petrochemai-Dexterai“ (71:69) ir šakiškiams liko vos kiek daugiau nei sekundė. Per šį laiką „Vytis“ nieko nebenuveikė ir patyrė nesėkmę.

Šakiškiams koją šiose rungtynėse kišo taiklumas – „iš žaidimo“ tikslą pasiekė tik 19 metimų iš 69 (27 proc.).

„Vytis“: I.Vaitkus 25, D.Domarkas 12, M.Užupis (7 atk. kam.) ir E.Serkevičius – po 10, P.Beliavičius ir K.Brusokas – po 4, P.Abramavičius bei M.Pacevičius – po 2.

„Petrochema-Dextera“: T.Sebežiovas 22, T.Milinskas 15 (14 atk. kam.), H.Vorotnikovas 12, V.Kružikas ir L.Grabauskas – po 6.