0

Druskininkuose praūžė „Druskininkų Puma pusmaratonio“ bėgimo šventė. Renginyje buvo daug smagių naujovių, skirtų ne tik profesionalams, bet ir mėgėjams, aktyvioms šeimoms bei mažiesiems bėgikams.

Jau tradiciniu tampantis renginys Lietuvos kurorte vyko trečią kartą. Prie staro linijos stojo daugiau nei 600 bėgimo mylėtojų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Rusijos.

Pirmieji „Druskininkų Puma pusmaratonio“ renginį baigė 10,5 kilometrų „smscredit.lt“ taurės bėgimo dalyviai. Vyrų grupėje nugalėtoju tapo Dovydas Stašys. Jaunasis bėgikas trasoje sugaišo 35 minutes, 18 sekundžių ir 45 šimtąsias. Nuo nugalėtojo trimis minutėmis atsiliko Andrius Bondorovas (0:38:42.90), trečias liko Kamilas Dlugoszas iš Lenkijos (0:39:48.45).

Moterų grupėje pirmąją vietą užėmė Renata Siliuk, trasoje sugaišusi 47 minutes, 13 sekundžių ir 95 šimtąsias. Nuo nugalėtojos trimis minutėmis atsiliko Agnė Čėsnaitė (0:50:47.55), trečiąją vietą iškovojo Nataša Lisovskaja (0:51:26.55).

Pagrindinėse „Druskininkų Puma pusmaratonio“ varžybose, vyrų grupėje, niekas negalėjo prilygti Mindaugui Viršilui. „Pilėnų“ klubui atstovaujantis sportininkas 21 kilometrą įveikė per valandą, dešimt minučių, 20 sekundžių ir 65 šimtąsias. Antrąją vietą, nuo nugalėtojo atsilikęs penkiomis minutėmis, užėmė Saulius Valalis (1:15:19.85), trečias liko Kazekas Mateuszas (1:15:49.70).

Moterų grupėje pirmąją vietą užėmė olimpiados dalyvė Diana Lobačevskė. Sportininkė trasoje užtruko valandą, 16 minučių, 3 sekundes ir 5 šimtąsias. Antra liko Gytė Norgilienė (1:23:44.05), trečią vietą užėmė Milda Vilčinskaitė (1:26:56.00).

„Druskininkų Puma pusmaratonio“ nugalėtojai buvo apdovanoti 500lt piniginiais prizais ir rėmėjų įsteigtomis dovanomis.

Aktorius Rolandas Kazlas „Druskininkų Puma pusmaratonio“ bėgime liko 80-as (1:39:46.55), pasaulio karatė čempionato prizininkas Rytis Bublevičius užėmė 127-ąją vietą (1:45:50.10), aktorius ir televizijos laidų vedėjas Leonardas Pobedonoscevas tenkinosi 238-ąją vieta (1:59:06.50), o vestuvių planuotoja Laura Vagonė buvo 287-a (2:09:47.25).

„Bendras vaizdas labai šaunus, patiko šventinis šurmulys, gera nuotaika ir dalyvių palaikymas trasoje, - po bėgimo šventės pasakojo Europos karatė čempionato aukso medalio laimėtojas R.Bublevičius. - Trasa mūsų komandos „Runing for change“ nuomone pasirodė sudėtinga. Daug posūkių, pakilimų, nusileidimų. Tačiau mums tai į naudą ruošiantis už mėnesio įvyksiančiam maratonui Pietų Afrikoje. Jis vyks skurdžiausioje Afrikos valstybėje Siera Leonėje, kurios trasa yra 70 procentų ne asfaltuota. Man pačiam dalyvavimas „Druskininkų Puma pusmaratonyje“ buvo naudinga patirtis. Esu dėkingas organizatoriams už dėmesį bei dovanas dalyviams. Iki susitikimo kitais metais“.

5 kilometrų vyrų lenktynėse geriausiai sekėsi Mindaugui Norbutui. Nugalėtojas distancijoje sugaišo 16 minučių, 41 sekundę ir 5 šimtąsias. Nuo jo beveik minute atsiliko ir antrąją vietą užėmė Tadas Kalkauskas (0:17:32.90). Trečiąją vietą užėmė Gytis Kuliešius (0:17:52.45).

Moterų varžybose triumfavo Rūta Marija Trimonytė. Ji trasoje sugaišo 22 minutes, 18 sekundžių ir 50 šimtųjų. Antra liko Ieva Viršilaitė (0:22:46.55), o trečia Dovilė Rodžiūtė (0:24:31.10).

Pusmaratonio estafetės rungtyje, kurioje dviems dalyviams teko įveikti po 10,5 kilometro, geriausiai sekėsi komandai pavadinimu „Vievis“. Vaidas Kazakevičius ir Vaidas Davidavičius trasoje sugaišo valandą, 21 minutę, 55 sekundes ir 80 šimtųjų. Ernestas Vedeikis ir Egidijus Auškalnis subūrė komandą „Ultra“ ir liko antroje vietoje (1:22:49.50). Trečia liko komanda RCN, kurios gretose buvo Edgaras Žygis ir Gražvydas Jučius (1:23:21.70).

Į Druskininkus atvyko ir šiaurietiškojo ėjimo entuziastai. Ėjikai, mojuodami lazdomis, galėjo draugiškai įveikti 5 km ir 11 km distancijas.

„Manau, viskas pavyko gerai, - po renginio teigė varžybų organizatorius Evaldas Martinka. - Išpildėme viską, ko tikėjomės. Jeigu kas ir nepavyko tiek žiūrovai, tiek renginio dalyviai to nepastebėjo. Pakliuvo puikus oras, nebuvo nei per karšta, nei per šalta. Džiaugiamės, kad susirinko daugybė ne tik dalyvių, tačiau ir žiūrovų, kurie galėjo ne tik stebėti bėgimo dalyvius, tačiau ir patys dalyvauti įvairiose rungtyse ir konkursuose“.

Visi trasas įveikę dalyviai buvo apdovanoti „Druskininkų Puma pusmaratonio“ medaliais ir rėmėjų dovanomis.